Zavrieť

Porady

DOVP , ÚP a odhláška zo soc.poisťovne

Dobrý deň,
ak evidovaný nezamestnaný pracuje na DOVP napr.do 30.07.2010 a od 02.08.2010 ho zamestnávateľ zamestná na HPP tak potom je aký postup?:
* oznámiť ÚP 30.07.2010 skončenie DOVP
* oznámiť SP 30.07.2010 skončenie DOVP /odhláška/
* oznámiť ÚP 02.08.2010 začiatok HPP
* oznámiť SP 02.08.2010 začiatok HPP /prihláška/
alebo je to inak?

vďaka
Usporiadat
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ako postupujete pri odhlásení z-nca ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

milka1619 Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať, či môžem z- nca odhlásiť zo SP a ZP napr.:
skončenie PP 25.05.2011 - odhláška 25.05.2011 o 9,00 hod. ?
prečo nie, v SP najneskôr nasl. prac.deň, v ZP do 8 kal.dní.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

milka1619 Pozri príspevok
Ako postupujete pri odhlásení z-nca ?
Upresni čo máš na mysli.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Myslela som čas odhlasovania - skonč. PP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

milka1619 Pozri príspevok
Myslela som čas odhlasovania - skonč. PP.
Akože kedy? No ako určuje zákon, 1 deň po skončení PP.
Ale ak sa pýtaš na to, či môžeš odhlásiť napr. už v deň skončenia, ako som niekde vyššie čítala, tak jasné, že môžeš. V zákone sa píše "najneskôr" deň po ...

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
2. zamestnanca v právnom vzťahu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu100b) pred vznikom tohto právneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť tohto zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení tohto právneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) a b),
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať