Zavrieť

Porady

Rekunstrukcia domu - vlastnictvo

Dobry den.
Prosim vas o radu ako riesit danu situaciu. Vlasnim pozemok (jediny vlastnik) na ktorom je postaveny starsi jednopodlazny dom. Dom je 2/3 na mna a 1/3 na moju mamu. Mam este surodencov a mame velmi, velmi dobre vztahy. Kedze peniaze robia svoje aj s tymi najlepsimi kamaratmi a este viac s pribuznymi chcem to doriesit teraz a nie o 10 rokov.
Tento dom chcem rekonstruovat. No vlastne to vyzera ze ostane len zakladna doska a 3 muri. Teraz ma dom 10x6 a bude sa rozsirovat na 10x9. Teraz ma dom s pozemkom hodnotu napr. tak 10tis. ale ked zafinancujem rekonstrukciu zo svojho bude mat omnoho vacsiu hodnotu. Mam sa vysporiadat financne zo surodencami teraz? Alebo si vsetky blocky z rekonstrukcie odkladat aby som mal doklady? Dakujem za vas nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dohodni sa s mamou na odkúpení jej podielu.
    Ak mama chce tak môže medzi Vás všetkých rozdeliť peniaze od teba, za predaj 1/3 domu.

    A budete vyrovnaný.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Vysporiadaj sa teraz. Po rokoch sa môžu na to pozerať inak. Napr. na Tvoj 2/3 podiel. Vyplatíš ich a budete naďalej dobre vychádzať.

    Rekunstrukcia domu - vlastnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.