Zavrieť

Porady

Prenajom pracovneho miesta

Chcela by som Vas poziadat o radu. Ked prenajimam v kozmetickom salone pracovny priestor ako by som si mala viest prijem z tejto cinnosti?Nemam zamestnancou,ale mam v salone ludi na ZL.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj,

    prenajimas priestor na zaklade nejakych zmluv? Akym sposobom ti budu zivnostnici uhradzat za prenajom? mate nejaky splatkovy kalendar, alebo?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vallena Pozri príspevok
    Ahoj, mame uzavrete zmluvy a je tam mesacna platba za priestor.
    ten priestor prenajimas ako sukromna osoba-nepodnikatel alebo ako zivnostnik alebo s.r.o-cka? Vedies uctovnictvo?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vallena Pozri príspevok
    Ahoj, mame uzavrete zmluvy a je tam mesacna platba za priestor.
    Ak potrebujes vediet iba predkontaciu, tak ja by som to dala na 378.AE/602 a splatky od zivnostnikov 221(211)/378.AE

    Predbehla si ma v odpovedi. toto je odpoved pre podvojne

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vallena Pozri príspevok
    prenajimam to ako zivnostnik.vediem jednoduche uctovnictvo.
    Predpokladám, že tí živnostníci majú registračnú pokladňu. Teda každý.

    A ty máš teda príjem iba z prenájmu, alebo tiež poskytuješ kozmetické služby?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    vallena Pozri príspevok
    tiez poskytujem kozmeticke sluzby
    A ako si evidujete tržby?

    Ak idete iba cez jednu registračnú pokladňu pokladňu, Tak všetky príjmy musíš priznať ty plus k tomu uhradené nájomné.
    Naposledy upravil marjankaj : 03.07.10 at 05:51

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Toto by zaujimalo aj mna. Ako to riesite? Priestor ktory prenajimate mate tiez prenajaty? ak ano, mal by byt asi od vlastnika suhlas na dalsie prenajimanie vsak? Zaujima ma to preto, lebo tiez by som mala uctovat niekoho kto ma takto prenajaty priestor v kadernictve. ERP by mal mat asi kazdy najomca asi svoju, kde eviduje svoje trzby, ale viem o jednom kadernictve, kde pracuju kadernicky kazda na svoju zivnost, ale pritom kasu maju jednu, nechapem ako je toto mozne, ako sa to riesi uctovne.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak má každá nájom za stoličku resp, miesto a svoju RP , tak nevidím problém.
    Bolo by dobre si okrem iného spraviť zmluvu o spoločnom užívaní priestorov .

    Problém by som videla skôr v tom , že koho sú priestory ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.