Zavrieť

Porady

vyrovnanie podlahy

Ahojte potrebujeme vašu pomoc.Súrne.Namiesto garažového státia sme vymurovali izbu.Keďže je do spadu/z lava do prava rozdiel asi 3cm/nevieme čo ďalej.Potrebujeme ju zaizolovat s IPA/už kúpena/ a ešte aj vyvyšiť asi o 12 cm.Manželovi som navrhovala takýto postup:najprv ipa,potom vyrovnat s poterom a s kari sietou /ten rozdiel 3cm/,neskor tvrdeny polystyren esp 150 asi 10 cm a nato plavajúcu podlahu.Pytali sme sa ale nikto nevie poradiť.Boli aj názory,že ten polystyren sa bude vtláčať,že ak chceme tak by sme mali dať nad polystyren osb dosku a až nakoniec podlahu.Dúfam ,že mi neodpíšete, čistá ženská logika.Vopred ďakujem Alex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Skladba podlahy:IPA, na to folia, podlahovy polystyren - rozne hrubky, tak aby ste dosiahli pribliznu rovinu, folia, po obvode miestnosti dilatacne pasiky a az na to poterovy beton. Pripadne nerovnosti poteru vyrovnat samonivelacnou hmotou. Na polystyren musite umiestnit roznasaciu vrstvu, nemozete ukladat parkety hned na polystyren.

    vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

    vladoziak
    a co tak
    1.IPA
    2.vyrovnat to zltym pieskom
    3.polozit tepel.izolaciu
    4.betonovy poter
    5.podlaha
    co vy na to?
    Tak vaš nazor vladoziak sa manželovy viac páči,len som si mylela ,ža mu potadím niečo menej pracné,pretože toho poteru treba min.5cm.Ale keď chcu chlapy pracovať tak nech sa páči.
    Ďakujem za všetky odpovede.Alex
    Tak vaš nazor vladoziak sa manželovy viac páči,len som si mylela ,ža mu poradím niečo menej pracné,pretože toho poteru treba min.5cm.Ale keď chcu chlapy pracovať tak nech sa páči.
    Ďakujem za všetky odpovede.Alex

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Ja by som dal IPA, folia, tepelna izolacia a poter by bol ako vyrovnavacia vrstva. Ti ludia, co robia potery su na nerovnosti zvyknuti. Na to potom uz finalna naslapna vrstva.

    qwertin je offline (nepripojený) qwertin

    qwertin
    Nam spravili poter - cementovz liatz s rozdielmi okolo centimetra,
    ako to vyrovnať, som sklamana myslela som, ze to bude ako vodna hladina ako tvrdili.
    Otazka: ake vyskove rozdiely su pripustne pri cementovom liatom potere?

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    qwertin Pozri príspevok
    Nam spravili poter - cementovz liatz s rozdielmi okolo centimetra,
    ako to vyrovnať, som sklamana myslela som, ze to bude ako vodna hladina ako tvrdili.
    Otazka: ake vyskove rozdiely su pripustne pri cementovom liatom potere?
    No tak cenťak je moc veľa. Prípustné by bolo do 3mm na liatu podlahu. Takto sa to nevyrovná ani nivelačkou. Jedine cementovým poterom(myslím spraviť cementovú kašu a natrieť).

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    qwertin Pozri príspevok
    Nam spravili poter - cementovz liatz s rozdielmi okolo centimetra,
    ako to vyrovnať, som sklamana myslela som, ze to bude ako vodna hladina ako tvrdili.
    Otazka: ake vyskove rozdiely su pripustne pri cementovom liatom potere?
    Nezaplatiť ,ale nakopať a vyžadovať náhradu škody + náklady na vyrovnanie.Pokiaľ ste im nepodpísali preberací protokol tak právo je stále na vašej strane.Treba to tvrdo reklamovať.
    Sú niveláky ktorými sa dá v pohode vyrovnať aj centimeter,len sú drahšie.
    Sú na to normy len neviem ich čísla.

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Ak by som na poschodi vyrovnal podlahu len suchym pieskom a na to dal 20mm nobasil a plavajucu podlahu,mozem neskor ocakavat nejake problemy?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nobasil nieje nosný materiál pod plávajúcu podlahu.Piesok pod nobasil môžete dať bez obáv.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ciners Pozri príspevok
    Ja by som dal IPA, folia, tepelna izolacia a poter by bol ako vyrovnavacia vrstva. Ti ludia, co robia potery su na nerovnosti zvyknuti. Na to potom uz finalna naslapna vrstva.
    len taky anhydridovy poter nieje lacna vec a vyrovnavat 3cm rozdiel vo vacsine domu moze ist dost do penazi. Ja by som chcel nerovnost vyrovnat jemnym triedenym strkom najnizsej frakcie, na to izolaciu, foliu a poter. Ak by ten poter nebol drahy tak by to samozrejme poter zrovnal, ale uz pri deke obycajny beton isiel dost do penazi, a poter si neviem ani odhadnut cenu.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    nebude piesok este sadat, ak sa nim zrovna podlaha pod izolaciou? mam problem ze v najvyssom mieste mam priestor na 4cm poteru a v najnizsom by islo 8-9cm, co je uz moc. Chcem anhydrid 5cm. Na finalnu vrstvu k 0,0 som zvolil 1,5cm (lepidlo+ kachlicky alebo plavajuca podlaha+mirelon)

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    najnovsie informacie co som zistil:

    Provedení technické-vyrovnávací vrstvy z polystyrenu je nejlevnější způsob provedené této vrstvy. Tento způsob vyrovnávaní je vhodný pro zakrytí jakýkoliv rozvodů, které se na podkladu většinou nacházejí, ale má omezené použité na nerovném povrchu. Pokud se podklad svažuje, není většinou problém podlahu vyrovnat. Podmínka je ale, aby zuby, místa kde na sebe desky navazují, nebyli větší než 10-20 mm, podle výšky roznášecí desky tzn. že polystyrenové desky by na sebe měli navazovat plynule, např. 10mm-20mm-30mm a ne 10mm-40mm. Pokud by byly výškové přechody větší než 10 -20 mm, mohou se mírné nerovnosti objevit i v anhydritu na jeho pohledové straně.. V některých případech by mohly zapříčinit i prasknutí podlahy např. pokud by se takový skok nacházel uprostřed dlouhé chodby. Vyrovnání je možné provést na horní nebo spodní straně. Výsledkem by ale měl být v rámci možností rovný a pochozí povrch.

    Pro vyrovnání lokálních nerovností, za předpokladu že povrch podlahy je na pohled rovný, bez většího množství výstupků, dolíčků a podobných nerovností už polystyren nemusí být tou nejvhodnější volbou. Nelze ale obecně říct že by se v takových případech polystyren použít nedal. Vždy je nutné přihlédnout k tomu, jak velké nerovnosti jsou. Pečlivost při montáži polystyrenových desek je zde na místě. V některých případech je možné použít podsyp, např. písek, jemnou drť apod. Provádění podsypu se ale rozhodně nedoporučuje celoplošně, obzvláště pak v místech kde bude podlaha vystavena nadměrnému působení kinetické energie. Pro celoplošné vyrovnání v malých tloušťkách se používají speciální materiály, např. vyrovnávací stěrky.

    elkibo je offline (nepripojený) elkibo

    elkibo
    alltracboy Pozri príspevok
    (lepidlo+ kachlicky alebo plavajuca podlaha+mirelon)
    k mirelonu len tolko ze je to najvecsia blbost a zbytocne vyhodene peniaze . Po par rokoch sa mirelon rozsliape na tenky papier a neplni ziadnu funkciu. Takisto aj podlozky z extrudovaneho polystyrenu - po rokoch sa rozpadavaju na drobne ciastocky alebo sa zlisuju. Velky vyrobcovia parkiet ked davaju aj 30rocnu zaruku na podlahy, tak vyzaduju podlozky z pevnych materialov. samozrejme folia pod parkety musi byt min. 0,2mm hrubá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.