Zavrieť

Porady

prenajom jednej izby v byte

Ahojte, potreboval by som radu ohladom prenajmu jednej izby v byte. Pred nedavnom som kupil 3izbovy byt, a kedze to okolnosti zariadili tak ako zariadili byvam v nom sam. Rozhodol som sa dat jednu izbu do podnajmu. Zaujemcu uz mam, 1.8. sa stahuje ku mne, teraz mam dilemu ako to spravit. Uplne najjednoduchsie by bolo dostavat cash na ruku a paierovo nechat vsetko tak. Ibaze kedze sme slovaci taki aki sme mohlo by to niekomu (susedovi) vadit tak by som chcel spisat nejaku jednoduchu najomnu zmluvu. Otazka znie musim potom podat aj danove priznanie? co mam vlastne spravit aby to bolo vsetko v poriadku? este ma napadlo dat do zmluvy nizsiu sumu ako mi bude v skutocnosti platit a dan zaplatim len z toho. Zaroven by som poprosil o radu coho sa v tomto pripade vystrihat. Zobrat 2 mesacne najomne dopredu? Vobec neviem ako to funguje a ak ma niekto s tym skusenosti tak budem rad.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    nezadávaj otázky na daňové úniky.
    registrovať sa pri nájomnej zmluve musíš na miestne príslušnom úrade. Príjmy z nájmu uvedieš v DP, t.j. aj ak si zamestnaný, už nebudeš žiadať o RZD ale si budeš podávať DPFO, typ B.
    Výška nájmu, kaucia vopred, platba za služby, cash či na účet - všetko je to o dohode s nájomníkom.
    Aby susedia nevyskakovali, musíš nahlásiť správcovi, že v byte
    od augusta ste dvaja - aj ked máš predpis na 1 osobu, vyúčtovanie ti urobia za dve osoby /aj tak väčšina poplatkov sa odvíja od m2 a m3.
    suma okolo 900€ je oslobodená - takže do priznania ju neuvádzaš.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    rodina1, ondrejvla, Paula, Mária27, Lubaba, Richard
    6

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    KEJKA Pozri príspevok
    nezadávaj otázky na daňové úniky.
    registrovať sa pri nájomnej zmluve musíš na miestne príslušnom úrade. Príjmy z nájmu uvedieš v DP, t.j. aj ak si zamestnaný, už nebudeš žiadať o RZD ale si budeš podávať DPFO, typ B.
    Výška nájmu, kaucia vopred, platba za služby, cash či na účet - všetko je to o dohode s nájomníkom.
    Aby susedia nevyskakovali, musíš nahlásiť správcovi, že v byte
    od augusta ste dvaja - aj ked máš predpis na 1 osobu, vyúčtovanie ti urobia za dve osoby /aj tak väčšina poplatkov sa odvíja od m2 a m3.
    suma okolo 900€ je oslobodená - takže do priznania ju neuvádzaš.
    Súhlasím so všetkým, len doplním, miestne príslušný úrad je Daňový úrad, a tých 900,- € je myslené ročne.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    namiesto zdanitelneho plateneho prenajmu odporucam bezplatne pribrat k sebe kamarata ktory ti obcas pomoze s nakupom, benzinom, pozve na pivo, veceru, bude ti davat rozne darceky atd.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...to máš v tej izbe aj samostatne socialne zariadenia a aj kuchynku?...lebo ak nie tak to nie je prenájom len jednej izby.
    Anik myslím, že už to dávno poriešil reagovala si na otázku zo 4.08.2010

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nealko Pozri príspevok
    Ahojte, potreboval by som radu ohladom prenajmu jednej izby v byte. Pred nedavnom som kupil 3izbovy byt, a kedze to okolnosti zariadili tak ako zariadili byvam v nom sam. Rozhodol som sa dat jednu izbu do podnajmu. Zaujemcu uz mam, 1.8. sa stahuje ku mne, teraz mam dilemu ako to spravit. Uplne najjednoduchsie by bolo dostavat cash na ruku a paierovo nechat vsetko tak. Ibaze kedze sme slovaci taki aki sme mohlo by to niekomu (susedovi) vadit tak by som chcel spisat nejaku jednoduchu najomnu zmluvu. Otazka znie musim potom podat aj danove priznanie? co mam vlastne spravit aby to bolo vsetko v poriadku? este ma napadlo dat do zmluvy nizsiu sumu ako mi bude v skutocnosti platit a dan zaplatim len z toho. Zaroven by som poprosil o radu coho sa v tomto pripade vystrihat. Zobrat 2 mesacne najomne dopredu? Vobec neviem ako to funguje a ak ma niekto s tym skusenosti tak budem rad.
    Ako ???
    Jeho sa opýtaj ...že čo má rád ...
    Dane rozhodne potom platiť nebudeš ...
    Susedovi to nebude vadiť , ak ho pozveš na návštevu ...
    Vystríhať sa musíš všetkého zlého ...jednoznačne !!!
    Ako to funguje , to neviem ...skúsenosti tohoto rangu nemám ...

    prenajom jednej izby v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.