Zavrieť

Porady

Funkčné

Ahojte,
viete mi poradiť? Ak riaditeľka ani po 2 rokoch nemá ukončené funkčné, môže zriaďovateľ vyhlásiť nové výberové konanie? Dokonca nespĺňa ani kvalifikačné predpoklady.

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Vebi34 Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete mi poradiť? Ak riaditeľka ani po 2 rokoch nemá ukončené funkčné, môže zriaďovateľ vyhlásiť nové výberové konanie? Dokonca nespĺňa ani kvalifikačné predpoklady.

    Vďaka
    Funkčné vzdelávanie podľa zákona 596/2003 Z.z. o školskej samospráve mala riaditeľka začať do jedného roka a ukončiť do 3 rokov. Ak nestihla začiatok, eventuálne je ešte možné stihnúť koniec. Ak neabsolvuje prípravu vedúcich ped. zamestnancov v danom termíne, zriadovateľ školy môže podať návrh na odvolanie, resp. návrh na riešenie daného problému rade školy. Rada školy navrhuje odvolanie riaditeľa alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie, bez jej vyjadrenia nemôže zriadovateľ odvolať riaditeľa školy a teda ani vyhlásiť nové výberové konanie.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Vebi34 Pozri príspevok
    Vraj sa prihlásili okrem danej osoby iba inžinierky, bez pdagogického vzdelania.Ale nebola som na konkurze, tak neviem či je to pravda. Jedna zo školskej rady zas vravela, že si obehla členov šk.rady. Ktovie. Ale je fakt, že na funkčné vzdelávanie kašle.
    Ak sa vyhlasuje výberové konanie, tak sa uvádzajú kritéria, ktoré musí uchádzač spĺňať zo zákona. Kto ich nesplnil, nemal byť ani pozvaný na výberové konanie, z dôvodu neplnenia požiadaviek. V rade školy sú delegovaní aj zástupcovia zriaďovateľa, takže je celkom možné, že sa do funkcie dostala riaditeľka so starostovou podporou. V opačnom prípade, keď nikto nespĺňal požadované kritéria, malo byť vypísané nové výberové konanie. Možno z obavy, že by sa zase nikto neprihlásil, súhlasil starosta s takým výberom a menoval riaditeľku do funkcie. V každom prípade musel byť nejaký dôvod na takéto riešenie a je celkom možné, že aj ten korupčný. Ak by ju teraz chcel odvolať, musí tak urobiť na základe niečoho. Po 2 rokoch prehodnotí svoje menovanie, prizná chybu, že si nešimol, že riaditeľka nespĺňa kvalifikačné predpoklady ? Pokiaľ je s ňou spokojný, pochybujem, že tak urobí, ba práve naopak, bude obhajovať svoje rozhodnutie.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    pe.pe Pozri príspevok
    Podľa mňa je zaujímavá Tvoja informácia " Dokonca nespĺňa ani kvalifikačné predpoklady." Odborná a pedagogická spôsobilosť je podmienkou pre výkon funkcie riaditeľa a ak ju nespĺňa, zriaďovateľ môže riaditeľa odvolať podľa vyššie uvedemého zákona aj bez vyjadrenia rady školy. §7 písm. d) zákona 596/2003. Ako sa dostal človek bez kvalifikácie na toto miesto?
    Ak nespĺňa kvalifikačné predpoklady teraz, tak ich nespĺňala ani pri vypísaní výberového konania, t. z. že nemala byť vôbec pripustená k výberovému konaniu, výberová komisia ju pri otváraní obálok mala vyradiť, pretože nespĺňala kvalifikačné podmienky.

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Vebi34 Pozri príspevok
    Ahojte,
    viete mi poradiť? Ak riaditeľka ani po 2 rokoch nemá ukončené funkčné, môže zriaďovateľ vyhlásiť nové výberové konanie? Dokonca nespĺňa ani kvalifikačné predpoklady.

    Vďaka
    Podľa mňa je zaujímavá Tvoja informácia " Dokonca nespĺňa ani kvalifikačné predpoklady." Odborná a pedagogická spôsobilosť je podmienkou pre výkon funkcie riaditeľa a ak ju nespĺňa, zriaďovateľ môže riaditeľa odvolať podľa vyššie uvedemého zákona aj bez vyjadrenia rady školy. §7 písm. d) zákona 596/2003. Ako sa dostal človek bez kvalifikácie na toto miesto?

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Vraj sa prihlásili okrem danej osoby iba inžinierky, bez pdagogického vzdelania.Ale nebola som na konkurze, tak neviem či je to pravda. Jedna zo školskej rady zas vravela, že si obehla členov šk.rady. Ktovie. Ale je fakt, že na funkčné vzdelávanie kašle.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Práve je tam zámer aj zo strany starostu o zmenu. Preto sa ma pýtal o radu. No rozhodnúť sa pre správny krok musí teraz on sám. Správne kľučkovať medzi problémami a dostať sa do cieľa je tiež umenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.