Zavrieť

Porady

Denné uzávierky nulové

Dobrý deň všetkým, chcel by som sa spýtať na denné uzávierky. Keď mávam malé tržby, niekedy nezapnem pokladnicu celý deň. Môžem ju mať nezapnutú po dobu pokiaľ nemám príležitosť vytlačiť blok? Druhá otázka je, že ak by som mal pokladnicu celý deň zapnutú a nič sa nepredá, musím aj tak vykonať dennú uzávierku, ktorá je vlastne nulová? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    1a4ter Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým, chcel by som sa spýtať na denné uzávierky. Keď mávam malé tržby, niekedy nezapnem pokladnicu celý deň. Môžem ju mať nezapnutú po dobu pokiaľ nemám príležitosť vytlačiť blok? Druhá otázka je, že ak by som mal pokladnicu celý deň zapnutú a nič sa nepredá, musím aj tak vykonať dennú uzávierku, ktorá je vlastne nulová? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    To znamená , že ak máta malé tržby , tak nepokladáte za povinnosť ich evidovať cez registračnú pokladňu ?Tak ale to nepostupujete správne a koledujete si o pokutu .

    Čo sa týka dní keď nemáte žiadnu tržbu znenie podľa .......

    zákona 289/2008


    § 12
    Denná uzávierka, intervalová uzávierka
    a prehľadová uzávierka

    (1) Podnikateľ z údajov v prevádzkovej pamäti vyhotovuje
    dennú uzávierku; dennú uzávierku podnikateľ
    vyhotovuje len za dni, v ktorých mal tržbu. Na požiadanie
    daňového úradu je podnikateľ povinný v lehote určenej
    daňovým úradom vytlačiť z fiskálnej pamäte intervalovú
    uzávierku; takúto povinnosť má podnikateľ
    do uplynutia lehoty na zánik práva vyrubiť daň alebo
    rozdiel dane.12)


    Vyhláška 55/1994


    § 3
    (4) Dennú uzávierku vyhotovuje subjekt len za tie dni, v ktorých mal príjem; v prípade nočných a nepretržitých prevádzok
    subjekt vyhotovuje dennú uzávierku po skončení alebo po striedaní zmien. Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za
    mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných
    uzávierok a pásku mesačnej uzávierky. Po vyhotovení uzávierky k 31. decembru príslušného roku môže subjekt
    pokračovať v evidencii tržieb na pokladnici bez vynulovania kumulatívnych obratov (grandtotálov) alebo po vynulovaní
    kumulatívnych obratov (grandtotálov), ktoré môže vykonať len servisný technik; tento úkon zaznačí v knihe pokladnice v
    časti Servisný záznam.


    To znamená aj podľa vyhlášky , aj podľa nového zákona denné uzávierky robíte len v dni , kedy máte tržbu .

    Vypnutá registračná pokladňa nerobí dobrý dojem .Ja neviem prečo pokladňu počas predajnej doby nemáte zapnutú.
    Naposledy upravil Zita5 : 26.07.10 at 15:33

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Zita5 Pozri príspevok
    To znamená , že ak máta malé tržby , tak nepokladáte za povinnosť ich evidovať cez registračnú pokladňu ?Tak ale to nepostupujete správne a koledujete si o pokutu .

    .
    Ja som to tak nepochopila. Skor tak, ze maju male trzby, a niekedy aj ziadne... kedze vravi ze zapina pokladnu az ked pride prvy zakaznik, tak niekedy nezapne kasu cely den.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    zk24 Pozri príspevok
    Ja som to tak nepochopila. Skor tak, ze maju male trzby, a niekedy aj ziadne... kedze vravi ze zapina pokladnu az ked pride prvy zakaznik, tak niekedy nezapne kasu cely den.
    Áno tak som to myslel. Zapínam ju až keď príde zákazník. Je to malá prevádzka, preto šetrím energie aj keď pokladňa nemá vysokú spotrebu, ale keď podobných zariadení mám viacej nechávam ich vypnuté pokiaľ ich nie je treba. Keby boli všetky pustené naprázdno, do roka to napáli desiatky kW. Cez pokladňu inak nahadzujem všetko, len musia byť zákazníci

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    1a4ter Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým, chcel by som sa spýtať na denné uzávierky. Keď mávam malé tržby, niekedy nezapnem pokladnicu celý deň. Môžem ju mať nezapnutú po dobu pokiaľ nemám príležitosť vytlačiť blok? Druhá otázka je, že ak by som mal pokladnicu celý deň zapnutú a nič sa nepredá, musím aj tak vykonať dennú uzávierku, ktorá je vlastne nulová? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Tak ja sa ospravedlňujem , ak som sa niekoho dotkla, ale ja čítam to čo je napísané

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    To je v poriadku.Nič sa nestalo. Ja tiež niekedy vidím čo chcem vidieť a nie čo je skutočné

    lucilla8 je offline (nepripojený) lucilla8

    lucilla8
    Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať na niečo podobné ohľadne denného zapínania reg. pokladne. U nás je to zase tak, že cez obdobie jar - jeseň zákazníci sú, takže aj reg. pokladňu zapínam každý deň, ale napr. v zime je hluché obdobie nikto k nám nepríde nič kúpiť cca 3 mesiace + máme väčšinou celozávodnú dovolenku tri týždne. Je nejaká možnosť pri reg. pokladne kedy ju nemusím zapínať tie 3 mesiace, kedy sa naozaj nič nepredá? Myslím nejaká zápisnica, ale bo niečo podobné. Čo by som mala niekde uložené a pri kontrole preukázala že v tej a v tej dobe vlastne nemáme žiadne tržby a reg. pokladnu nezapíname.

    lucilla8 je offline (nepripojený) lucilla8

    lucilla8
    Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať na niečo podobné ohľadne denného zapínania reg. pokladne. U nás je to zase tak, že cez obdobie jar - jeseň zákazníci sú, takže aj reg. pokladňu zapínam každý deň, ale napr. v zime je hluché obdobie nikto k nám nepríde nič kúpiť cca 3 mesiace + máme väčšinou celozávodnú dovolenku tri týždne. Je nejaká možnosť pri reg. pokladne kedy ju nemusím zapínať tie 3 mesiace, kedy sa naozaj nič nepredá? Myslím nejaká zápisnica, ale bo niečo podobné. Čo by som mala niekde uložené a pri kontrole preukázala že v tej a v tej dobe vlastne nemáme žiadne tržby a reg. pokladnu nezapíname.[/QUOTE]

    Denné uzávierky nulové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.