Zavrieť

Porady

ako zmeniť xls súbor na csv a potom na xml?

prosím, poradte mi: mám údaje v exelovskej tabulke, ktoré potrebujem naimportovať do iného programu. Viem, že sa to dá tak že zmením súbor s koncovkou .xls na .csv a potom na .xml. Prosím, poradte mi, ak to niekto vie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jeltur Pozri príspevok
    prosím, poradte mi: mám údaje v exelovskej tabulke, ktoré potrebujem naimportovať do iného programu. Viem, že sa to dá tak že zmením súbor s koncovkou .xls na .csv a potom na .xml. Prosím, poradte mi, ak to niekto vie. Ďakujem.
    Prečo chceš meniť koncovku? Ak zmeníš koncovku len obyčajným prepísaním, tak formát súboru nezmeníš, stále zostane .xls. To je ako keby si na fľašu s minerálkou nalepil vignetu z vína. Tým z toho nespravíš víno, vnútri zostane stále minerálka.

    Excel sám ti predsa ponúka možnosť uložiť otvorený súbor v rôznych formátoch, medzi nimi je aj .csv a aj .xml. Stačí, ak pri otvorenom súbore klikneš na "Uložiť ako..." a z možností vyberieš formát .csv alebo .xml. Potom takto uložený súbor môžeš exportovať do príslušnej aplikácie.

    jeltur je offline (nepripojený) jeltur

    jeltur
    Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    jeltur Pozri príspevok
    Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.
    Keby si ešte prezradila verziu Excel, bol by som presnejší.
    Takže v Excel 2007 je postup:

    Tlačidlo Office
    Uložiť ako
    Ďalšie formaty

    a tam si vyberieš - xml, csv, alebo aký potrebuješ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jeltur Pozri príspevok
    Ano, len práve to som potrebovala vedieť, že aký formát si mám vybrať, aby som dostala koncovku csv a xml. prosím o odpoveď.
    Tak buď nechápem ja, alebo ty, ale veď ak dáš možnosť "Uložiť ako..." v Exceli, tak v ukladacom dialógovom okne si vyberáš formáty a tam máš jasne napísané, aké možnosti výberu máš! JE tam .csv al .xml.

    Pozri priložený súbor.

    ako zmeniť xls súbor na csv a potom na xml?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.