Zavrieť

Porady

Ako sa domôcť prevzatia a používania zdedeného auta?

Po maminej smrti sme spísali s jej mužom (mojim nevlastným otcom) dohodu o dedičstve. V nej sme sa dohodli, že ja zdedím staré auto a on zasa nové. Boli sme u notárky, kde sme spísali to isté. Avšak mám ešte nevalstnú maloletú sestru, a tak to celé stojí už 5 mesiacov na súde, ktorý má schváliť právny úkon za maloletú sestru. Môj nevlastný otec ale zatiaľ kľudne používa nové auto, ale ja to staré nesmiem! Odmieta mi dať kľúče a doklady, preto sa chcem spýtať, či mi stačí spísaná dohoda ešte pred dedičstvom ako doklad pre políciu, aby som si mohla auto vziať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Do nadobudnutia právoplatného rozhodnutia o dedičstve sa vzťahy dedičov po právnej stránke posudzujú ako vzťahy spoluvlastníkov. Keďže s dohodou súhlasil, mal by ti auto vydať.

    Ohľadne prieťahov súdu napís sťažnosť predsedovi toho súdu.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    ivka70, rodina1, zdenka131, miramax1, arizona, Danielle369, Lubaba
    7

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    obávam sa, že nie a tiež si myslím, že 5 mesiacov na súde je na takýto úkon dlho. zároveň dedičské rozhodnutie ti nemusí umožniť zobrať a používať auto, ale na základe neho budeš mať právo na jeho zobratie "násilím"
    skús požiadať súd o urýchlené rozhodnutie vo veci
    žena zrakaklepeto
    Ďakujem vám za odpovede, v predmetnej veci bolo vytýčené pojednávanie (ide o schválenie právneho úkonu, kedže je tu maloletá), tzn., mám za to, že sa to týka iba mojej sestry, či nie? môžem sa na pojednávanie dostaviť?
    ďakujem

    Ako sa domôcť prevzatia a používania zdedeného auta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.