Zavrieť

Porady

Kaktusy

Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...
Usporiadat
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja mám takéto, toto sú fotky staršie,ale ešte ich mám vonku už nahádzali puky tak ich čoskoro premiestnim dnu.
PC163113.jpg  
PC163116.jpg  
PC163117.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

beba13 sú naozaj super.biele kvietky som ešte nevidela. Ja mám vianočný kaktus už asi 3/4 roka a ešte mi nekvitol. Kúpila som ho bez pukov, celkovo rastie veľmi rýchlo. Čakám, že na Vianoce bude kvitnúť, no nejako sa k ničomu nemá. Na chvíľu som ho mala vonku, teraz je v chladnejšej chodbe, stále ho obzerám, no nič-žiadne puky. neviem, či vlastne bude kvitnúť:-(. Ako mu ešte dopomôcť? už som mu aj vynadala!!!:-))))
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
PA210051_small.jpg  
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Milka já to hledal a našel zeptej se na no ale nemohu tu dát odkaz tak ti to napíši na zahradu pa radek
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Môj vianočný kaktus kvittol v jari aj v lete a teraz som ho dala dnu z balkóna a je samý púčik. Keď rozkvitne, tak priložím foto...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dindi22 Pozri príspevok
beba13 sú naozaj super.biele kvietky som ešte nevidela. Ja mám vianočný kaktus už asi 3/4 roka a ešte mi nekvitol. Kúpila som ho bez pukov, celkovo rastie veľmi rýchlo. Čakám, že na Vianoce bude kvitnúť, no nejako sa k ničomu nemá. Na chvíľu som ho mala vonku, teraz je v chladnejšej chodbe, stále ho obzerám, no nič-žiadne puky. neviem, či vlastne bude kvitnúť:-(. Ako mu ešte dopomôcť? už som mu aj vynadala!!!:-))))
Moje kaktusy rastú pomaly, ale stále kvitnú, no jeden mám asi 11 rokov a ten ešte nekvitol už som ho vyhodila von ako ostatné a on nič, len rastie a nekvitne neviem čo s ním.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

beba13 Pozri príspevok
Moje kaktusy rastú pomaly, ale stále kvitnú, no jeden mám asi 11 rokov a ten ešte nekvitol už som ho vyhodila von ako ostatné a on nič, len rastie a nekvitne neviem čo s ním.
Tak uvidím, čo bude s tým mojim, ale zrejme budem mať rovnaký problém ako ty. Nebude vôbec kvitnúť...:-(
A tak som sa o neho starala...:-( Som normálne na ňho nahnevaná!!!!!!!
Možno je to ako s ľuďmi-tiež niektorí nemôžu mať detičky, tak asi aj kvety sú na tom podobne:-(
0 0
karixa karixa

karixa je offline (nepripojený) karixa

Ja by som mala na vás skúsenejších jednu otázočku. Vianočné kaktusy mám prvý krát, kúpila som si ch asi pred 3/4 rokom, a teraz sa veľmi teším lebo nahodili púčiky nečakala som ale že zakvitnú tak skoro. myslela som, že keď sú na vianočné, tak až na vianoce preto len by som chcela vedieť z vašich skúseností, ako dlho približne kým, kým sa puky otvoria?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

karixa Pozri príspevok
Ja by som mala na vás skúsenejších jednu otázočku. Vianočné kaktusy mám prvý krát, kúpila som si ch asi pred 3/4 rokom, a teraz sa veľmi teším lebo nahodili púčiky nečakala som ale že zakvitnú tak skoro. myslela som, že keď sú na vianočné, tak až na vianoce preto len by som chcela vedieť z vašich skúseností, ako dlho približne kým, kým sa puky otvoria?
to je podla toho,ako teplo je v miestnosti kde ho mas.cim chladnejsie,tym sa pomalsie otvaraju-ale do vianoc im to ite nebude trvat,ked uz teraz zacinaju.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Mne kvitnú na jar a na jeseň, asi nevedia kedy sú vianoce, ale kaktusy kvitnú kedy sa im vytvoria vhodné podmienky na tvorbu kvetov
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
beba 13-prosím pozri sa na môj kaktus na predošlej stránke a porad ak vieš milka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

milka 60 Pozri príspevok
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
Máš to iba na jednom liste? Alebo na viacerých?
Ak iba na jednom, môže to byť iba mechanické poškodenie.

Inak to môže byť aj od prepolievania, či nejaké hubovité ochorenie.
Poškodený lístok odlom, nenechávaj na rastlinke . CHémiu používaj, ak by si to mala na viacerých lístkoch.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Určite ten lístok odstráň ako radí arizona môže ísť o pleseň sivú, tá poškodzuje tkanivo kaktusu.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Aj ja mám vianočný kaktus, mám ho v paneláku na chodbe, ale púčiky ???? ani náznak. Dúfam, že bude kvitnúť. Zatiaľ kvitol každý rok. No, uvidím...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

beba 13, máš veľmi pekné farby kaktusov. Biely vianočný som ešte nevidela.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Ahojte, hanbím sa tu normálne priznať, čo som môjmu kaktusu vykonala!!!!!
Včera bolo von celkom fajn počasie, svietilo slniečko, tak som môj vianočný kaktus vycapila na vonkajšiu parapetu a že večer ho dám dnu. Lenže ja som na neho úplne zabudla...chudáčik!!! V noci bolo -5 stupňov, takže celý zamrzol. Sprvu sa mi zdal v pohode, no po dvoch hodinách akosi "zmľandravel" a listy má teraz také vodnaté, mäkké.
Myslíte, že je už s ním koniec alebo sa z toho preberie?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

dindi22 Pozri príspevok
Ahojte, hanbím sa tu normálne priznať, čo som môjmu kaktusu vykonala!!!!!
Včera bolo von celkom fajn počasie, svietilo slniečko, tak som môj vianočný kaktus vycapila na vonkajšiu parapetu a že večer ho dám dnu. Lenže ja som na neho úplne zabudla...chudáčik!!! V noci bolo -5 stupňov, takže celý zamrzol. Sprvu sa mi zdal v pohode, no po dvoch hodinách akosi "zmľandravel" a listy má teraz také vodnaté, mäkké.
Myslíte, že je už s ním koniec alebo sa z toho preberie?
Skus odstranit poskodene listy a ak nepremrzli aj korene, mozno este zachanis par vyhonkov uplne pri korienku...to by nevadilo,lebo na jar by si povyhanal nove. No pokial mas vsetky clanky v takom stave nema vyznam cakat.
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

zena Pozri príspevok
Skus odstranit poskodene listy a ak nepremrzli aj korene, mozno este zachanis par vyhonkov uplne pri korienku...to by nevadilo,lebo na jar by si povyhanal nove. No pokial mas vsetky clanky v takom stave nema vyznam cakat.
zena, skúsila som ho dať do chodby, aby nemal veľký šok(zo zim do tepla), tam sa nekúri. Poodstrihovala som tie listy, ktoré už zrejme nič z nich nebude. Počkám zo týždeň a uvidíme, ale dík za radu.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

V tento chladný deň Vás chcem trošku potešiť mojimi kaktusmi, ktoré kvitli v lete a teraz kvitnú zase...
kaktus1.jpg  
kaktus2.jpg  
kaktus3.jpg  
kaktus4.jpg  
kaktus5.jpg  

kaktus6.jpg  
kaktus7.jpg  
1/1
0 0
dindi22 dindi22

dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

Jara Pozri príspevok
V tento chladný deň Vás chcem trošku potešiť mojimi kaktusmi, ktoré kvitli v lete a teraz kvitnú zase...
Nádherné kaktusy a koľko kvetov:-))) wauuuu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať