Zavrieť

Porady

Pranie zápach tmavé prádlo

Prajem pekný deň všetkým poraďákom.
Prosím o radu, pri praní farebného prádla na 30°C hlavné pranie (prášok Persil) + aviváž (Silan), po vypraní je cítiť zápach na tmavých veciach (čierne a tmavo modré, ostatné farby sú bez zápachu – krásne voňajú). Má niekto podobné skúsenosti? Ako odstrániť zápach?
Usporiadat
imranna imranna

imranna je offline (nepripojený) imranna

účtovníčka
Ja pridávam k praciemu prášku jednu polievkovú lyžicu kryštalovej sódy na pranie Luxon a prádlo už nezapácha. Sóda sa ináč pridáva pre veľmi znečistené prádlo. Ale nič sa nestane ak je prádlo málo znečistené. Predáva sa 1 kg balenie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

callyisto Pozri príspevok
Prajem pekný deň všetkým poraďákom.
Prosím o radu, pri praní farebného prádla na 30°C hlavné pranie (prášok Persil) + aviváž (Silan), po vypraní je cítiť zápach na tmavých veciach (čierne a tmavo modré, ostatné farby sú bez zápachu – krásne voňajú). Má niekto podobné skúsenosti? Ako odstrániť zápach?
a aké prádlo perieš na 30st, je to strašne nízka teplota? pri tejto teplote ja periem veľmi jemnú bielizeň záclony a pod. na vysoké teploty 60,70,90 používam klasický prachový prášok Ariel, Persil a na ostatné teploty 40,50 tekuté gely určené podľa farby bielizne.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

lujza.j Pozri príspevok
a aké prádlo perieš na 30st, je to strašne nízka teplota? pri tejto teplote ja periem veľmi jemnú bielizeň záclony a pod. na vysoké teploty 60,70,90 používam klasický prachový prášok Ariel, Persil a na ostatné teploty 40,50 tekuté gely určené podľa farby bielizne.
farebné, bežné tričká, košele, ponožky, prášok (zásadne prášok, odkedy som počul, že gél ako tekutina nedokáže mať vlastnosti prášku - chémia nepustí)
biele na 40°C ...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Rozalka Pozri príspevok
Používam tekuté pracie prostriedky + aviváž Lenor (zlatistý flakón), vôňu má medovú.
Aj ja používam Lenor modrý spring, ale ako píše Rozálka Lenor Parfumelle, to je špica...parfém už netreba. Sú asi tri druhy, ale treba ozaj s mierou, lebo potom rozvoniavam ako drogéria Aj moj synátor mi ho stále "kradne" ..ešte , že si vie do práčky naložiť, čo treba.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

danushka Pozri príspevok
Už som kedysi o tom octe počula, ale pripomeň Olinka, na čo je to dobré...
Ja ocot pri praní nepoužívam. Ale vždy, keď ručne čistím koberec, tak do vody pridávam ocot. Moja mamenka hovorila, že dezinfikuje a zachováva jas koberca.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

callyisto Pozri príspevok
farebné, bežné tričká, košele, ponožky, prášok (zásadne prášok, odkedy som počul, že gél ako tekutina nedokáže mať vlastnosti prášku - chémia nepustí)
biele na 40°C ...
30 st. voda na túto bielizeň sa mi zdá málo, ja by som prala určite min. na 40st, a ak máš náhodou bielizeň napáchnutú napr. reštauračným smradom na 30st. to nevyperieš gel na malé teploty je podľa mňa fajn, ale nepoužívam už "značkové" kedysi "Wulajt" Perwol, presedlala som na "lacáky" z Lidl odkedy som v teste kvality videla, že tekuté pracie gely z Lidl predbehli Ariel aj Persil a iné, tak som vyskúšala tieto sú v pohode
1 0
snúbenica snúbenica

snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

Skúšala som rôzne aviváže a nakoniec som natrafila na skutočne jedničku medzi avivážami...teda aspoň môjmu citlivému nošteku a používam len a len LENOR - modrý Spring a odvtedy mi už nič nekrúti nosom.


Áno, LENOR modrý spring, ale nie v novej fľaši. Ten starý pôvodný bol super, ale teraz ten v novom prevedení je úplne iný, strašne cukríkový, veľmi ma sklamali že ho tak pokazili.....
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Aká je nová flaša, ja som včera kúpila v Kauflande 3ks majú akciu na Lenor všetky druhy.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
takéto ale 2l

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:X...41_invelky.jpg
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

prajem v tekutých práškoch na farebné prádlo, a zdá sa mi, že tu nehrozia žiadne iné zápachy "asoň zatiaľ"
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

oprava nie prajem, ale periem "toto horko"
0 0
snúbenica snúbenica

snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

Presne to čo je na obrázku od Vlastas je nová fľaša a mne to veru nevonia, ale bolí ma z toho hlava. Toť môj názor a môj noštek.
A starý dobrý pôvodný LENOR už nekúpiš nikde. Snáď pred pol rokom som posledné kusy ešte vyhrabala zo zadu z regálu ale už ho nikde nie je vidieť. Tak neostáva nič iné len hľadať v inej značke medzi modrými vôňami.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, jedná sa o to, že väčšinou aut. práčky plákajú aj 3-krát za sebou /aspoň moja áno/ a preto ten aviváž už sa nedá cítiť, ja som zvykla naliať aviváž až pri treťom plákaní a veci pekne vonia
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No, a ja som si myslela, že som šibnutá, keď som pred kamarátkami obhajovala správny výber aviváže k praciemu prášku.
Momentálne používam Ariel - mountain spring + k tomu Lenor sensitive (nie mandľový). Tieto dve mi dokopy nejak pasujú.
Na čierne mám teraz ten nový Draft v zelenej fľaši, tiež mi k tomu ten lenor ide.
Predtým som tiež mala ten pocit, že niektoré veci v rámci jedného prania voňajú a niektoré páchnu, ale zistila som ,že je to materiálom, teda aspoň u mňa. Bavlnené veci si tú vôňu uchovajú dlhšie, ako syntetické veci.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
No tak teraz si budem musieť plesnúť.
Ja som si myslela, že deťúchy zabudli prádlo v pračke do rána a až potom ho vyvesili. To bol taký kyslý zápach. No nadávala som ako....
Stalo sa to viac krát...... a potom sa to stalo aj mne.
Ale je fajn, že som v tom nie sama.
Inak ja používam teraz tiež gély na pranie, lebo z tých XXL balení práškov na pranie mi ostávali na prádle také malé biele guličky. Čím bolo prachu v krabici menej, tak tých guličiek bolo viac. Sestra kedysi robila v xxxx, a tá mi povedala, že veľké balania aby vyzerali na oko väčšie, tak sa nadstavujú nejakou hmotou. Tá postupne padá v krabici pomedzi prach na pranie na dno krabice. Preto mi vraj ostávali tie drobné guličky na prádle.
Takže je to tak, kde sa dá, tam ťa ojebabrú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zita5 Pozri príspevok
Nezabudni , že aviváž sa dá ľahko otvoriť a tým aj "pančovať " napr. v takom sklade predajne . Už som aj o takom počula , predavačky si poodlievajú a dolejú vodou .
Všetky výrobky by mali byť zo zákona prelepené aspoň pečaťou - samolepkou, ako napr. džemy, a iné. Ja mám nepríjemný pocit ani nie z toho že môže byť tovar riedený, ale že má hocikto k nemu priamy prístup.

Keď sa k nám začali dovážať prvé spreje, tak boli takto zaplombované vrchnáky.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ja sa hnevam ked periem manzelove pracovne veci,chcela by som aby mu aj tie vonali,ale tie tricka a monterky maju po vyprani taky zvlastny pach,ale to bude asi aj tym ze pracuje na stavbach a tam do seba poutiera vselico.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lusielaL Pozri príspevok
Ja sa hnevam ked periem manzelove pracovne veci,chcela by som aby mu aj tie vonali,ale tie tricka a monterky maju po vyprani taky zvlastny pach,ale to bude asi aj tym ze pracuje na stavbach a tam do seba poutiera vselico.
treba to asi poriadne "vypáliť" aspoň 90st. + aviváž možno to bude lepšie ja som tak zvykla bojovať z napachnutými pracovnými vecami z reštaurácie /vyprážané pachy a pod./ tiež som bola z toho na nervy, vypraté prádlo a ja som z toho cítila prepálený olej z "reštiky"
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kúpila som si kapsule Ariel,je to pohodlné,hodím 1 kapsulu, dám Lenor-teraz aromaterapie elegans. Prádlo je čisté a voňavé
2 0
prievan prievan

prievan je offline (nepripojený) prievan

Caute, neviem, ci to tu este niekto sleduje, ale myslim, ze problem pachnuceho tmaveho pradla som vyriesil. Cital som tieto prispevky cca pred rokom, lebo ma to tiez trapilo. Odvtedy som sa presvedcil, ze nie je riesenie v avivazi, ale v dostatocnom VETRANI!!! Pradlo sa musi susit v prievane. A je po probleme. Prajem vsetkym vonave pradlo !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať