Zavrieť

Porady

Ako kontrolujete dílerov?

snáď milá osôbka
Mala by som na Vás prosbičku...akým spôsobom sa dá skontrolovať
firemný díler? Ide mi o to, že díler by mal za firmu robiť objednávky napr.
v Galante, a on namiesto toho si aspoň 2 hodiny vrámci toho dňa užíva v Nitre na kúpalisku...mala by som predstavu, že existuje také niečo ako
JPS, ale nie na to aby díler v cudzom meste neblúdil, ale aby majiteľ firmy
videl na monitore, či sa nachádza práve tam, kde deklaruje....máte osobnú skúsenosť?? Prosila by som názory oboch táborov...aj majiteľov firiem, čo
už niečo podobné riešili, ale aj tábor samotných dílerov /ktorých sa to opatrenie vlastne týka.../
Usporiadat
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
No musím reagovať na to, či je alebo nie je problém s dílerom...pracovala som vo firme 10 rokov ako personalistka a poviem Vám, zažila som všeličo, tak napr.:
-díler by mal vedieť obstojne šoférovať, mesačne nabehá cca 3-4 tisíc km a bolo by fajn, ak by to bolo bez nehody...práve minulý rok mladý chalan díler rozflákal nového Peugeota na cimpr-campr...išiel po ľadovej ceste slušne rýchlo...
-mal by byť čestný...nezneužívať firemné vozidlo, fir. mobil a prac.čas..chce firma veľa, ak toto všetko požaduje? ale akosi je ešte stále v našich povahách, keď neokradnem firmu okrádam rodinu, už sme mali dílera, ktorý po poobediach prevážal pre svoje prasiatko pomyje, ale prezradil ho smrad v aute apod. alebo rozvážal firemnom aute komplet celú rodinku do škôl a manželku do zemstnania a pod.zážitky
-díler kasíruje aj hotovosť /hlavne staré pohľadávky/ a už sa stalo, že si nechal komplet celú tržbu a neodovzdal peniaze /práve mu končil prac. pomer na dobu určitú a on si to "pomýlil" s výplatou
-díler má byť komunikatívny, lojálny, ale nie klebetný ...stalo sa v minulosti, že "pustil do éteru" absolútne diskrétne veci o firme, cenotvorbe a pod.
-a asi 2xkrát sa stalo, že prešiel díler ku konkurencii aj s našou databázou...
-a takto by som mohla pokračovať....
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 12.08.10 at 18:42
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
No musím reagovať na to, či je alebo nie je problém s dílerom...pracovala som vo firme 10 rokov ako personalistka a poviem Vám, zažila som všeličo, tak napr.:
-díler by mal vedieť obstojne šoférovať, mesačne nabehá cca 3-4 tisíc km a bolo by fajn, ak by to bolo bez nehody...práve minulý rok mladý chalan díler rozflákal nového Peugeota na cimpr-campr...išiel po ľadovej ceste slušne rýchlo...
-mal by byť čestný...nezneužívať firemné vozidlo, fir. mobil a prac.čas..chce firma veľa, ak toto všetko požaduje? ale akosi je ešte stále v našich povahách, keď neokradnem firmu okrádam rodinu, už sme mali dílera, ktorý po poobediach prevážal pre svoje prasiatko pomyje, ale prezradil ho smrad v aute apod.
zážitky
-díler kasíruje aj hotovosť /hlavne staré pohľadávky/ a už sa stalo, že si nechal komplet celú tržbu a neodovzdal peniaze /práve mu končil prac. pomer na dobu určitú a on si to "pomýlil" s výplatou
-díler má byť komunikatívny, lojálny, ale nie klebetný ...stalo sa v minulosti, že "pustil do éteru" absolútne diskrétne veci o firme, cenotvorbe a pod.
-a asi 2xkrát sa stalo, že prešiel díler ku konkurencii aj s našou databázou...
-a takto by som mohla pokračovať....
Musi mat diler firemne auto? Nemoze pouzivat vlastne?

A ako ich odmenujete? Maju fixny plat?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Pre firmu /aj napriek týmto ťažkostiam/ sa oplatí, aby mala a používala svoje auto a takto je to u nás nastavené už od r.1991,
myslím, že aj účtovne je to najčistejšie...napr. už len kvôli tomu, že na firemnom aute by malo byť logo...taká praktická záležitosť...
Díleri majú fixný plat + odmeny /provízia za každý mesiac zo zrealizovaných obchodov/ a sú v riadnom zamestnaneckom pomere so všetkými výhodami /a samozrejme aj povinnosťami/...
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 12.08.10 at 18:54
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Pre firmu /aj napriek týmto ťažkostiam/ sa oplatí, aby mala a používala svoje auto a takto je to u nás nastavené už od r.1991,
myslím, že aj účtovne je to najčistejšie...
Díleri majú fixný plat + odmeny /provízia za každý mesiac zo zrealizovaných obchodov/ a sú v riadnom zamestnaneckom pomere so všetkými výhodami /a samozrejme aj povinnosťami/...
No tak potom uz len ostava vyberat si tych najlepsich ludi. Tych, co nie su lojalni sa zbavovat.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Áno súhlasím, len majiteľka firmy je už otrávená /za tie roky sa jej ani nečudujem/ stále testovať nových a nových ľudí, stojí to dosť času a peňazí, lebo firma musí šlapať, fungovať, a pokiaľ máte smolu na personál, tak väčšinou to firme uškodí...ale myslím, že toto pravidlo platí aj pre iné profesie, ale pre dílerstvo to platí dvojnásobne...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Áno súhlasím, len majiteľka firmy je už otrávená /za tie roky sa jej ani nečudujem/ stále testovať nových a nových ľudí, stojí to dosť času a peňazí, lebo firma musí šlapať, fungovať, a pokiaľ máte smolu na personál, tak väčšinou to firme uškodí...ale myslím, že toto pravidlo platí aj pre iné profesie, ale pre dílerstvo to platí dvojnásobne...
Skor je asi unavena, co chapem. Na druhej strane ak je nieco naozajstnou a dozivotnou povinnostou podnikatela, tak je to prave a len vyber tych najlepsich ludi. Vsetko ostatne uz potom majitel v podstate moze delegovat na tychto ludi, len ich vyber nie.

Tak isto, ako podnikatel ziada po zamesntancovi, aby vykonaval svoju pracu rovnako dobre aj po rokoch, tak isto si musi majitel plnit svoje povinnoosti dobre aj po rokoch, bez ohladu na unavu, ak chce prezit. Kedze jedina skutocna povinnost majitela je ako som uz napisal vyber ludi, asi ti je jasne, kde vidim skutocnu chybu.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

V predchadzajucom prispevku som pisal o dilerovi, čo robí svoju prácu už viac ako 15 rokov.

Na dnešnom presýtenom trhu by som ja osobne, za noveho dilera,ktorý ma všetko postaviť na nohy od piky, celý biznis,

UŽ NEŠIEL.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
jar88 Pozri príspevok
Máš pravdu padro. Je to logické, ale prax je taká, ako ju popísala Ingrid a gildir.
K tomu čo píše Ingrid Ondrušková, že ich treba meniť každých 3 až 5 rokov. Ja mám skúsenosť, že do troch rokov a najlacnejší je nákup hotových dílerov od konkurentov.
tak toto ma dostalo, to nemyslíte vážne, veď keď si firma obchodáka "vypestuje" tak ho akurát v tom najlepšom pošle k vode ?

a tu je ten problém, kde je veľká fluktuácia ľudí tak to potom nemôže klapať,
toť môj názor
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
linko1 Pozri príspevok
tak toto ma dostalo, to nemyslíte vážne, veď keď si firma obchodáka "vypestuje" tak ho akurát v tom najlepšom pošle k vode ?

a tu je ten problém, kde je veľká fluktuácia ľudí tak to potom nemôže klapať,
toť môj názor
...ale hej , nakúpia potom inde ...vychovajú a odpíšu aj z daní ......a dokolečka , dokola ....

To nie je už fluktuácia , to je výmena názorov a skúseností ...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

linko1 Pozri príspevok
tak toto ma dostalo, to nemyslíte vážne, veď keď si firma obchodáka "vypestuje" tak ho akurát v tom najlepšom pošle k vode ?

a tu je ten problém, kde je veľká fluktuácia ľudí tak to potom nemôže klapať,
toť môj názor
Co myslis pod tym "v najlepsom"? Ze chodi v pracovnej dobe na kupalisko? Teda ze on sa ma prave najlepsie, a preto by ho prave firma nemala prepustit?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
misomiso Pozri príspevok
Co myslis pod tym "v najlepsom"? Ze chodi v pracovnej dobe na kupalisko? Teda ze on sa ma prave najlepsie, a preto by ho prave firma nemala prepustit?
jasné že nie,
v najlepšom som myslela, že obchodákovi trvá určitý čas kým sa vypracuje, kým si vybuduje vzťahy s klientom, kým pochopí systém kedy treba firmu podporiť s tým, že ovocie niekedy nepríde hneď ale časom, pretože predaj nie je len o tom rýchlo predať a po mne potopa.....

netreba vidieť veci len z jednej strany ale pozerať sa na obe a nájsť strednú cestu - kompromis - pretože pravda je uprostred....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať