Zavrieť

Porady

Kolónka zaúčtoval

Prosím, ak účtuje doklady v JÚ, kde všetko sa podpisujete?
Napr., ak účtujete faktúru a jej úhradu, podpisujete sa na faktúre alebo výpise z účtu?
Ďakujem
Usporiadat
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ľudia, podpisovať sa na výpisy z BÚ naozaj nie je zvykom tak nezavádzajme nové byrokratické postupy. A podľa mňa to ani zákonodarca takto nemyslel ...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

pyton
Ľudia, podpisovať sa na výpisy z BÚ naozaj nie je zvykom tak nezavádzajme nové byrokratické postupy. A podľa mňa to ani zákonodarca takto nemyslel ...
Aj takýto môže byť pohľad na vec. Dávam do pozornosti zákon o účtovníctve a link, kde sa hovorí o účtovnom doklade
http://www.porada.sk/showpost-p_1395...tcount_11.html
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Je strašne veľa vecí v zákonoch, /právnici by ti vedeli hovoriť/ ale nie je zvykom "znásiľňovať" všetky paragrafy. Snáď mi rozumieš.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Áno, lenže zákon o účtovníctve je východiskom pre preukazovanie rôznych skutočností. Účtovníctvo zároveň musí byť správne, úplné a preukazné. Bankový výpis obsahuje peňažné transakcie.
Vykladáš si to tak, že zaň nik nezodpovedá a nemusí ho ani vidieť a takže ani podpísať. Tým, že ho podpisujeme preukazujeme jeho správnosť a to formálnu aj vecnú. Jeden podpis je byrokracia? Myslím si, že sú ďaleko horšie byrokratické opatrenia iných zákonov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať