Zavrieť

Porady

Učtovanie miezd

Zdravím Vás. Chcel by som sa opýtať, či nemá niekto náhodou všetky možné účtovné prípady, ktoré sa účtujú v súvislosti s mzdovou agendou (od priznania nároku na hrubú mzdu, preddavky na daň z príjmov, odvody do soc. a zdr. poisťovne, ZRF, iných fondov,...). Jednoducho všetko čo sa týka personalistiky. Ďakujem.
Usporiadat
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

Prosím, Vás ak účtujete mzdy napr. za máj tak účtujete k 31.5. alebo v tedy napr. ja počítam mzdy a vyplácam do 10 dňa v mesiaci tak môžem interný doklad o zúčtovaní miezd účtovať aj napr. 10.6.? Alebo sa musí dávať posledný deň v mesiaci za ktorý sa to týka, ďakujem pekne.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja dávam posledný deň v mesiaci, ktorého sa to týka.
3 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

ďakujem, Ti. Myslíš, že je to veľká chyba ak som to dávala v nasledujúcom mesiaci. Začnem to tiež tak robiť ako ty. Díky moc.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Niekedy som to robila aj ja tak, a potom mi vyšlo 13 výplat za rok Tak si to vieš pekne odkontrolovať.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ivenka Pozri príspevok
Niekedy som to robila aj ja tak, a potom mi vyšlo 13 výplat za rok Tak si to vieš pekne odkontrolovať.
Musíš mať v PÚ zaúčtované iba 12 výplat za rok, pretože sa účtujú do toho obdobia, s ktorým časovo súvisia. Predpis decembrových miezd musí byť v decembri a nie v januári v ďalšom roku.l
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ivenka Pozri príspevok
Niekedy som to robila aj ja tak, a potom mi vyšlo 13 výplat za rok Tak si to vieš pekne odkontrolovať.
My mame vyplatny termin 30 den nasledujuceho mesiaca. Teda za maj su vyplay splatne do 30.6.
Uctujem vyplaty cca okolo 15-teho nasledujuceho mesiaca, teda za maj mam zauctovane 15.6. Nepaci sa mi uctovat to 30.5., kedze na vsetkych vykazoch, podkladoch pre mzdy mam datum uz junovy (kedze mi chvilu trva kym to spracujem) a nechce sa mi vsetky sumarizacie, rekapitulacie a podobne rucne prepisovat na majovy datum. V decembri vsak zauctujem decembrove vyplaty 31.12., aby mi nesli do dalsieho roku. Myslim ze z pohladu dane z prijmov je nerelevantne... a dufam ze s tym nikdy nebude mat nikto problem.

Trosku mi vadi zauctovat nieco s datumom kedy som nemohla mat este pozbierane ani vsetky podklady od zamestnancov.

Ak to tak byt ale nesmie, tak dajte vediet, nech stihnem prerobit
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

zk24 Pozri príspevok
My mame vyplatny termin 30 den nasledujuceho mesiaca. Teda za maj su vyplay splatne do 30.6.
Uctujem vyplaty cca okolo 15-teho nasledujuceho mesiaca, teda za maj mam zauctovane 15.6. Nepaci sa mi uctovat to 30.5., kedze na vsetkych vykazoch, podkladoch pre mzdy mam datum uz junovy (kedze mi chvilu trva kym to spracujem) a nechce sa mi vsetky sumarizacie, rekapitulacie a podobne rucne prepisovat na majovy datum. V decembri vsak zauctujem decembrove vyplaty 31.12., aby mi nesli do dalsieho roku. Myslim ze z pohladu dane z prijmov je nerelevantne... a dufam ze s tym nikdy nebude mat nikto problem.

Trosku mi vadi zauctovat nieco s datumom kedy som nemohla mat este pozbierane ani vsetky podklady od zamestnancov.

Ak to tak byt ale nesmie, tak dajte vediet, nech stihnem prerobit
Mzdy účtujem s dátumom posledného kalendárneho dňa v mesiaci, ktorého sa mzdy týkajú. Májové - 31.5.. Je to v súlade s Postupmi účtovania a Zákonom o účtovníctve - všetky účtovné prípady zaúčtovať v tom období, s ktorým vecne a časovo súvisia. Tento dátum mám aj v Smernici o účtovníctve.
Ostatné dátumy, kedy sú mzdy skutočne vyplatené, a kedy majú byť a sú odvedené daň a odvody, dopĺňam podľa reálneho dátumu.
3 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
zuza8 Pozri príspevok
ďakujem, Ti. Myslíš, že je to veľká chyba ak som to dávala v nasledujúcom mesiaci. Začnem to tiež tak robiť ako ty. Díky moc.
Ja to robím zásadne k poslednému dňu v mesiaci, aj keď výplatu máme 15. Robím totižto jednoduchú uzávierku za každý mesiac, aby sme videli ako je na tom firma každý mesiac. Náklady majú byť zaúčtované v tom mesiaci ktorého sa týkajú. A mzdy ak sú za 5. mesiac tak by mali byť zaúčtované 31.5.
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Dobre tak ja to prerobim... Vdaka
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Mzdy za máj MUSIS zauctovat 31.5., pretoze naklady sa uctuju v obdobi s ktorym casovo a vecne suvisia. V juni sa uctuje uhrada miezd.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Este doplnim: ako by ste zauctovali decembrove mzdy? V januari? To by bolo zle aj danove priznanie a ostatne uctovne vykazy.
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

ďakujem Vám, za pomoc. A ak som zaúčtovala január, február a marec vždy v nasledujúcom mesiaci je to veľký prúser? Od apríla začínam účtovať ako ste radili. Veľmi pekne ďakujem.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

To sa neda opraviť? Iba datum na danom doklade...
0 0
zuza8 zuza8

zuza8 je offline (nepripojený) zuza8

na doklade sa to dá opraviť. Ale mám to už zaúčtované práve za január vo februári a musela by som to celé opravovať. Tak teraz neviem čo mám robiť.
0 0
milenia milenia

milenia je offline (nepripojený) milenia

Opravit....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Timka1 Pozri príspevok
...záväzok zamestnávateľa voči zamestnancovi za prých 10 dní PN - 524/331...
... sa mi to zdá ako preklep - ja to účtujem 527/331...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stefan2005 Pozri príspevok
... sa mi to zdá ako preklep - ja to účtujem 527/331...
Áno, tento účet je správny, ešte doplním, že je ho potrebné rozlíšiť AÚ.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň,prosím poraďte, keď sa účtujú mzdy v inom programe, a chcem len výsledky zaúčtovať do svojho, mám účtovať do PD interným dokladom? A aj do ostatných záväzkov? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím poraďte, keď sa účtujú mzdy v inom programe, a chcem len výsledky zaúčtovať do svojho, mám účtovať do PD interným dokladom? A aj do ostatných záväzkov? Ďakujem
ÁNo, pod ID.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať