Zavrieť

Porady

Jazyčnice

Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Llívia Pozri príspevok
Čo tak skúsiť vybiť klin klinom? Dámy z tej 3/4 ulice, čo sa schádzajú u vás, by si mohli s tvojou maminkou posedieť vonku na slniečku a popritom na plné ústa rozoberať "životne" dôležité skutočnosti: nepokosenú burinu a iný bordel v susedinej záhrade, jej účes, jej oblečenie, jej šmírovanie, jej... určite by sa toho našlo dosť.
..

..možno by pomohlo:,,ale pani suseda, videla som vám krásny svetrík, nemáte náhodou ten vzor?..a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..
..alebo zobrať hadicu a namieriť do okna susedky, len tak jemne prepršať,keď je za oknom schovaná...

...najlepšia obrana je útok..ale taký, ktorý sa nerovná útoku toho hnusného suseda, či susedky,útok s úsmevom a iróniou,aby nebola možnosť rýchlej odpovede...
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pepsikova Pozri príspevok
..ja mám také susedy, že od jari do jesene sedia pred činžákom na lavičkách- na dvoch oproti sebe..a kto chce vojsť alebo vyjsť zo vchodu, ide ako cez colnicu..keď som im to povedala prvýkrát, velice sa smiali, pokiaľ im nedošlo, čo som povedala...sem-tam ich podrypnem,v zmysle-čo, dievčatá, nemáte čo robiť?..tí vaši chlapi sú len na ozdobu, aby vám nosili domov výplatu?..žiadny sex, keď sedíte celý deň vonku?...no a moje milé susedky si už dávajú pozor, čo povedia, lebo ich obrátim na posmech...
...zlatým klincom bolo, keď som sa nechala počuť, že veru v našom vchode by si zlodeji neužili, lebo naše strážkyne zámku by o nich vedeli, ešte by ani dnu neboli...a keď sa ich len tak, medzirečou spýtam, dievčatá, už ste si vymenili lekárničky?..kým im dôjde, ako som to myslela, som preč...ale dajú mi pokoj...som pre nich "iná", lebo mám psa, a to sa "nemá"...
(s významom, že rozprávajú jedna druhej o svojich chorobách a tie potom jedna od druhej chytajú"")
Ma tak napadlo, niekto má levy na stĺpikoch, vy máte susedy...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pepsikova Pozri príspevok
..

..možno by pomohlo:,,ale pani suseda, videla som vám krásny svetrík, nemáte náhodou ten vzor?..a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..
..alebo zobrať hadicu a namieriť do okna susedky, len tak jemne prepršať,keď je za oknom schovaná...

...najlepšia obrana je útok..ale taký, ktorý sa nerovná útoku toho hnusného suseda, či susedky,útok s úsmevom a iróniou,aby nebola možnosť rýchlej odpovede...
Už mi niekto radil obliať ju vedrom ľadovej špinavej vody... Alebo stiahnuť gate a otrčiť zadnicu, aby mala o čom
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja som si to veru nenechala. Susede z 2 poschodia sa pokazila, teraz neviem presne , či to bola zástrčka, alebo práčka, mala v nej 4 dni prádlo. Od mojho muža chcela, aby sa jej na to pozrel/ autoelektrikár-zvládne všeličo/šiel. Ešte že šiel v monterkach, aj to si ešte vypýtal noviny, aby si mal na čo sadnút', v byte smrad a špina.Namiesto pod'akovania ho poohovárala po celom dome, že mala 20000 SK nedoplatok za vodu. Že jej pokazil vodomer- opravoval jej práčku!!! To, že jej tiekol záchod, aj batéria si nechcela pripustit'. Pritom celý čas bola pri ňom.
Najskor som išla za ňou a slušne jej povedala, nech netrúsi také klamstvá. Ked' to nepomohlo, vykričala som jej to pri vstupe do domu, že podám na ňu st'ažnost' alebo ju dám k súdu za nactiutr'hanie. Počulo to možno aj pol domu. 12 poschodí.
Prestala.
Netreba si nechat' / s prepáčením/ nas..t' na hlavu. Ked' to nejde po dobrom, ide po zlom.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Evaj63, súhlasím, po zlom, len to zlé na štýl a lá Pepsíková (viď príspevok č. 22).
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Myslím že úplne všade sa nájdu takéto susedy,čo radi klebetia a najlepšie na tom je, keď jedna z nich odíde. Raz tam stáli tri či styri a velice vychvaľovali jednu: "Jooooooj, moja, ako si Ty krásne schudla, ako sa Ti to podarilo?" ...a keď odišla, tak hneď bolo šu-šu-šu, aká je nemožná, tlstá a mala by s tým niečo robiť a bla-bla-bla. Mala som otvorené okno, bývam na I.poschodí a dobre som sa aj s mužom na tom zasmiala. A počujeme aj iné veci, keď ohovárajú a všetky mená niekomu dajú, len vlastné nie.

Môj muž volá tieto susedy "prašiakový parlament"
Najlepšie nevšímať si to, pozdraviť a do-vi-de-niaa, pokoj s takými klebetnicami.
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
pozvi ju k sebe domov (kvoli psychologickemu efektu dominancie), pekne ju usad, a s kludnym hlasom ale fakt kludnym, a chladnym hlasom sa s nou rozpravaj... casto to ma vacsi efekt ako ked na niekoho kricis.. a priprav si taku rec, ze jej povies co si nezelas a z nej spravis poslednu chuderu (ale pri vsetkej slusnosti..)... tiez som mal problem so susedom, skusal som vsetko a toto pomohlo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

>>
pepsikova
a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..alebo v sekáči či v bazári?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
>>
Citát:Pôvodca textu príspevku: pepsikova
a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..alebo v sekáči či v bazári?
...že aké krásne , to ktorá cigánka Vám venovala ???
...z ktorého kontajneru ste vybrali ????

He , možností je neúrekom...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Juraj, ty by si takej falošnici ukázal, kde je sever

Aj ja tu mám v okolí také dve klebetnice, čo stále trčia na ulici (a chcela by som vedieť, kedy varia, upratujú, a starajú sa o svoju rodinu) a aj sa mi donieslo, (tiež od dobrej duše) keď som účtovníctvo začala robiť, väčšinou sú to mladí SZČO chalani, že prečo ku mne chodia a či to môjmu mužovi nevadí, že za mnou toľko chlapov chodí (asi závideli )
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Je jedna pravda pravdúca. Jazykom vieš ublížiť viac ako zbraňou.
Palice a kamene lámu kosti, ale slová zraňujú srdce a dušu.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

kimart Pozri príspevok
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?
Ak to vieš dokázať, že Ťa ohovárajú jasné, že sa môžeš brániť, buď na obvodnom úrade, alebo na súde, dokonca môžeš žiadať odškodné za poškodenie Tvojej cti, spoločenského postavenia...minimálne môžu dostať ohovárajúci pokutu. Má to však háčik, ako to dokážeš? Pamätaj "spoločný nepriateľ združuje!" ťažko zoženieš svedka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kimart Pozri príspevok
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?
Dobre , tak teraz z iného - opačného súdka .

Z tej mojej dobrej duše dám , poradím ...ono sa aj nasledovné občas zadarí , ale záleží od okolností , nepoznám totiž oné tetušky .

Čiže , čo tak otočiť garde ?
Niečo v zmysle :

" ....áááá , dobrý deň / večer , ránko / ....ruky bozkávam .
Ako sa máte pani Esmeralda ? A čo zdravíčko ako ? Polepšilo sa to srdiečko , odpuchli už nožičky , nebolia toľko ?...ozaj , čítal som niekde , že hentá medecína je dobrá !
A vy pani Hortenzia , videl som minule vašich mladých ...krásny párik ...a tie vnúčatá , pyšná ste na ne , čo ? .....
A pani Klotilda , Vy čo poviete na toho nového suseda ?...riadny pako to je , nevychovanec jeden ...ani Vás nezdraví ??? "

A pokračovanie rozprávky .

Všade sú tetky , babky a všade rovnaké vo svojej podstate .
No verte , neverte ...tie v mojom okolí mám otočené okolo prsta , pokecám , poradím ...pochválim .
Ešte sa mi do ucha nedostala žiadna negatívna informácia .

Hm , ale keď nad tým tak dumem , šak ja som dôchodca ...žeby som aj ja začal pletkovať ???
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.no neviem-neviem...keď máš také dobré rady, či ty nie si jednou z tých tetušiek!!!
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

Tam kde som vyrastal majú prislovie,ktoré podám trochu v modifikovanej podobe, no zmysel sa zachoval:

"Tak ako sa nedá sedieť za stolom a najesť sa vedľa sopľavého, tak podobne sa nedá diskutovať s hlupákmi."
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

marleau Pozri príspevok
Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".
len aby to nebolo tak, že si dávajú na ústa pozor pred tebou a za tebe za chrbtom ...
ale na druhej strane, pokiaľ ťa to netrápi, a si OK, tak nech si rozprávajú
0 0
Holder Miro Holder Miro

Holder Miro je offline (nepripojený) Holder Miro

marleau Pozri príspevok
Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".
Modernejšie sa hovorí : " A voto tady GO ."
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Holder Miro Pozri príspevok
Tam kde som vyrastal majú prislovie,ktoré podám trochu v modifikovanej podobe, no zmysel sa zachoval:

"Tak ako sa nedá sedieť za stolom a najesť sa vedľa sopľavého, tak podobne sa nedá diskutovať s hlupákmi."
Holder Miro Pozri príspevok
Modernejšie sa hovorí : " A voto tady GO ."
Bohužiaľ, ten hlupák/hlupáčka ktorý ohovára, vôbec nevie o čo tady GO, má jeden cieľ - dokázať, ja mám pravdu
a nehľadí na to, že tým môže ublížiť
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mňa keď ohovárali,že si nehľadám babu,naschvál som zobral peknú sesternicu za ruku a prechádzal sa popred ich domom až kým som sa neustil,že ma videli.
Na druhý deň som takto vzal kamarátku z inej dediny a na tretí obe naraz.Ešte som sa naschvál pred nimi hlasno posťažoval,že sa mi frajerka neozvala už týždeň.
To bolo potom rečí.
Najlepšie je bojovať ich zbraňami a elegantne ich presvedčiť o opaku.Ja viem,že dovod si nájdu,ale nech aspoň závidia a zášť ich zožiera,ak nevedia prestať.
A keď je svatba na dedine,tak takáto "posudková komisia" vie narobiť aj problémov dosť.Len sa olizujú,aby si ich s koláčmi a štamperlíkom všimli,just ich aj dvakrát obídu,bosorky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať