Zavrieť

Porady

Rusenie nocneho pokoja z pohostinstiev

Dobry den,

moze miestny urad mestskej casti povolit otvaracie hodiny pohostinstvu s otvorenou terasou v blizkosti obytnych domov do 1:00 kazdy den?
Pricom hned vedla uz jedno pohostinstvo s letnou zahradou je, takze teraz sa k nam siri hluk z dvoch. Navyse zakaznici parkuju na parkovisku pod nasimi oknami. U pohostinstva s otvaracou dobou do 1:00 pritom ide o terasu s kapacitou mozno aj 80 ludi.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V obytnej zóne by sa mal dodržiavať nočný kľud a krčmy by nemali byť otvorené po 22.hod.
    -Môžete sa písomne sťažovať napr. na Mestskom úrade a žiadať o úpravu otv. hodín . MÚ má právomoc dať pokuty za nedodržiavanie otv .hodín.
    - môžete napísať sťažnosť regionálneme hygienikovi (vygúgli podľa mesta)
    -môžete zakaždým volať políciu za rušenie nočného kľudu (máš argumenty...)
    atd.
    Je to boj na dlho, pripravte si dobré nervy! Žiaľ v našej krajine je to tak, že dosiahnuť nápravu môžete jedine tak, že budete neustále "bombardovať" tých, ktorí s tým môžu niečo urobiť (vlastná skúsenosť, krčma pod oknami )

    http://www.porada.sk/t82251-krcma-v-susedstve.html

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Mám podobný problém. Na Mestskom úrade mi povedali, že hotel v našom susedstve nemá výnimku, že musí dodržiavať VZN, teda po 22,00hod. má byť ticho. Hotel robí oslavy, svadby a pod. Okná z reštaurácie vedú rovno do našej záhrady. Hostia sa chcú baviť a jasné, že keď majú vypité hulákajú. Volali sme aj políciu, dostali pokutu 33€. Zaplatili a bavili sa ďalej

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lessi Pozri príspevok
    Dobry den,

    moze miestny urad mestskej casti povolit otvaracie hodiny pohostinstvu s otvorenou terasou v blizkosti obytnych domov do 1:00 kazdy den?
    Pricom hned vedla uz jedno pohostinstvo s letnou zahradou je, takze teraz sa k nam siri hluk z dvoch. Navyse zakaznici parkuju na parkovisku pod nasimi oknami. U pohostinstva s otvaracou dobou do 1:00 pritom ide o terasu s kapacitou mozno aj 80 ludi.

    Dakujem
    Nepíšeš, odkiaľ si, preto ti neviem povedať, či je to v súlade s predpismi a legislatívou alebo nie. Zákony také niečo neupravujú. Toto je v kompetencii mesta, obce, alebo mestskej časti aby vydali VZN, ktorým sa to upraví.

    Napr. v BA v Karlovej Vsi existuje VZN č. 6/2008, kde je určené, že pohostinské zariadenia v budove, v ktorej sú aj byty, môže byť otvorené do 22:00, ak chcú mať otvorené dlhšie, potrebujú súhlas väčšiny vlastníkov bytov. Ak je ale pohostinské zariadenie v samostatnej budove, vzdialenej od obytných domov najmenej 100 m, tak môžu mať otvorené nonstop.

    Takže si musíš pozrieť VZN tvojej obce a potom zistíš, či existuje nejaké obmedzenie a či môžeš potom namietať voči otváracím hodinám.

    Inak za hluk nemôže samotné pohost. zariadenie, hluk robia návštevníci a ak sa takí vyskytnú, treba volať mestskú alebo štátnu políciu kvôli rušeniu nočného kľudu.

    lessi je offline (nepripojený) lessi

    lessi
    Dakujem za rady. Byvam v Kosiciach. VZN letne sedenia neupravuje a ako mi odpovedali z kancelarie primatora, ani sa neplanuje upravovat. Ale napisali mi, ze povolenie na otvaracie hodiny by malo obsahovat podmienky, ktore musi prevadzkovatel nevyhnutne dodrziavat. Len doplnujem, ze letna terasa je 70m od nasho bloku a jej zakaznici parkuju priamo pod nasimi oknami, takze do 1:00 musime trpiet startovanie, buchanie dverami, vykecavanie a nadavky. TAkze som podnikla tieto kroky: staznost na rozhodnutie MU, ktorym schvalil otvaracie hodiny az do 1:00, ziadost o skratenie max do 22:00, peticia obcanov za skratenie max do 22:00, podnet proti rozhodnutiu MU ombudsmanovi. Zial vybavovacie lehoty su 60 a via dni - dovtedy pridem o nervy. Mozno ten ombudsman... ESte si dnes vyziadam kopiu povolenia MU, pri ustnom vyziadani (co tiez zakon umoznuje) ma odbili, ze je v archive.

    nefertiti7 je offline (nepripojený) nefertiti7

    som záhr.architektka a milujem zeleň a všetko s ňou spojené ...viac nefertiti7
    No vidim, ze nikam sa nedostaneme, po dobrom ci zlom...mam podobny problem. Kupili sme dom v obci, oproti nam asi 15 metrov je krcma, ktora v case ked sme dom kupili tam nebola. Podali sme staznost na OU na rusenie noc.kludu, volali policiu, nic nepomaha, bol tam vraj aj miestny kontrolor, udajne udelil pokutu a prevadzkovatel nadalej ma otvorene aj do 01 hod. Sme na nervy, mam rocne dieta, ludia ozrani z krcmy, nam curaju na dom, pred domom je verejny priesto, obec nam ho necche odpredat, mali sme zajem urobit si tam plot...auta nam parkuju priamo meter pod oknom, pustaju hlasnu hudbu, trieskaju dvermi rehocu sa tam, nadavaju, biju sa, treskaju nam na okna...toto sa uz naozaj neda, znečistuju priestor, vajdle, krabicky z cigariet, rozbili nam branu, zhodili sietky z okien a policia ani nespisala zapis, povedali, ze to je maly priestupok a mame to riesit zo starostom, ale aj zastupitelia nic nerobia....co mame robit, manzel vstava o 4 hod rano nevyspi sa, cestuje denne autom aj 600 km, jednu jedinu izbu mame do zahrady, tak tam sme si na ploche 3x2 metre urobili spalnu ale maly sa casto budi, takze spat sa tam neda,...vetrat nemozeme, citit z vonku cikance....a mame nove plastove okna a vetrat musime, inak sa zacne tvorit plesen....bojim sa ze manzel to uz dlhsie psychicky nezvladne...kam este pisat...dakujem

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    nefertiti7: niečo podobné je aj tu: http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...lamparen/59252 (2. časť). Ako sama vidíš, VZN i zákony sú často bezzubé voči nespratníkom a večným porušovateľom zákona. Pokiaľ by však sa zákon dodržiaval, niekto to poriadne kontroloval a tvrdo vyžadoval a trestal, potom by sa takéto "maličkosti" nekonali. On by si totiž porušovateľ zákona poriadne rozmyslel, či bude platiť pokuty nie 33€, ale 33000€, či pôjde sedieť, alebo príde bez pardónu o dotyčný majetok.
    No v tejto republike je vymožiteľnosť práva stráááááášne nízka (skoro žiadna).

    fikus je offline (nepripojený) fikus

    fikus
    nefertiti7 Pozri príspevok
    No vidim, ze nikam sa nedostaneme, po dobrom ci zlom...mam podobny problem. Kupili sme dom v obci, oproti nam asi 15 metrov je krcma, ktora v case ked sme dom kupili tam nebola. Podali sme staznost na OU na rusenie noc.kludu, volali policiu, nic nepomaha, bol tam vraj aj miestny kontrolor, udajne udelil pokutu a prevadzkovatel nadalej ma otvorene aj do 01 hod. Sme na nervy, mam rocne dieta, ludia ozrani z krcmy, nam curaju na dom, pred domom je verejny priesto, obec nam ho necche odpredat, mali sme zajem urobit si tam plot...auta nam parkuju priamo meter pod oknom, pustaju hlasnu hudbu, trieskaju dvermi rehocu sa tam, nadavaju, biju sa, treskaju nam na okna...toto sa uz naozaj neda, znečistuju priestor, vajdle, krabicky z cigariet, rozbili nam branu, zhodili sietky z okien a policia ani nespisala zapis, povedali, ze to je maly priestupok a mame to riesit zo starostom, ale aj zastupitelia nic nerobia....co mame robit, manzel vstava o 4 hod rano nevyspi sa, cestuje denne autom aj 600 km, jednu jedinu izbu mame do zahrady, tak tam sme si na ploche 3x2 metre urobili spalnu ale maly sa casto budi, takze spat sa tam neda,...vetrat nemozeme, citit z vonku cikance....a mame nove plastove okna a vetrat musime, inak sa zacne tvorit plesen....bojim sa ze manzel to uz dlhsie psychicky nezvladne...kam este pisat...dakujem
    Mam podobny problem. Hlasna hudba na terase do 4:00 hod. Riesim to s druhym starostom, vsetci su skorumpovani. Krcmar si kazdeho kupi, dokonca je poslancom obecneho zastupitelstva. Takze ani tam nepochodim. Po zavolani policie sa mi zacal vyhrazat vyvrazdenim rodiny.
    Policajti su tiez krcmarovi kamarati.
    Zostava mi odstahovat sa pod most alebo sa nechat pozabijat.
    Slovensky pravny stat ochranuje zlocincov.
    Ja mam tiež rovanký problém. 5 rokov sťažností, volanie polície, a na OÚ sa tvária ako že je to v poriadku. Terajší starosta bol predtým predseda komisie verejného poriadku a ako sa stal starostom povoľuje zábavy na terase krčmy ktorú mám cca 25m od domu. Ide o zabavu typu hudobnici, aparatura, reproduktory akurát že to nie je niekde v sale Kulturneho domu ale vonku na terase krčmy. Vraj na to má právo. Asi pred mesiacom som oslovil ombutsmana odpísal že to bude riašiť ale zatial neviem nič viac. Zabavy nadalej pokračuju a ja zakaždým musím 5 r. syna odviezť spať ku svokre. Polícia hluk nerieši pretože už majú povolenia OÚ a starostovi je to jedno (pravdepodobne je podplatený). Keď som písal naposledy sťažnosť odpísali mi že v obci absentuje účinný nástoj na to aby donútili prevádzkovateľa aby sa správali podľa platných zákonov. Aj napriek tomu im povolenia veselo vydavajú. Počkám na vyjadrenie ombutsmana (možno skusim sudy) a ak nepomôže ani to tak sa sťahujem. Už premyšľam nad stavbou RD v susednej obci
    Ľudia zabudnite na ombudsmana, ten takýto problém nevyrieši. Iba RÚVZ /hygiena/, alebo žaloba na súd. Ale pri rýchlosti slovenského súdnictva je to fakt na celý život. Alebo skrátiť čas a nechať sa nechať inšpirovať Devínskou. Potom sa tým možno začnú zaoberať aj politici. Kto to nezažil nepochopí.

    Rusenie nocneho pokoja z pohostinstiev

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.