Zavrieť

Porady

ako ziskam vyzivne,ked sa manzel nechce dohodnut

odisla som od manzela s 9 mesacnym a 9 rocnym dietatom
teraz som u rodicov,nemam pristup k setriacim uctom,manzem mi peniaze nechcel dat a tak som odisla len s 100 eurami,co mi povedal,ze som mu zobrala a ma mi to stacit,viac mi neda.
podotykam, ze jeho hruby prijem ja 72 tisic
na hypoteky,auto,a byt odide okolo30 tisic a zvysok potrebuje na seba aby z niecoho zil, kolko si mozem uplatnit na vyzivnom pre seba a pre deti? existuje na to tabulka? spadam tam aj ja ako matka na materskej?
problem je v tom, ze sa nechce dohodnut?je lepsia dohoda,alebo ist na urad neaky? a poprosim vas o informaciu, kolko ma to bude stat, co je teraz pre mna dolezite.
chcem sa dohodnut v klude kvoli detom, ale manzel sa nechce
dakujem za vsetky prispevky
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tabuľka neexistuje, vyhľadaj si tu orientačne "výživné". Bola aj taká téma o výške. Ak sa nedohodnete, musíš požiadať o súdne rozhodnutie.
Sama by si mala vedieť, aká je pre teba štandardná potreba. Napr. si zažiadaš 6000 na staršie a 2000 na mladšie dieťa. Nezabudni si žiadať aj tvorbu úspor pre deti v zmysle § 63 ods. 3 zákona č. 36/2005 o rodine.


§ 63
(3) Ak to majetkové pomery povinného rodiča dovoľujú, za odôvodnené potreby dieťaťa možno považovať aj tvorbu úspor. V takom prípade súd uvedie pri určení výživného sumu výživného, ktorá je určená na tvorbu úspor, a uloží povinnému rodičovi, aby túto sumu poukazoval na osobitný účet maloletého dieťaťa, ktorý v prospech neho zriadi rodič, ktorému bolo maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti. Na nakladanie s prostriedkami na účte maloletého dieťaťa je potrebný súhlas súdu.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ak sa nechce dohodnúť tak len návrh na súd... ale... chcete sa rozvádzať? Lebo až do toho zatiahneš súd, zrejme už nebude cesta späť.
Tabulky na to neexistujú, každý prípad posudzuje súd zvlášť. Ak nemáte na právnika, ktorý by návrh napísal, môžte ísť na Úrad sociálnych vecí a rodiny... tie ochotné ženské síce pomôcť veľmi nevedia, ale keď treba napísať nejaký takýto návrh, budú vedieť a zrejme poradia aj výšku, ktorá síce bude riadne prehnaná, ale súd už vec posúdi a určí, koľko je primerané.
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Predpokladám, že sumy ktoré uviedla tinina2 sú ešte v SK. Výška výživného 6000(€) mesačne na 9-ročné dieťa by bola trošku prestrelená ...
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

no keď to porovnám s min. mzdou, aj v korunách by bola prestrelená... akurát v súvislosti s prijmom vyzerá normálne
0 0
tinina2 tinina2

tinina2 je offline (nepripojený) tinina2

tie peniaze boli samozrejme v sk a to nehovorim o 13 a 14 plate specialnych odmenach.
manzel to poklda za jeho peniaze, na ktore nemam narok, aj ked som sa cele roky starala o domacnost a chodila normalne do prace, sice bol ten podiel mensi, ale bol
ja by som chcela poprosit, ci mam narok na peniaze ktore sa setrili a taktiez na polovicu z nadobudnuteho majetku, ked nemame predmanzelsku zmluvu

to ze mi neche dat peniaze zdovodnuje tym,ze ked sa vratim, tak mi vsetko da, ale po tom co sa udialo opakovane uz odmietam

a ak sa nebude chciet delit, tak je jedina cesta pred sud?
a existuje neake vymahanie vyzivneho?
alebo mi dal len tu stovku eur a nic viac? moze mi znizit az tak standard na zivot a mojim detom? mozem sa este vratit do bytu po svoje veci, alebo ked mi bude branit, koho mam poziadat?lerbo potom co mi povedal nech vypadnem, som odisla len s vecami pre deti a nic viac
dakujem vam vsetkym za informacie
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pre teba by bolo najlepšie fakt navštíviť právnika, ktorý za manželstva okamžite zariadi výživné - to by nemalo dlho trvať. Tvoje osobné veci ti manžel musí vydať, musí ťa do bytu pustiť a nemôže ťa v ňom zadržať.

Po rozvode máš nárok na polovicu všetkého, čo ste počas manželstva nadobuli - je to bezpodielové spoluvlastníctvo, ani jeden nemá podiel - ani väčší ani menší. Jeho príjmy sú aj tvojimi príjmami, aj keby si nepracovala vôbec. A výživné si žiadaj aj na seba.
7 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

tinina2 Pozri príspevok
ja by som chcela poprosit, ci mam narok na peniaze ktore sa setrili a taktiez na polovicu z nadobudnuteho majetku, ked nemame predmanzelsku zmluvu

Na Slovensku predmanželská zmluva neexistuje, teda si myslím, že 99% slovenských manželov ju tiež nemá.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

a čo to jedno percento? keď neexistuje, tak ju nemá nikto. Resp. ak by ju aj niekto spísal, nemá právnu váhu.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

iriska Pozri príspevok
Na Slovensku predmanželská zmluva neexistuje, teda si myslím, že 99% slovenských manželov ju tiež nemá.
...to je diskriminacia...
0 0
karlinda karlinda

karlinda je offline (nepripojený) karlinda

Ak sa nebude chciet dohodnut tak si podaj ziadost o rodicovsku dohodu,kde ti budu deti zverene do opatery a taktiez nasudene vyzivne na deti.Toto mozes spravit i pocas trvania manzelstva.
Treba uviest padne dovody a ide to dost rychlo.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

karlinda Pozri príspevok
Ak sa nebude chciet dohodnut tak si podaj ziadost o rodicovsku dohodu,kde ti budu deti zverene do opatery a taktiez nasudene vyzivne na deti.Toto mozes spravit i pocas trvania manzelstva.
Treba uviest padne dovody a ide to dost rychlo.
prepáč, ale sama si odporuješ... keď sa nechce dohodnúť tak sa nedohodne... tam musí rozhodnúť súd
0 0
tinina2 tinina2

tinina2 je offline (nepripojený) tinina2

dakujem vam vsetkym za rady
je tu este jedna vec, kedze som na dedine a vsetky obchody a lerari su v meste 15 km vzdialenom a tam bude dcera aj pokracovat v kruzkoch, mozem ziadal pri tom prideleni vyzivneho aj o auto?
lebo si neviem predstavit ako budem cestovat, ked miminko ochorie alebo co
no neviem ci teraz budem pisat aj za ostatne matky ale je to neskutocne coho sa clovek moze dozit a aky problem mozu byt peniaze a veci pri deleni
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

tinina2 Pozri príspevok
dakujem vam vsetkym za rady
je tu este jedna vec, kedze som na dedine a vsetky obchody a lerari su v meste 15 km vzdialenom a tam bude dcera aj pokracovat v kruzkoch, mozem ziadal pri tom prideleni vyzivneho aj o auto?
lebo si neviem predstavit ako budem cestovat, ked miminko ochorie alebo co
no neviem ci teraz budem pisat aj za ostatne matky ale je to neskutocne coho sa clovek moze dozit a aky problem mozu byt peniaze a veci pri deleni
ak by mal dobrú vôľu a dohodli by ste sa... tak áno... ak dôjde k súdu tak si neviem predstaviť aby súd také niečo nariadil... prisúdia vám výživné a môžte si kúpiť, také na aké budete mať
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Auto si môžeš žiadať do vlastníctva po rozvode pri delení majetku. Samozrejme na užívanie auta počas manželstva máš nárok tak isto ako manžel - otázka je, či ti ho poskytne.

Pri žiadosti o výživné si priprav zoznam, na čo potrebuje dieťa koľko mesačne - v tom si zarátaj aj cestovné, výdavky na krúžky, kultúru ...
4 0
tinina2 tinina2

tinina2 je offline (nepripojený) tinina2

dakujem za rady, este by som sa chcela opytat, kedze som na materskej ako si mam vypocitat tu sumu na mna a preco na miminko, ktore neustale rastie a potrebuje extra stravu a stale nove veci sa prideluje tak malo.
niekto tu spominal 6000 sk na vacsie a na miminko len 2000 a ja mam aky narok?
moze ta suma ked bude nedostatocna byt sudom navysena, alebo len odsuhlasi to co si zaziadam, alebo ked bude premrstena, tak nie?
potrebujem neaky dokument na to, vyplatnu pasku jeho alebo co? ja vlastne nemam ziadny dokument o jeho prijmoch a kym sa dostanem na socialku teraz tak mi ubehne asi tyzden dva, chcela by som vediet, na co mam byt pripravena
dakujem za vsetky rady
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Návrh na určenie výživného podávaš na súd - nie na sociálku

Vzor žiadosti nájdeš v tomto príspevku


http://www.porada.sk/t88296-navrh-na...+v%FD%BEivn%E9
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

tinina2 Pozri príspevok
dakujem za rady, este by som sa chcela opytat, kedze som na materskej ako si mam vypocitat tu sumu na mna a preco na miminko, ktore neustale rastie a potrebuje extra stravu a stale nove veci sa prideluje tak malo.
niekto tu spominal 6000 sk na vacsie a na miminko len 2000 a ja mam aky narok?
moze ta suma ked bude nedostatocna byt sudom navysena, alebo len odsuhlasi to co si zaziadam, alebo ked bude premrstena, tak nie?
potrebujem neaky dokument na to, vyplatnu pasku jeho alebo co? ja vlastne nemam ziadny dokument o jeho prijmoch a kym sa dostanem na socialku teraz tak mi ubehne asi tyzden dva, chcela by som vediet, na co mam byt pripravena
dakujem za vsetky rady
Tinina píšeš, že mng. zarába 72000 sk tj. cca 2400 eur v hrubom to je cca 1740 € v čistom.

Na splátky odchádza 1000 eur tvoje slová, zo zvyšku ste žili teraz spolu 4 samozrejme ešte + tvoja materská. ( cca 900 eur na 4 osoby )
Kedže ste stále manželia, a splátky zaplatené počas trvania BSM sa rátajú za spoločné, tak by som asi počítala s príjmom manžela 740 eur , takže ak by si požiadala na jedno dieťa 150 eur , na druhé 200 eur a na seba, kedže si na materskej a ako tvoje výživné 150 eur. ( na vás troch s tvojim rodičovským by to bolo 660 € mesačne )
Myslím, že sú to sumy primerané a súd má z čoho spustiť, pri hľadaní zlatej strednej cesty. lebo dieťa má právo zdielať životnú úroveň svojich rodičov )
2 0
karlinda karlinda

karlinda je offline (nepripojený) karlinda

Flinstone Pozri príspevok
prepáč, ale sama si odporuješ... keď sa nechce dohodnúť tak sa nedohodne... tam musí rozhodnúť súd

Presne to je v texte aj myslene,ak sa nebude chciet dohodnut tak si ma preto podat na sud o rodicovsku dohodu.Myslim, ze je to zrozumitelne! Ty si to asi nepochopil.
A mimo temu je to ze pises taketo veci.Mame je poradit a nie sa opravovat.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

karlinda Pozri príspevok
Presne to je v texte aj myslene,ak sa nebude chciet dohodnut tak si ma preto podat na sud o rodicovsku dohodu.Myslim, ze je to zrozumitelne! Ty si to asi nepochopil.
A mimo temu je to ze pises taketo veci.Mame je poradit a nie sa opravovat.
lenže nie každý musí pochopiť ako si to myslela... a na sud nemôže podať návrh na rodičovskú dohodu, ak sa nedohodli... uz z názvu vyplýva že dohoda je tam, kde sa obe strany dohodli... inak je rozhodnutie súdu.
P.S. ani pojmy a dojmy niesú rovnaké slová, aj keby sa to na prvý pohľad mohlo zdať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať