Zavrieť

Porady

Realitna kancelária nechce vrátiť zálohu.

Dobrý deň,

chcel by som sa Vás opytať, či niekto z Vás nemá skusenosť ako postupovať pri požadovaní vrátenia zálohy od realitnej kancelárie ktorá nezvládla svoju elementárnu úlohu.

Asi pred rokom a pol moja sestra s priateľom zaplatili realitke Immobilien Group GmbH (www.byvanie.at) zálohu za stavbu bytu (taka 3pos. bytovka) v Nickelsdorfe. Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne a dokonca sa v relatívne krátkom čase na pozemku objavila betónová doska. Mysleli si, že sa začalo stavať. Lenže stavebný ruch utichol a dlhú dobu sa nič nedialo. Po roku realitna kancelária priznala že stavať nemôžu, lebo pozemky na ktorých mala stavba stáť nie su vysporiadané a ponúkli sestre bývanie v inej lokalite/inom meste.

Odvtedy sa sestra snaží získať od realitky zálohu naspať, no realitka sa stále len vyhovára a peniaze nechce pustit. Napríklad včera sa sestra dozvedela že celá kancelária má dovolenku a preto to nikto další mesiac riešit nebude. Príde mi to ako obyčajna výhovorka.

Keďže nešlo o malu zálohu (3300 eur), nemienim to nechať len tak.


Poprosím Vás o akúkoľvek radu alebo správne nasmerovanie ohľadom úspešneho vymoženia vložených peňazí. Určite aj v Rakúsku existuje nejaký dohľad nad realitným trhom, alebo sa mýlim ?

(Prosím ospravedlnite ma ak som túto žiadosť o radu pridal do zlej témy.)

Jozefino888
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    BTW:
    Server Default page
    If you see this page it means:
    1. hosting for this domain is not configured
    or
    2. there's no such domain registered in Plesk
    What you can do:

    • Using Plesk, you can create domains with web hosting on a single physical server.

    Niečo mi našepkáva - realitka je fuč, prachy sú fuč.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    misoft Pozri príspevok
    BTW:
    Server Default page
    If you see this page it means:
    1. hosting for this domain is not configured
    or
    2. there's no such domain registered in Plesk
    What you can do:

    • Using Plesk, you can create domains with web hosting on a single physical server.
    Niečo mi našepkáva - realitka je fuč, prachy sú fuč.
    misoftík má pravdu- asi to bude treba považovať za vyriešené..., keďže je tam to čarovné slovíčko Gmbh...
    Naposledy upravil Stanislav 1975 : 17.12.11 at 13:27

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jozefino888 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som sa Vás opytať, či niekto z Vás nemá skusenosť
    Mám ...
    ako postupovať pri požadovaní vrátenia zálohy od realitnej kancelárie ktorá nezvládla svoju elementárnu úlohu.
    Klasika ...
    Výzva
    1. Pokus o zmier , dohoda
    2. Predžalobná výzva
    3. Podanie podnetu na prokuratúru , tá následne vydá príkaz vyšetrovateľovi
    4. Súd - vydanie platobného príkazu
    5. Súd potom už koná sám , ak si odporca neprevzal PP


    Asi pred rokom a pol moja sestra s priateľom zaplatili realitke Immobilien Group GmbH (www.byvanie.at) zálohu za stavbu bytu (taka 3pos. bytovka) v Nickelsdorfe. Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne a dokonca sa v relatívne krátkom čase na pozemku objavila betónová doska. Mysleli si, že sa začalo stavať. Lenže stavebný ruch utichol a dlhú dobu sa nič nedialo. Po roku realitna kancelária priznala že stavať nemôžu, lebo pozemky na ktorých mala stavba stáť nie su vysporiadané a ponúkli sestre bývanie v inej lokalite/inom meste.

    Odvtedy sa sestra snaží získať od realitky zálohu naspať, no realitka sa stále len vyhovára a peniaze nechce pustit. Napríklad včera sa sestra dozvedela že celá kancelária má dovolenku a preto to nikto další mesiac riešit nebude. Príde mi to ako obyčajna výhovorka.

    Keďže nešlo o malu zálohu (3300 eur), nemienim to nechať len tak.


    Poprosím Vás o akúkoľvek radu alebo správne nasmerovanie ohľadom úspešneho vymoženia vložených peňazí. Určite aj v Rakúsku existuje nejaký dohľad nad realitným trhom, alebo sa mýlim ?
    Pokiaľ viem , tak na Slovensku teda nie je ...

    (Prosím ospravedlnite ma ak som túto žiadosť o radu pridal do zlej témy.)

    Jozefino888
    Ide len o to , že je to rakúska realitka , teda sa asi bude postupovať podľa ich zákonov a predpisov . Tie sa však asi veľmi nebudú , nelíšia sa od našich , no postupovať by bolo potrebné ďalej asi s právnikom ....

    P.S.:
    Ale je to na dlhé lakte ...ja sa svojho domáham cca rok .
    Už len na rozhodnutie súdu čakám ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    buchač Pozri príspevok
    Ide len o to , že je to rakúska realitka , teda sa asi bude postupovať podľa ich zákonov a predpisov . Tie sa však asi veľmi nebudú , nelíšia sa od našich , no postupovať by bolo potrebné ďalej asi s právnikom ....

    P.S.:
    Ale je to na dlhé lakte ...ja sa svojho domáham cca rok .
    Už len na rozhodnutie súdu čakám ...
    Búchač, nechcem ťa nejako provokovať, to nieje mojím cieľom,ale rok čakáš a aby si nečakal ďalších 10..., to vieš tie naše súdy...
    Kamarát mal teraz po roku pojednávanie,ale pani sudkyňa po ceste nabúrala,takže sa to odložilo a čaká a čaká a čaká...

    negotiant je offline (nepripojený) negotiant

    negotiant
    No javi sa to ako objektivny dovod na odstupenie a vratenie zalohy.

    Obratil by som sa na advokata a poriesil to. Neviem, ovsem co mate v zmluve dohodnute. Snad ste sa pisomne nedohodli o tak dlhom cakani na vystavbu.

    Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

    Michal-L1
    no je ťažké sa vyjadriť pokiaľ nevidím pred sebou zmluvy a iné podklady, ale hypoteticky - konanie o náhrade škody, bezdôvodné obohatenie a podobne.

    ridick je offline (nepripojený) ridick

    ridick
    nazdar jozefino riesim rovnaku realitku ozvi sa chcel by som vediet ci sa vam podarilo od nich nieco vymoct

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    nepracuje v tej realitke nahodou ten pan, co sa s polu s panom v. vyskieraju v jednej nemenovanej tv v realitnom programe, ktory vysielaju cez vikend o 18:00? mozno aj tan treba smerovat kroky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Búchač, nechcem ťa nejako provokovať, to nieje mojím cieľom,ale rok čakáš a aby si nečakal ďalších 10..., to vieš tie naše súdy...
    Kamarát mal teraz po roku pojednávanie,ale pani sudkyňa po ceste nabúrala,takže sa to odložilo a čaká a čaká a čaká...
    Neprovokuješ , neboj ...
    Som si vedomý nášho súdnictva a jeho krutej a tvrdej reality . Dokonca v rodine mám sudcu , nemôže mi pomôcť a ja to od tejto osoby ani nechcem . Úplne mi stačí , že som občas informovaný ...
    Ono , tak poviem ...
    Keby sa táto situácia / moja mne / udiala pred pár rokmi , hm , iná káva by to bola ...
    Pre iné , menšie šušne som zprudkovatel , poriešil v pohode a dostal ich naspäť .

    Realitna kancelária nechce vrátiť zálohu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.