Zavrieť

Porady

Aky radiator?

Dobry den,

Chceme vymenit stare liatinove raidiatory v celom byte (nedostatocne vykuruju).
Ake su najlepsie nove radiatory (z hladiska najlepsia cena/uspora, vykon)? Novy liatinovy, ocelovy, hlinikovy, ...? Aky je rozdiel?

Na ake parametre sa sustredit, napr. dlzka, vyska?

Dakujem

A.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
V roku 1600 pod jedním podkúrili, Giordáno Bruno. Len preto, že vedel. Kto podkúril Tebe, že meníš názor? Pomer 70 : 30 je hlúposť! A keby pán Boh vedel, kto ho navrhol, isto by ho nakopal do riti! A tí hore hovno vedia, alebo nechcú vedieť, však oni za to teplo neplatia! Akýkoľvek pomer je špatná vec, ale niekomu vyhovuje, vlastníci domu, bytov to nie sú. Teraz je to presne také ako pred socializmom a za socializmu. Ľudia potrebovali, potrebujú a budú potrebovať strechu nad hlavou. Ide o to ako si jej vážili, vážia a vážiť budú. Socializmus v domoch nebude, ale istý sociálny rozmer, áno. Na tom nezmení nič najag, Ty, ani sito, nie tak nejaká mreža, príkaz, alebo inkvizícia.

1/Ale no už, čo zas ? Moj názor sa mení s možnosťou iného rozpočítavania a vedomím, že už ľudia otupeli a tak im treba vysvetliť, že
tie ventily na radiatoroch sa dajú aj točiť. Nepodkúril mi nikto, ja som to navrhla, lebo ja do toho vidím ...tak bez pripomienkok oki?

2/zlacneli veru zlacneli a naviac ako som napísala zvolili sme si radiové. Tam je vidieť aj priebeh kurenia graficky počas celého roka ak budem chcieť chytať zlodejov tepla...

čo bolo v roku 1600 mi je ukradnuté
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lover Pozri príspevok
No, tak to je pravda, neviem o aky sposob vyregulovania islo. Radiatory, ich plochu a z toho odviajajuci sa vykon nam na obytne miestnosti preratavali majstri, ktori nam ich menili. Ako som uz spominal, firma ktora regulaciu realizovala nam na dialku vymenu odobrila, dokonca aj spravca bytovky, ktory bol pri nas aj pri vypustani a napustani stupaciek, tak verim, ze to je fajn... BTW, merace teploty na radiatoroch nemame, nakolko sme sa vo vchode dohodli, ze ich nebudeme realizovat, aby nedochadzalo k situaciam, ze sa prostredne byty nechaju vykurovat susednymi spodnymi a vrchnymi bytmi, cim by setrili svoje naklady na ukor druhych...



Ak je to mozne, mozes definovat pomerove meranie a meranie na m2? Pomerove vychadza z meracov, kt. sa montuju do jednotlivych bytov? My merace nemame... DAKUJEM!
Rozdelenie nákladov podľa m2 dáva vlastníkom bytov naj väčšiu možnosť kradnutia tepla a podporuje vlastníkov s jeho plytvaním. Pri takom rozdelení platia všetci za m2 rovnakú sumu a je jedno čí si pridali na výkone radiátorov, alebo sú vnútorné, čí vonkajšie.

To nie sú moje slová, ale je to pravda. "Akékoľvek meranie tepla v bytoch domu je lepšie, ako žiadne meranie." najag.

Pomerovým meraním sa získa na každom radiátore určitý počet nameraných hodnôt, jednotiek, ks. Na základe ktorých sa dá rozpočítať dodané teplo a náklady za teplo, objektívnejšie, nie spravodlivo! To v bytovom dome nie je možné, spravodlivo.

Pohľadaj tému: Teplo - všeličo, nie všetko ... Tam máž možnosť pochopiť rozdiely medzi týmito spôsobmi.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
1/Ale no už, čo zas ? Moj názor sa mení s možnosťou iného rozpočítavania a vedomím, že už ľudia otupeli a tak im treba vysvetliť, že
tie ventily na radiatoroch sa dajú aj točiť. Nepodkúril mi nikto, ja som to navrhla, lebo ja do toho vidím ...tak bez pripomienkok oki?

2/zlacneli veru zlacneli a naviac ako som napísala zvolili sme si radiové. Tam je vidieť aj priebeh kurenia graficky počas celého roka ak budem chcieť chytať zlodejov tepla...

čo bolo v roku 1600 mi je ukradnuté
Ale, niééééé! Na to máš hlavu aj právo, zmeniť svoj názor. A bastafidli.

Ak píšeš v 2/ pravdu, tak to ma teší! V roku 2011, teda za rok už po 10 rokoch budeme meniť prístroje pomerového merania.

Technika poskočila riadnym skokom dopredu. Ak som dobré pochopil, tak, ak bude vonku -20 °C, Ty môžeš zobrať rádio a sledovať, alebo chytať na rádio, zlodejov tepla. Paráda! A čo ďalej? Čo budete s nimi robiť? Podkúrité im?

A sme tam kde sme boli. Alebo nechceli byť. Pri spôsobe rozpočítania dodaného tepla na jednotlivé byty a nákladov za teplo. Do kolečka dokola. Ten kruh je treba preťať a zlodejov tepla, donútiť, domútiť k tomu, aby teplo nekradli a kúrili si za svoje na svojich radiátoroch. Tie rádiové výsledky môžu k tomu prispieť. Treba pouvažovať? ako??? Pomer, akýkoľvek ich len podporí.

Zatiaľ Ťa to nemusí trápiť, až potom, keď bude pomerové meranie.

Inak, rád sa obzriem z miesta kde som, kde som bol a potom sa pozriem, rozhodnem, kam by som mal isť.

História je poučná.
Naposledy upravil sito : 13.07.10 at 17:26
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Určite liatinové radiátory nie sú príčinou nedostatočného výkurovania.
Ak sú to radiátory typu KALOR, tak by som sa divil tomu úmyslu. Ich životnosť je takmer neobmedzená a cena približne dvojnásobná oproti plecháčom rôzného typu.
Mne to pripadá ako keby som menil nerezový drez za smaltovaný.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Julian Pozri príspevok
Určite liatinové radiátory nie sú príčinou nedostatočného výkurovania.
Ak sú to radiátory typu KALOR, tak by som sa divil tomu úmyslu. Ich životnosť je takmer neobmedzená a cena približne dvojnásobná oproti plecháčom rôzného typu.
Mne to pripadá ako keby som menil nerezový drez za smaltovaný.
Julian máš pravdu, pokiaľ si ľudia vedia uvedomiť, že 35ročný liatinový radiátor môže byť aj zakalený bordelom, alebo je zle vyspádovaný....potom problém môže byť...inak s plecháčmi sa nedá porovnať, to je fakt
1 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

slavica Pozri príspevok
Julian máš pravdu, pokiaľ si ľudia vedia uvedomiť, že 35ročný liatinový radiátor môže byť aj zakalený bordelom, alebo je zle vyspádovaný....potom problém môže byť...inak s plecháčmi sa nedá porovnať, to je fakt
Horšie je ak vyspadovanie treba vysvetliť "majstrom" čo menili radiátory. Podľa nich chyba bola v kotolni. Oni si chybu nepripúšťali. Až vyžiadanie ich vyúčnych listov zabralo a upravili spád podľa našich požiadaviek. Odvtedy to funguje.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dnes som podpichol kolegu v práci. Hovorím mu, ráno bolo osemnásť stupňov tepla. Ako si išiel do roboty? " Na bicykli " A čo si mal na sebe? " Tilko ".

Ako je to možné? Pred pol rokom si hovoril, že máš doma dvadsať a máš strašnú zimu, nedá sa vydržať? " Ale to je iné teplo, to je z radiátora ". Ja mu nato, ale však má dvadsať stupňov. " Toto je slnečné " Však si daj liatinový radiátor. " To mi hovno pomôže, keď mi je zima. "

Tak, a teraz neviem? Liatinový, plechový, alebo hliníkový?
0 0
marecek123 marecek123

marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

oprasim temu.Aj ja potrebujem vymenit radiator,z dovodu rekonstrukcie izby a radiator visi na papundeklovej balkonovej stene.V bloku nemame zatial vyregulovanu sustavu,ale chysta sa do buducna,mozno o rok.Aku velkost radiatora zvolit?Taku aku mam teraz?Aky je rozdiel medzi korad,korado a pod?je to len znacka, alebo su v podstatnych veciach odlisne?A takisto sa chcem opytat,aku hlavicu mam kupit?Ta hlavica bude vyuzitelna aj ked sa vyreguluje sustava,alebo sa bude menit za nieco ine?dakujem
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ak nemáte spravené vyregulovanie, je v podstate jedno aký si tam dáš radiátor, mal by mať dostatočný výkon na vykúrenie tej miestnosti. Podľa všetkých radiátorov v dome sa bude projektovať vyregulovanie.

Ak budete robiť vyregulovanie, pôjdu nové vysoko odporové ventily a k tomu hlavice, najlepšie vo všetkých bytoch rovnaké. Ale to bude. Možno?

Tu stenu by si mal pri rekonštrukcii vymurovať, miesto papiera.
0 0
marecek123 marecek123

marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

Idem to vymurovat,preto chcem pod jednym aj vymenit radiator,aj ked este funguje,je strasne stary.Kolko asi stoja tie hlavice?nerad by som investoval do toho a o rok mi budu na nic.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dobré robíš, keď vymuruješ aj tepla menej budeš potrebovať. My sme to robili pred trinástimi rokmi. Vyšlo to, ventil aj hlavica 660 Sk. a potom ešte merače, pomerové, 550 Sk., takže jeden radiátor spolu 1 210 Sk.

Dnes? Neviem. Na rok by sme mali meniť merače, zatiaľ je ticho. A možno ani nebudú. Nie je to povinnosť zo zákona, ani to vyregulovanie.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

marecek123 Pozri príspevok
Idem to vymurovat,preto chcem pod jednym aj vymenit radiator,aj ked este funguje,je strasne stary.Kolko asi stoja tie hlavice?nerad by som investoval do toho a o rok mi budu na nic.
Ak nevieš aké hlavice budú v projekte navrhnuté, tak radšej nekupuj žiadne, lebo je takmer isté, že Ti budú nanič.
0 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

my si to ideme dat urobit dakej firme, ta nam da aj navrh ake radiatory a tak
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

alenkam Pozri príspevok
my si to ideme dat urobit dakej firme, ta nam da aj navrh ake radiatory a tak
Ak my, ako byt. Tak pre firmu platí to, čo je napísané v príspevku č. 33.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

chcela by som sa spytat na radiatory KORAD. Vobec tomu nerozumiem, ale budeme menit radiatory Teda nie ja, ale stavebna firma, ktora bude rekonstruovat byt.

Chcela by som dvojdoskove, a nie velmi siroke, preto mi najviac "vyhovuju" Korad 21K. su aj cenovo dostupne.

Nemate niekto nejake velmi negativne skusenosti s touto znackou?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať