Zavrieť

Porady

ZŤP-S doprovod na súdne pojednávanie

chcem sa spýtať či má niekto takúto skúsenosť: mama je držiteľkou ZŤP-S, bola predvolaná na súdne pojednávanie, nakoľko sa zdravotne necíti dobre potrebuje ,aby som s ňou šla aj do pojednávacej siene. Je to možné? Pustia ma s ňou do pojednávacej siene? Existuje na to nejaký zákon alebo paragraf na ktorý by som sa mohla odvolať a predložiť ho keby ma s ňou nechceli pustiť? Alebo mi stačí len jej potvrdenie že potrebuje doprovod? Či to všetko závisí len od službukonajúceho pracovníka, sudcu na súde - od koho to závisí? Treba to nejak dopredu písomne oznámiť? Nevieme kde by sme sa mohli na to opýtať? Alebo len sudca dovolí aby som ju tam usadila a pošle ma preč? Prosím máte niekto takéto skúsenosti? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Pokiaľ viem, pojednávanie v sieni je obyčajne verejné-verejnosti prístupné ale nech sa radšej ozvú skúsenejší

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    margaretik Pozri príspevok
    chcem sa spýtať či má niekto takúto skúsenosť: mama je držiteľkou ZŤP-S, bola predvolaná na súdne pojednávanie, nakoľko sa zdravotne necíti dobre potrebuje ,aby som s ňou šla aj do pojednávacej siene. Je to možné? Pustia ma s ňou do pojednávacej siene? Existuje na to nejaký zákon alebo paragraf na ktorý by som sa mohla odvolať a predložiť ho keby ma s ňou nechceli pustiť? Alebo mi stačí len jej potvrdenie že potrebuje doprovod? Či to všetko závisí len od službukonajúceho pracovníka, sudcu na súde - od koho to závisí? Treba to nejak dopredu písomne oznámiť? Nevieme kde by sme sa mohli na to opýtať? Alebo len sudca dovolí aby som ju tam usadila a pošle ma preč? Prosím máte niekto takéto skúsenosti? Ďakujem
    Pozeral som to v OSP, ale takto podrobne to nerieši.

    Ale kľudne tam choď, ak je evidentné, že mama potrebuje doprovod (napr. je na vozíku), tak neverím, že by ti nedovolili sprevádzať ju do súd. miestnosti. Ak by mal sudca výhrady voči tvojej prítomnosti, tak ťa jednoducho požiada, aby si po usadení mamy opustila miestnosť a počkáš ju vonku.

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    Margaretik, s týmto nie je žiaden problém, pojednávania sú verejné a teda tam v kľude môže ísť niekto s maminou. Ešte som nezažila aby s týmto mal sudca problém. Doprovod si sadne dozadu na lavicu a bude tam.
    Prípadne hneď pri vstupe sudcu upozornite, že zo zdravotných dôvodov má mamina doprovod a ak je predvolaná ako svedok, celé pojednávanie bude sedieť aj tak vonku pred pojednávacou miestnosťou a po výsluchu vo vnútri nemusí zostávať.
    Bude to určite v poho

    margaretik je offline (nepripojený) margaretik

    margaretik
    No bola som s mamou na súde. Bolo daždivé počasie, pršalo - teda i mama sa necítila najlepšie. Pred súdom sme nemali ani kde zaparkovať-nebolo vôbec parkovisko, tak som zaparkovala auto len pred domom a celý čas tŕpla či mi ho neodtiahnu alebo nedajú papuču. Chválabohu stihli sme to.Cez vrátnicu sme prešli po kontrole dosť prísnym a nepríjemným mužom zákona. Prišli sme tam asi hodinu pred pojednávaním a čakali... asi 1/2 hodiny pred pojednávaním nám oznámila nejaká pani, že pojednávanie nebude, lebo sudca je vraj mimo územia SR. Bol to utorok, majú mamine tel. čísla, adresu - skrátka všetky údaje. Bohužiaľ nám to nikto neoznámil, až tú 1/2 hodinu pred pojednávaním. Nevedel to ani mamin právny zástupca, ktorý tiež prišiel na pojednávanie. Sila, ale čo už. Ale na predvolanie nezabudnú napísať, že ak sa nedostavíme tak nás čaká bloková pokuta. Ďalší termín pojednávania nám stanovili na september. Tak som zvedavá ako pochodíme. Prajem všetkým krásny deň - no nedá mi nespomenúť ako sme pochodili.

    ZŤP-S doprovod na súdne pojednávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.