Zavrieť

Porady

cudzie dieťa v aute na ceste do chorvátska

ahojte,
v auguste by sme mali ísť autom do Chorvátska. V aute by s nami mala ísť aj sestrina dcéra. Niekde som sa dočítala, že také dieťa musí mať nejaký notársky overený doklad, že s nami môže ísť (že sme ju náhodou neuniesli). Neviete niekto, či je to ešte aktuálne a čo za doklad to má byť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    oslavenci Pozri príspevok
    minulý týždeň mala 5 a má vlastný pas. Takže, keď som to dobre pochopila, nepotrebuje už nič.
    ďakujem za odpoveď
    Aj keď má vlastný pas, potrebuje povolenie rodičov. Pozri sem:

    http://www.mzv.sk/sk/sluzby_obcanom/...aniemaloleteho

    A dieťa mladšie ako 5 rokov, ak necestuje s rodičmi, musí mať aj vlastný pas, rovnako aj dieťa nad 5 rokov. Jedine ak má OP, tak pas v rámci EU pas netreba, ale povolenie od rodičov áno.
    Naposledy upravil Chobot : 20.07.10 at 11:14

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Keď to potrebuješ preložiť do chorvátštiny, pomôžem Ti.
    Zabehnete k notárovi a dáte si potvrdiť slovensko/chorvátske splnomocnenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    oslavenci Pozri príspevok
    ahojte,
    v auguste by sme mali ísť autom do Chorvátska. V aute by s nami mala ísť aj sestrina dcéra. Niekde som sa dočítala, že také dieťa musí mať nejaký notársky overený doklad, že s nami môže ísť (že sme ju náhodou neuniesli). Neviete niekto, či je to ešte aktuálne a čo za doklad to má byť?
    ďakujem
    Áno, ak nemá vlastný pas( dieťa nad 5 rokov mať musí), tak musíte mať notárom overený doklad od jeho rodičov.

    oslavenci je offline (nepripojený) oslavenci

    oslavenci
    minulý týždeň mala 5 a má vlastný pas. Takže, keď som to dobre pochopila, nepotrebuje už nič.
    ďakujem za odpoveď

    jurga je offline (nepripojený) jurga

    jurga
    Dieťa do 18 r. potrebuje do HR vlastný pas. Nič iné,žiadny súhlas rodičov. Neviem stránku, ale hovoril to niekto z veľvyslanectva HR u nás.http://spravy.pravda.sk/do-chorvatsk..._sk_domace_p09

    cudzie dieťa v aute na ceste do chorvátska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.