Zavrieť

Porady

ako vypovedat ZoD

chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi

prepacte a som to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dolezite je uvedomit si ci je zmluva uzatvorena podla obchodneho zakonnika alebo obcianskeho zakonnika.
    V kazdom z uvedenyc kodexov je dispozitivne ustanovenie v casti o zavazkovych vztahoch, ze ak zmluva neobsahuje ustanovenie o vypovednej lehote, aka je vypovedna lehota. Takze sup sup citat zavazkovu cast prislusneho kodexu. Ak nenajdes, tak napis ci mas uzatvorenu zmluvu podla obcana alebo obchodu a ja ti napisem aka je vypovedna doba.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kenzvw Pozri príspevok
    chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
    dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi
    prepacte a som to
    Navrhujem dodatok k ZoD, kde by sa konkretizovalo aj ukončenie existujúcej zmluvy, resp. výpoveď z tejto zmluvy a ukončenie vzájomnej spolupráce. Samozrejme, že dodatok by mali podpísať obidve zmluvné strany.
    Alebo druhý variant, jednostranné ukončenie zmluvy od objednávateľa a dať podpísať prevzatie dodávateľom služby.

    kenzvw je offline (nepripojený) kenzvw

    kenzvw
    len ja to skvor potrebujem opacne ja som zhotovitel a potrebujem ukoncit zmluvu o dielo z objednavatelom

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kenzvw Pozri príspevok
    len ja to skvor potrebujem opacne ja som zhotovitel a potrebujem ukoncit zmluvu o dielo z objednavatelom
    To isté, len v opačnom garde. Jedná sa pravdepodobne o nedodržanie nejakých zmluvných podmienok, treba ich vo výpovedi zo zmluvy spomenúť.

    kenzvw je offline (nepripojený) kenzvw

    kenzvw
    no ono ciastocne nedodrzanie podienok skvor ide o to ze mam ponuku na lepsiu pracu a teraz neviem ci sa ta zmluva da vypovedat alebo nie bez dalsich pravnych nasledkou

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kenzvw Pozri príspevok
    no ono ciastocne nedodrzanie podienok skvor ide o to ze mam ponuku na lepsiu pracu a teraz neviem ci sa ta zmluva da vypovedat alebo nie bez dalsich pravnych nasledkou
    Ty sám musíš vedieť, či sa jedná o férovú zmluvu a férových objednávateľov, alebo klamárov, ktorí hľadajú únikové cesty.

    kenzvw je offline (nepripojený) kenzvw

    kenzvw
    o ferovich objednavatelov sa jedna ale tak ponuku ktoru mam je skoro 10nasobne vecia sice v zahranici ale je to dost velky rozdiel keby som ti poslal kopiu zmluvy na email vedel by si mi dat nieake presnejsie rady ako to vypovedat ? velmi pekne dakujem za rady

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kenzvw Pozri príspevok
    o ferovich objednavatelov sa jedna ale tak ponuku ktoru mam je skoro 10nasobne vecia sice v zahranici ale je to dost velky rozdiel keby som ti poslal kopiu zmluvy na email vedel by si mi dat nieake presnejsie rady ako to vypovedat ? velmi pekne dakujem za rady
    Zásadne neodpovedám na maily tohoto zamerania a ani ti nemienim poskytnúť moju adresu. Ak chceš niečo robiť, skús sa aj potrápiť.

    kenzvw je offline (nepripojený) kenzvw

    kenzvw
    nemyslel som to tak ze aby si my to napisal ale dal konkretnejsie rady pokial nie nie ja som ikde nenapisal ze musis aj tak si mi dost poradil a dakujem ti velmi pekne prijemny zvysok dna

    kenzvw je offline (nepripojený) kenzvw

    kenzvw
    prosim vas mozem zmluvu ukoncit aj z dvovodu ze uz 2 tyzdne nemam pracu predmetom zmluvy je sprostretkovatelska cinnost v oblasti sluzieb a stavebnych prac aj ked je v zmluve ukoncenie prac 12/2010 ? a vypovednu dobu dat zo dna na den ? aj ked zmluva neujednava objem prac iba hodinou taxu ? dakujem za odpoved

    zmluva je uzatvorena podla obchodu

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zmluvu je mozne ukoncit iba z dovodov uvedeny v zmluve alebo uvedenych v zakone.

    Nakolko ide o zmluvu o sprostredkovani, tak je zjavne ze ide o zmluvu na dobu urcitu. Keby v zmluve nebolo uvedene do kedy je zmluva platna, mohol by si zmluvu vypovedat kedykolvek. Takto musis cakat do uplynutia doby.

    DigiDrone je offline (nepripojený) DigiDrone

    DigiDrone
    kenzvw Pozri príspevok
    chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
    dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi

    prepacte a som to
    1. Obidve zmluvné strany ste podnikatelia?
    2. Pozrite sa hore pod nadpis zmluvy alebo dole v záverečných ustanoveniach, malo by tam byť napísané či sa to riadi Obchodným alebo Občianskym zákonníkom
    3. zmluvu na dobu určitú NEMOŽNO vypovedať, ak nie je v zmluve dohodnuté niečo iné (výnimkou je iba zopár zmlúv, napr. nájom bytu)
    4. od každej zmluvy možno ODSTÚPIŤ, ale len z DOVODOV stanovených v zmluve alebo zákone

    Moja rada: Skúste sa dohodnúť, napr. vo forme dodatku v zmluve, ponúknite mu aj tzv. ODSTUPNÉ ako odškodnenie a mal by s tým súhlasiť.

    DigiDrone je offline (nepripojený) DigiDrone

    DigiDrone
    kenzvw Pozri príspevok
    prosim vas mozem zmluvu ukoncit aj z dvovodu ze uz 2 tyzdne nemam pracu predmetom zmluvy je sprostretkovatelska cinnost v oblasti sluzieb a stavebnych prac aj ked je v zmluve ukoncenie prac 12/2010 ? a vypovednu dobu dat zo dna na den ? aj ked zmluva neujednava objem prac iba hodinou taxu ? dakujem za odpoved

    zmluva je uzatvorena podla obchodu

    Buď sa dohodnete alebo musíte čakať do decembra alebo podstúpite to riziko že vám dá nahradiť škody / zmluvné sankcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.