Zavrieť

Porady

Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

pivko Pozri príspevok
Teraz som vygoogloval že najlepšie je xps na sokel /v zemi /lepiť penou /netreba kotviť/+ kleber vraj ťahá vlhkosť/priložiť nopovku a zasypať. Len tam nebolo akou penou? Je na to nejaká špeciálna?
Co ja viem... Kam ten kleber taha vlkost? Maximalne tak po povrchu a XPS/Perimeter su nenasiakave. Ak budes obkopavat sokel a pojdes pod uroven zeme, skor dbaj aby bol povrch bez hliny.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Duo contact je lepidlo s minimom piesku cemix je piesok s trochou lepidla.Čím viac piesku obsahuje lepidlo tým je vyššia spotreba pri sieťkovaní.Najlepšie to zistíte tak ,že si kúpite jedno vrece toho aj toho a vlastnoručne odskúšate.Myslím že po takejto skúške musí rozdiel cítiť aj ten čo to robí prvý krát v živote.Porovnávate neporovnávateľné.
Ale na XPS to veru nebude - vid Technicky list.

Paropriepustná lepiaca a stierková malta pre vonkajšie i vnútorné použitie, určená najmä na lepenie tepelnoizolačných fasádnych dosiek (polystyrénových aj minerálnych) a na realizáciu vyrovnávacej a armovacej vrstvy s vložením sklotextilnej mriežky. Baumit DuoContact nie je vhodný na lepenie a stierkovanie izolačných dosiek XPS.
Baumit DuoContact je vhodný aj na stierkovanie únosných omietkových a betónových plôch
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
No a ten moj CEMIX /príspevok 13/ je O.K? na lepenie xps okolo ostenia? a keď zvýši tak potom na lepenie xps na sokel?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na lepenie áno na sieťkovanie radšej niečo iné.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
A naposledy, ak pod zemou bude 40cm a doska má 60cm aby som nemusel rezať tak použijem celú dosku ,určite ju treba aspoň nalepiť.
alebo stačí iba prisypať a potom presieťkovať druhou doskou nad zemou?Čím to radšej lepiť ak áno , pena či lepidlo?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pokiaľ máte základ natoľko rovný že pri priložení styroduru nebudú vznikať "zuby "medzi jednotlivými tabulami tak to stačí prisypať.Lepiť radšej lepidlom penu môžete použiť ako výplň špár medzi jednotlivými tablami styroduru.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ak idem na sokel XPS lepiť kameň/vaspo/ treba natiahnuť lepidlo 2x ,alebo stačí jedna vrstva?/momentálne mám presieťkovaný sokel jednou vrstvou lepidla.A keď sme pri tom tak treba dávať dve vrstvy lepidla na EPS pod balkónom? Na Nobasil budem samozrejme dávať 2 vrstvy.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Minimálne 2 vrstvy lepidla na polystyrén.Na XPS ak sa ide naň lepiť Vaspo stačí aj jedna vrstva lepidla zo sieťkou.Min 4 hmoždinky do jedného xps.Vaspo podľa druhu váži 45-55 kg na m2!
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Minimálne 2 vrstvy lepidla na polystyrén.Na XPS ak sa ide naň lepiť Vaspo stačí aj jedna vrstva lepidla zo sieťkou.Min 4 hmoždinky do jedného xps.Vaspo podľa druhu váži 45-55 kg na m2!
Nevedel som presny názov ale Ria Ria Hungáriadnes som bol Miskolcba a kúpil som kameň http://bwfin.eu/shop/obklady-stien-a...v-cortona.html
cortona 2 , super to vyzerá a cena oproti vaspo oveľa nižšia23EUR/m2 a m2 tohoto kameňa váži cca 38kg.Na soklové dosky perimeter som dával len po 2 hmoždinky/ks treba pridať?veď ten perimeter sedína tom XPS čo som izoloval základy , záťaž podľa mňa sa prenáša smerom dole tak že ten perimeter nemá kde spadnúť ak ho podopiera XPS v zemi
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podľa druhu sa u nás Vaspo predáva za cca 23 € vy tam asi máte východňársku prirážku či čoOdporúčanie je 4 ks hmoždín , ale nevylučujem že aj dve môžu byť dosť.
Skúsim vysvetliť.Ak ti dom alebo terén pod styrodurom sadne o 5 mm tak všetka váha bude visieť na dvoch hmoždinkách.Možno udrží možno to nesadne možno,možno ,...ale zicher je zicher.
Naposledy upravil 220870 : 25.09.10 at 18:50
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Podľa druhu sa u nás Vaspo predáva za cca 23 € vy tam asi máte východňársku prirážku či čoOdporúčanie je 4 ks hmoždín , ale nevylučujem že aj dve môžu byť dosť.
Skúsim vysvetliť.Ak ti dom alebo terén pod styrodurom sadne o 5 mm tak všetka váha bude visieť na dvoch hmoždinkách.Možno udrží možno to nesadne možno,možno ,...ale zicher je zicher.
Tak čo som pozeral v Baumaxe tak Vaspo cca 40-50 EUR/m2
neni problém pridať hmoždinky ,ale možu byť cez sieťku a potom už len flexi lepidlo a kameň?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Čo im ebe za kus betonu 50evračov.Za to sa predáva leštený gres nie kus nepodareného betónu.tak ako som písal možno utrime možno neutrime, ja sa bojím dať dve aj na obyčajný polystyrén,s "obyčajnou"povrchovou úpravou.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak že pre istotu to poistím ešte dvoma moždikami ale ako?
Teraz mán sokel presieťkovaný jednou vrstvou lepidla. Tanierik na hmoždinke bude trochu odstávať , bude to vadiť? Myslím že by nemal odstávať viacej ako pojde hrúbka lepidla ,alebo sa mýlim?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemal by odstávať.Pošli mi fotto toho nahmoždinkovaného styroduru.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Nemal by odstávať.Pošli mi fotto toho nahmoždinkovaného styroduru.
Poobede odfotím ,ale zhruba je to tak simetricky ako tu na 37.strane
kotvenie EPS.kompletny cennik od 1.3.2010
http://www.baumit.sk/front_content.php?idart=4783
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pozri tu čo ideme vystrájať my.Posledné fotto sú nákresy konečnej úpravy fasády tmavá farba bude z obkladu Vaspo lepená na minerálnu vatu.Nakoľko sa jedná o pomerne veľké plochy kontaktovali sme xyz z Vaspa a pýtali sme sa na kotvenie takejto fasády jeho odporúčanie tak ako sa to má robiť.Nasieťkovyť do čerstvo nasieťkovaného navrtať 8 hmoždíniek na m2 ( to platí len v prípade že je vata lepená celoplošne na "hrebeň").Po zavädnutí znova sieťkovať druhú vrstvu siete a lepidla.Nezabudol upozorniť na kvalitu siete Vertex a pod.čína a PL nehrozí.
Pošli to foto budemo videli.
http://picasaweb.google.sk/107564108.../ZateplenieRD#
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Čo im ebe za kus betonu 50evračov.Za to sa predáva leštený gres nie kus nepodareného betónu.tak ako som písal možno utrime možno neutrime, ja sa bojím dať dve aj na obyčajný polystyrén,s "obyčajnou"povrchovou úpravou.
Ceny kameňa VASPO Baumax
DSC01810.jpg  
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ake lepidlo použiť na neoform, lepenie ale aj sieťovanie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať