Zavrieť

Porady

cestovna agentura

Chcela by som si zaluzit cestovnu agenturu. Mam vysokoskolske vzdelanie ekonomiky,ale len bakalarske. To sa staci? Prax mam len 8 mesiacov.Ale treba mat 1 rok. Co mam teraz robit? Mam jednu znamu kto ma cestovku,ona mi vie dat potvrdenie o praxi? Napise mi len jeden papier ze mam prax. To staci?
Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    leila022 Pozri príspevok
    Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??
    Ak si Rakúšanka a takto super si zvládla náš jazyk, tak sa ospravedlńujem a "smekám klobúk"
    Zhodou okolností pracujem a žijem väčšinu roka v Rakúsku.
    Pred vybavením prac.povolenia a založením živnosti som študovala a hľadala, čo všetko sa odo mňa žiada, čo musím spľňať.
    Keď som už mala všetko v poriadku, s malou dušičkou som začala vybavovať po rakúskych úradoch všetko potrebné.
    Vážila som si ako cudzinka, že mi cudzia krajina povolí u nich podnikať a pracovať , ale nikdy ma nenapadlo od začiatku začínať podvodom, či falšovaním dokladov...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Cestovná agentúra - podmienky pre založenie cestovnej agentúry Prevádzkovanie cestovnej agentúry je viazanou živnosťou.
    Preukazom odbornej spôsobilosti je:
    1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 1 rok praxe v
    odbore alebo
    2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 2 roky praxe v odbore alebo
    3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 3 roky praxe
    v odbore.
    VIAC TU :
    http://www.slovenskedovolenky.sk/obs...gentury-95.php

    ALEBO TU : http://www.porada.sk/t59643-zalozeni...-agentury.html

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Po precitani tohto prispevku ma napadlo jedine - dufam, ze sa na Tvoju agenturu v buducnosti nikdy nenarazim

    Som zhrozena z toho, ako chcu ludia podnikat, a ich jedine otazky su ohladne toho, ako by sa dalo vsetko oklamat...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    leila022 Pozri príspevok
    Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??
    ...niekedy ma prekvapuje, ako cudzinci dokážu rýchlo zistiť, že v SR stačí len nejaký - hoci aj vymyslený papier (viď fiktívny doklad o praxi) a hurá podnikať....."úspešne" rozbehnú potom to zabalia a nikto viac ich tu neuvidí..... myslíš, že mne by v AT tiež stačil takýto takýto "doklad" pre úradmi?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    leila022 Pozri príspevok
    Chyba mi len 4 mesiacov. Preto by si neisla do mojej cestovky ta prva?
    slovenčyna moj rodní jazik

    leila022 je offline (nepripojený) leila022

    leila022
    Som z Rakuska. 5 rokov zijem na Slovensku.Ty sa ako naucis jazyk za 5 rokov som zvedava. Inak ked sa neviete odpovedat na moje otazky, tak preco sem pisete.hmmm??

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ľutujem, že som neposlala napísaný príspevok po 13. hod.
    Bolo tam, že môže ísť o cudzinku. Pretože zle vyskloňovala. Pred časom som sa rozprávala s mladučkou tu študujúcou Arabkou, bola tu vtedy rok, a raz nespravila chybu v skloňovaní, iba spravila krátku prestávku, aby si zrejme skontrolovala správnosť. Písaný prejav som nevidela, ale bolo úžasné ako krásne rozprávala. To bolo obdivuhodné, ale určite nie veľmi obvyklé.
    .
    Mám slabosť na obhajovanie "slabších". Ale v tomto prípade som sa stiahla.
    Najfrekventovanejšie sa vyskytujú na obrazovke talianski kuchári, ktorí tu pôsobia veľa rokov, a nikomu ich nedokonalá znalosť jazyka neprekáža.
    O.K. Robia si svoje remeslo a evokuje to okrem vône jedla i exotiku. To sa nejako prirodzene toleruje.
    .
    Toto tebe arizona nepatrí, tak to na seba nestiahni, ale na môj vkus sa tu veľmi často vyskytujú v príspevkoch úplne nezmyselne útoky. Ďalej pevné zoskupenia, ak niekto niečo píše, ešte aj dá svojej skupine najavo, ...aha, teraz idem ja,... prosím vás čo sme v koride? Strácame v sebe to ľudské?
    .
    Z toho množstva ľudí čo sa vyskytujú na Porade som si všimla malý počet nickov, ktoré sa nikdy neznížia k agresivite, zlomyseľnosti a domnienkam. Irónia a čierny humor je iná kategória. Nemoralizujem. Ale milšie sú mi holubice ako iné dopravné prostriedky z rozprávok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.