Zavrieť

Porady

podielové spoluvlastníctvo manželov

máte prosím niekto skúsenosti kto môže vykonať zmenu u manželov z bezpodielového na podielové spoluvlastníctvo? Chcel by som to zmeniť, nechcem nič zo spoločného majetku, len od septembra vieť podielové spoluvlastníctvo, mám rôzne aktivity a bojím sa že by som mohol poškodiť rodinu, preto to chcem oddeliť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    všetko, čo si nadobudla pred svadbou, po uzavretí manželstva nepatrí do BSM, ale do tvojho výlučného vlastníctva, v ostaných veciach, t.j. vo veciach týkajúcich sa nadobudnutého majetku po uzavretí manželstva treba postupovať podľa návodu pystolky, pretože uzavretím manželstva automaticky vzniká BSM

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pravdaže sa môže vlastného majetku zbaviť darovaním hocikedy. Ak to však daruje osobe blízkej až vtedy, keď má už dlhy, veriteľ môže odporovať právny úkon - teda žiadať jeho neplatnosť.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Pokiaľ viem, dá sa to, zvlášť keď podnikáš, aby si nevystavoval rodinu istému riziku

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    BSM môže zrušiť iba súd a to na základe žiadosti. BSM sa ruší väčšinou pri získaní živnostenského oprávnenia jedného z manželov, alebo keď BSM sa ruší kvôli porušovaniu dobrých mravov..... Inak je tu veľa tém ohľadom zrušenia BSM, len treba si dať vyhľadať...

    pystolka je offline (nepripojený) pystolka

    pystolka
    v tvojom prípade te potrebné podať návrh na súd na zrušenie BSM počas manželstva z dôvodu podnikateľskej činnosti. Návrh však podáva ten manžel, ktorý nepodniká. Ak podnikajú obidvaja, návrh môže podať ktorýkoľvek z nich. BSM sa ruší až právoplatnosťou rozsudku. potom je potrebné sa vyporiadať v troj ročnej lehote o majetku z BSM. Po zrušení BSM nadobúdate vci do svojho výlučného vlastníctva.

    Brandy20 je offline (nepripojený) Brandy20

    Brandy20
    Co v pripade ak este niesme manzelmi ale vkratkej dobe svabu planujeme.
    Priatel podnika a nerada by som prisla o byt a auto, ktore som kupila este pred svadbou. A hlavne majetok nadobudnuty po svadbe.
    Dakujem.
    Katarína Cigánová
    Brandy20 Pozri príspevok
    Co v pripade ak este niesme manzelmi ale vkratkej dobe svabu planujeme.
    Priatel podnika a nerada by som prisla o byt a auto, ktore som kupila este pred svadbou. A hlavne majetok nadobudnuty po svadbe.
    Dakujem.
    MAjetok obstaraný pred svatbou nevstupuje do BSM . BYt bude aj po svatbe len tvoj . A už vieš čo nadobudnete počas manželstva , ked ešte nie ste ani zobratí ? V každom prípade vid vyššie popísané príspevky.

    Brandy20 je offline (nepripojený) Brandy20

    Brandy20
    Dakujem za odpoved, tak isto by sme neradi prisli o byt priatelovej mami po jej smrti. Nakolko nema ziadnych surodencov ani otca, je priamym dedicom on. Da sa to nejako osetrit aby o byt neprisiel napr. darovacou zmluvou na mna?

    podielové spoluvlastníctvo manželov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.