Zavrieť

Porady

vonkajšie žalúzie a vietor-skúsenosti

Ahojte, má prosím Vás niekto skúsenosti s vonkajšími hliníkovými žalúziami a ich správaním sa pri vetre? Uvažujem nad žalúziami s lamelami v tvare Z so šírkou 90 mm. Vedené budú v bočných vodiacich lištách, ale aj tak mi strach z prípadného zhluku pri vetre nedá spávať. Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja mám vonkajšie žalúzie hliníkové na 5.poschodí a už 13 rokov mi fungujú..rachot len minimálny a aj to pri veľmi silnom vetre a účel na nezaplatenie, lebo mi nevpustia silné slnko do bytu..môžem len doporučiť...
    ..a dala som si ich namontovať aj na plastové okná (zásah do rámu len minimálny,uchytené na parapete a je mi s nimi dobre...tak..

    ..a žalúzie sú pohyblivé, dajú sa vytiahnuť, keby náhodou prišlo tornádo...ale ja ich veru nedvíham..a ešte zatiaľ neuleteli..

    brumteles je offline (nepripojený) brumteles

    brumteles
    marleau Pozri príspevok
    ...Ja by som rád poznal jednu jedinú výhody vonkajších žalúzií od napr. roliet alebo vnútorných žalúzií...
    Vonkajsie zaluzie oproti vnutornym:
    Ak je to juzne okno tak v lete je to rozdiel tak 5 stupnov teploty v miestnosti. Vnutorne zaluzie vyzeraju ze slnecne ziarenie odrazaju, ale v skutocnosti posobia ako radiator. Ak mas vacsie juzne okna (kvoli tepelnym ziskom vo vykurovacej sezone), tak vonkajsie tienenie je nevyhnutnost.
    Vonkajsie zaluzie oproti vonkajsim roletam:
    U zaluzii natocenim lamiel dosiahnes ze priame slnecne ziarenie odrazaju, ale rozptylene svetlo prepustia, takze nemas vnutri tmu ako v pivnici. Pri zatiahnutych vonkajsich rolatech na ktore svieti slnko mas v medzere medzi oknom a roletou kde vzduch neprudi vysoku teplotu co zase zvysuje vnutornu teplotu.
    Samozrejme maju aj nevyhody (ako vsetko).
    Kiko 123 Na ochranu pred teplom su rolety jednoznace lepsie ako zaluzie

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    pokiaľ budeš mať tieto žalúzie úplne zatvorené tak sa nič pri silnom vetre nestane. Ale ak necháš pootvorené tak ti ich vietor minimálne pokrivý a pri výchrici ti môže dôjsť k vytrhaniu. Výrobca bude mať certifikát a ti povie koľko pri vetre znesú

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Vonkajšie žalúzie som zažila na jednom ,neďalekom byte na sídlisku.
    Pri vetre a daždi lomcovali a hrmotali široko-ďaleko!

    Radšej dať vonkajšie rolety, tie sú pevné, nehlučné-mám ich niekoľko rokov, som veľmi spokojná

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    day Pozri príspevok
    to ste ma teda nepotesili, chcem (chcel som?) vonkajsie zaluzie
    V stavebníctve sa dá vymyslieť veľmi veľa produktov kvoli biznisu,ktoré však nemajú žiadny zmysel alebo majú x-krát viac nevýhod ako výhod.Potom už len si vybrať,čo z toho akceptujem a čo nie.Ja by som rád poznal jednu jedinú výhody vonkajších žalúzií od napr. roliet alebo vnútorných žalúzií.Alebo napíš,prečo si chcel (chceš) vonkajšie.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    marleau Pozri príspevok
    To isté robí aj roleta.To nie je výhoda.
    ..

    ..a ty čo riešiš?..zadávateľ sa pýta na skúsenosti, ja som napísala svoje..ty nie..tak tu nepitvaj slovíčka..

    day je offline (nepripojený) day

    day
    preco vonkajsie zaluzie:
    1. vzhlad domu
    2. nemusim vytahovat ako pri roletach, staci pootocit

    preco nie:
    1. cena (? presnu neviem)
    2. rachot pri vetre (predpokladam iba ked su otvorene)

    preco nie vnutorne, neviem, pacia sa mi vonkajsie, ale argumenty (zatial) velmi nemam

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    ahoj! mi mame v praci zaluzie vedene v bocnych listach,len neviem ci su lamely v tvare Z. skor v tvare C, ked fuka vietor, tak nebuchaju, skor je to pocut akoby prsalo. sme v kancli osmi, nikomu to nevadi.

    Misi326 je offline (nepripojený) Misi326

    Misi326
    Takisto už niekoľko rokov používam vonkajšie žalúzie a nemám pocit žeby im oravský vietor nejako ublížil. Máme dokonca tie motorizované a žijú s nami úplne fantasticky. Buď máme riadne šťastie alebo už všetky muchy výrobcovia vychytali. Určite ak by som sa opäť rozhodovala som ZA )
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft
    Za 5 rokov hádam už tú dilému i vyriešili....
    Jarka 1 To nevadí, že už vyriešili, lebo mne prišla odpoveď práve vhod
    misoft Preto som to dával
      zbaliť

    samo123 je offline (nepripojený) samo123

    samo123
    Čo sa týka vonkajších žalúzií tak moja skúsenosť je pozitívna. V porovnaní s vnútornými lepšie tienia a hlavne v lete neprepúšťajú toľko tepla. Čo sa týka vetra tak s tým problém nemá keďže žalúzie sú kvalitné a dobre uchytené.
    Naposledy upravil Chobot : 16.11.15 at 14:18
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Samo, ešte jednu reklamu na tú tvoju firmu sem pridáš, tak ťa z porady vyrazím, že ťa ani Google nenájde. Porada je na radenie a nie na robenie si reklamy či naháňanie klientely.
    arizona
    misoft Bisťu..... začínaš používať moje a buchačove výrazové prostriedky.....
    Ale to sa mi páči......
    Chobot To už bol jeho 4. príspevok s reklamou.
    misoft Mal si použiť zásadu "3x a DOSŤ!"
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    mali sme vonkajšie žalúzie, trochu hluku narobili pri silnejšom vetre, ale ich nevýhoda bola v tom, že sa po čase skrútili a už ich nebolo možné riadne sklopiť
    ani otvoriť

    Kiko 123 je offline (nepripojený) Kiko 123

    Kiko 123
    Myslim ze netreba mat strach.nebuchaju a su testovane myslim na vietor 70 km/hod. Ale idealne ich dat na pohon. Buchat urcite nebudu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.