Zavrieť

Porady

Arašidove maslo

Ahojte,
dostala som k meninam arasidove maslo a neviem co s nim,len tak same mi moc nechuti.Poradte nejake chutne recepty,kde sa da pouzit.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...
    Mne ho pred pár rokmi( asi 15 rokov) doniesol z USA kamarát, ani neviem či ho vtedy u nás už predávali - teda možno v BA. Zjedli sme ho s bábovkou, ale inak od vtedy som si ho ani nekúpila. Neprišla som mu na chuť a ani moja dcéra ho asi odvtedy jesť nemusela

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    myslim,ze v nasich zemepisnych sirkach nie sme na tuto chut zvyknuti.
    mne osobne arasidove maslo chuti,najmä na bielom pecive.len tak natrete,ale nie vela,pretoze je dost mastne.ziadne ine pridavky.na ranajky ku kave je idealne.
    obcas si ho spravim aj doma,len sa mi nepodari ho tak najemno vymixovat.
    ale aspon viem,co som tam dala.
    inak,je to kaloricka bomba,takze nic pre nas,co mame kila naviac!!!!!

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ja som si ho raz len tak zo zvedavosti kúpila, keďže v Amerike sa ním tak napchávaju ale veru ma nejak neoslnilo. Niekde som potom čítala, že sa dá pridať napr. k banánovému kokteilu. Tak som skúsila, klasika - mlieko, banán a trochu toho masla rozmixovať. Celkom fajn chuť, trochu iná ako klasika. A robila som z neho aj také "slimáky" z lístkového cesta. Rozvaľkať cesto, natrieť arašidovým maslom, zrolovať, pokrájať na kolieska a upiecť. Dalo sa...ale už potom som si nikdy viac to maslo nekúpila A je to hádam už aj 8 rokov.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Arašidové maslo, arašidový olej, používa sa všade tam, kde bežné
    klasické maslo, . Nemá výraznú chuť, ale zato dosť často sa vyskytuje alergia na arašidy, z ktorých sa vyrába.
    Predpokladám, že v našich zemepisných šírkach si nezískalo a nezíska veľkú obľubu, práve pre jeho nevýraznú chuť aj keď často odporúčané ako zdravé.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    rožok, maslo, arašidové maslo - a la Austrália
    rožok, arašidové maslo, med - a la Slovensko
    do ovsenej kaše pridať,
    omáčka satay - chutné ku kuracím špízom a pod. , pre recept - http://www.apetitonline.cz/recepty/3...cka-satay.html

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Martin Mocko Pozri príspevok
    Mne ho priniesla švagriná z USA a oni to tam jedávajú tak, že prekroja pozdĺžne rohlík, na jednu stranu natrú nutelu a na druhú arašídové maslo. Potom zlepíš a zješ. Ale v celej rodine som iba ja sám, komu to takto chutí...
    No a my si radšej kúpime orechovú nutelu

    Tiež ten americký zázrak nejak nemusím. A keď už, tak používam k mäsu namiesto sekaných arašidov , alebo pol na pol.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    Ja som jedla kombináciu: chlieb, arašidové maslo, džem.
    A okrem toho som arašidové maslo použila už aj do plnky na koláč.

    fatinka je offline (nepripojený) fatinka

    fatinka
    No mne to maslo teda vobec nechuti davala som si ho na rozok aj s lekvarom a stacilo.Ale pocula som ze sa to da pouzit v cinskych jedlach.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    osky Pozri príspevok
    v nasich zemepisnych sirkach nie sme na tuto chut zvyknuti
    Ja zas nemam rad olivy. Arasidove maslo je najlepsia vec na svete co sa da natriet na pecivo, funguje aj naslano (napr. so syrom alebo kto je sunku tak aj so sunkou) aj nasladko (s dzemom) MNAM! dnes som mal akurat na ranajky

    ekomama je offline (nepripojený) ekomama

    ekomama
    ja ho milujem aj samotne. Ale najcestejsie si ho natieram na chlieb. dobre je zmisane s karobom cukrom a klasickym maslom. Alebo pomazanka s tahiny a bazalkou a olivovim olejom. Proste fantazii sa medze nekladu - da sa aj na sladko aj na slano.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.