Zavrieť

Porady

Likvidácia a závierka

Ahojte,

Spoločnosť je v likvidácii.Máme urobiť závierku pred jej vstupom do likvidácie.
Všade som sa dočítala, že Aktíva aj Pasíva musía byť nulové.
Ako sa zbaviť zostatkov na účte 211(vklad spoločníka pri založení s.r.o. teda ZI), 321 a 365(spoločník vkladal,resp uhrádzal so svojho súkromného účtu FA firmy)?
Snažila som sa tu nájsť riešenie, ale nič konkrétne som tu nenašla.
Mám to dať do mimoriadnych výnosov,prípadne nákladov?
Vopred ďakujem
Usporiadat
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Robím mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu vstupu do likvidácie. V účtovníctve mám zostatok na účte 472 - záväzky zo sociálneho fondu, má sa s týmto zostatkom niečo urobiť?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie, ten sa mohol riešiť, ked odchádzali poslední zamestnanci.
1 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Ahojte,

Robím mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu vstupu do likvidácie t.j.1.8.2011 mam tu jednu fa z UPC internet datum dodania 3.8.2011 zaradim tuto fa este do uctovnictva pred datumom vstupu do likvidacie alebo ju uz nepouzijem

Dakujem za odpoved
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, prvý krát robím účtovníctvo spoločnosťi, ktorá je v likvidácii. Ku dňu predchádzajúcemu vstupu do likvidácie robím mimoriadnu závierku. To znamená, že som uzatvorila účtovné knihy, vyčíslila rezervy atď, jednoducho som postupovala tak akoby som postupovala 31.12. A teraz asi hlúpa otázka. Podávam aj daňové priznanie a prikladám k závierke aj poznámky?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, samozrejme. Následne úž budeš účtovať sro v likvidácii počas celého obdobia likvidácie až do jej skončenia bez ohľadu na kalendárne mesiace /myslím, že nie dlhšie ako dva roky/
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ďakujem pekne za odpoveď. To znamená, že teraz budem účtovať v likvidácii a ku dňu jej skončenia opäť mimoriadna závierka, bez ohľadu aký bude dátum. Ten termín koľko môže trvať zistím.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to už bude riadna závierka ku dňu u skončenia likvidácie
0 0
nina0074 nina0074

nina0074 je offline (nepripojený) nina0074

Viete niekto poradiť v akej výške je poplatok za výmaz spoločnosti z OR? V cenníku som našla len za zmeny údajov v OR, tak neviem, či výmaz mám považovať za zmenu.
V akej výške musí byť kolok ak požiadam správcu dane o súhlas s výmazom z OR?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
za výmaz sa už neplatí, len za zmenu - vstup do likvidácie+vymenovanie likvidátora
ten kolok si nepamätám, ale cca 9 EUR?
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Ahojte Poradaci,

Uctujem s.r.o. v likvidacii,prisiel mi este vypis z banky ktorý je za mesiac Januar 2012 su tam iba poplatky za postovne odoslania vypisu a urok. Urobim UZ k 31.1.2012 aby som tam dala aj tento vypis alebo uz k 31.12.2011 ale co s tym vypisom potom ?

Dakujem za odpoved
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
obdobie likvidácie je odo dňa vstupu až do jej ukončenia.
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Dakujem Kejka za odpoved
to znamena ze urobim uzavierku k 31.1 2012 .
0 0
nina0074 nina0074

nina0074 je offline (nepripojený) nina0074

Ahojte,
ešte sa chcem spýtať, že ked spoločnosť vstúpi do likvidácie, odošle na DÚ osvedčenie o registrácii, potom mu DÚ pošle nové aj s názvom v likvidácii?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, tak.
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Ahojte,
prosim o radu konatel uhradil z BU fa v sume 1.80 eur,tuto fakturu stratil,opis fa by stal 1.20 eur,povedal ze to nebudeme uctovat ,ale ako to dostanem z uctu myslim uctovne ked mi to nesedi v zostatku.

Dakujem za odpoved
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bud 548 do nákladov
alebo 355/221, nech to zaplatí spoločník zo svojho?
0 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Ahojte,

zrusenie BU pri likvidacii,peniaze konatel previedol na svoj osobny ucet ,mozem tieto peniaze vlozit do pokladne prijmovym dokladom, zauctovala som ich 261/221,a chcem vynulovat ucet 261.

Dakujem za odpoved.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
však ich nemáš..........
účtuj to, čo sa stalo.
Ak je konateľ spoločník, tak žiadna 261, ale 355/221
1 0
johanka12 johanka12

johanka12 je offline (nepripojený) johanka12

Kejka ked to dam na 355 ,zaratam to tiez do likvidacneho zostatku ? Ked robim vypocet likvidacneho zostatku musia mi sediet aktiva a pasiva ?
Uz mam z toho hlavu uplne domotanu.

Dakujem za odpoved
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte

Prosím Vás vedeli by ste poradiť. Firma sa ruší likvidáciou od 15.12.2012. mimoriadnu uzávierku robím k 14.12.2012. Ako je to s kurzovými rozdielmi k bankovým účtom,k pokladnici a zahraničným záväzkom? Pri bežnej uzávierke by som použil kurz z 31.12.2012. Teraz použijem kurz z 14.12.2012?

Spravil som inventarizáciu účtov len neviem či musím niečo spraviť so zostatkami alebo len prejdú do ďalšieho obdobia od 15.12.2012 firma v likvidácii?
Zostatky sú neuhradené pohľadávky, záväzky mzdy, dph, dane + zostatok na 381, 411,428,472 atď

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať