Zavrieť

Porady

Platba súkr. platobnou kartou v zahraničí

Ahojte, nevedeli by ste mi prosím poradiť, ako postupovať, keď konateľ platil za kosačku trávy v Maďarsku svojou platobnou kartou. Platby platobnou kartou na Slovensku účtujem bežne priamo cez pokladňu, ako preplatenie hotovosti konateľovi. Ale ako postupovať v tomto prípade, keď nemám jeho výpis k dispozícii, aký kurz použiť? Predpokladám, že si budem musieť vypýtať výpis z jeho účtu a potom mu preplatiť tú sumu v Eurách, ktorá mu odišla z osobného účtu. Existuje ešte iné riešenie?
ĎAKUJEM vám vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ja by som postupoval rovnako ako keby to platil vlastnou hotovosťou, máte predsa doklad o nákupe kde je uvedený dátum a cena v HUF, skôr ide o to či to chce vyplatiť v HUF alebo v EUR.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kika69 Pozri príspevok
    Ivo veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Preplatiť by chcel v Eurách, len poraďte prosím, aký kurz použiť? Predpokladám, žeby to mala byť suma, ktorá mu odišla z účtu a potom musím vypýtať kópiu z výpisu. Alebo môžem použiť aj kurz ECB z toho dňa?
    Áno, mala by to byť rovnaká suma, pretože KR tam nemá prečo vzniknúť.

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Ivo veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Preplatiť by chcel v Eurách, len poraďte prosím, aký kurz použiť? Predpokladám, žeby to mala byť suma, ktorá mu odišla z účtu a potom musím vypýtať kópiu z výpisu. Alebo môžem použiť aj kurz ECB z toho dňa?

    Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

    Kika69
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, mala by to byť rovnaká suma, pretože KR tam nemá prečo vzniknúť.
    Ďakujem Tweety za pomoc , už som mu pred chvíľou oznámila nech prinesie fotokópiu výpisu zo svojho osobného účtu, síce sa netváril 2x nadšene, ale aspoň sa naučí, že nabudúce bude platiť radšej kartou k firemnému účtu.

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Kika69 Pozri príspevok
    Ahojte, nevedeli by ste mi prosím poradiť, ako postupovať, keď konateľ platil za kosačku trávy v Maďarsku svojou platobnou kartou. Platby platobnou kartou na Slovensku účtujem bežne priamo cez pokladňu, ako preplatenie hotovosti konateľovi. Ale ako postupovať v tomto prípade, keď nemám jeho výpis k dispozícii, aký kurz použiť? Predpokladám, že si budem musieť vypýtať výpis z jeho účtu a potom mu preplatiť tú sumu v Eurách, ktorá mu odišla z osobného účtu. Existuje ešte iné riešenie?
    ĎAKUJEM vám vopred za pomoc.
    Platby kartou sa neúčtujú cez pokladňu, nakoľko to nie je výdaj v hotovosti. Skús aj tu: http://www.porada.sk/t130122-p2-plat...tou-261-a.html

    Platba súkr. platobnou kartou v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.