Zavrieť

Porady

Zony nachylne na zosuv pody

Dobry den porada a ahojte vsetci!

Chcem Vas poziadat o informaciu, ci nahodou neviete, kde je mozne zistit, kde a v jakych jednotlivych konkretnych lokalitach na uzemi SR sa nachadzaju zony nachylne na zosuv pody? Pri nedavnych dazdoch, povodniach a naslednych zosuvoch pody, kde poda strhla zo sebou domy a narusila statiku mnohym domom som zapocul, ze je mozne pred planovanou stavbou zistit (podla reliefu krajiny, podlozia atd), kde je riziko zosuvu pody. Tato informacia je dolezita pripadnym stavatelom a kupujucim parciel na stavbu domu alebo chaty.

Dakujem pekne

Marek Vojtech
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    matricelli Pozri príspevok
    Dobry den porada a ahojte vsetci!

    Chcem Vas poziadat o informaciu, ci nahodou neviete, kde je mozne zistit, kde a v jakych jednotlivych konkretnych lokalitach na uzemi SR sa nachadzaju zony nachylne na zosuv pody? Pri nedavnych dazdoch, povodniach a naslednych zosuvoch pody, kde poda strhla zo sebou domy a narusila statiku mnohym domom som zapocul, ze je mozne pred planovanou stavbou zistit (podla reliefu krajiny, podlozia atd), kde je riziko zosuvu pody. Tato informacia je dolezita pripadnym stavatelom a kupujucim parciel na stavbu domu alebo chaty.

    Dakujem pekne

    Marek Vojtech
    Ja by som na to išiel opačne. Vyber si lokalitu a potom zisťuj, či tá konkrétna nie je riziková z hľadiska možného zosuvu pôdy, povodní, zemetrasenia, sopky, padania meteoritov a pod.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Jednak su geologicke merania a da sa to vidiet aj vizualne na tvare rastu stromov. V zosuvnych prostrediach su strompy odspodu sikme k svahu a potom pokracuju vertikalne hore, ako sa tahaju za slnkom.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    ústav dionýza štúra a je to za poplatok. Nie všetky lokality sú ale zmapované. To je ten problém.

    Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

    Luky89
    andiablo Pozri príspevok
    ústav dionýza štúra a je to za poplatok. Nie všetky lokality sú ale zmapované. To je ten problém.
    Poplatok??
    Veď na stránke majú mapový server kde sú všetky mapy ZADARMO (zosuvy, spodná voda, ložiská, bane,..).

    matricelli je offline (nepripojený) matricelli

    matricelli
    Dakujem za rychlu odpoved, hladal som mapy na stranke Ustavu Dionyza Stura, je to ono, com pocul v TV.
    Este raz Vam vsetkym Velka vdaka.

    Marek Vojtech

    Zony nachylne na zosuv pody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.