Zavrieť

Porady

Sadrokartonove alebo murovane jadro?

Chcel by som sa poradit,ci sa oplati dat si postavit nove bytove jadro zo sadrokartonu.Cital som,ze je to menej prasne,hlucne a hlavne rychlejsie ako stavba murovaneho jadra.Ide mi vsak o to,ci sadrokartonove jadro ma aj dlhsiu zivotnost a ci sa napr.v pripade vytopenia nemoze poskodit,resp.narusit cela stena a nevzniknu praskliny alebo nejake ine problemy.Ma este nejake vyhody sadrokartonove jadro oproti murovanemu?Samozrejme, ze tie financne si uvedomujem.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

[QUOTE=jezo421;1478926]Zabudni na to, ze nejaka firma bude cakat na vyschnutie. Okrem toho itong ako taky za par tyzdnov aj tak nevyschne, to by si ho musel kupit rok vopred a naukladat napr. do obyvacky :-)

Ja som zákazník, takže ja stanovujem, či to vyschne alebo nie a koľko dní. Zároveň aj platím.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Cenovo je to jedno.Kvalitou SDK vyhovuje nieje o nič lepší alebo horší ak Ytong.SDK je prašnejší hlučnejší.Rýchlosť výstavby je porovnateľná.SDk (zelený) je odolný voči vode, vytopenie mu neublíži.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dakujem za rady, ja som si to davala u nas prepocitavat viacerym firmam, no SDK vysiel o dost menej a vystavba bola rychlejsia asi o tyzden, tak vyslo asi 9 dni uz uplne komplet aj s elektorinst.

Len mam problem so zavasenim vrchnej casti kuchynskej linky. To neviem, nechcem ju vesat na SDK.
Hladala som typy cez google, nich som nenasla.Myslela som, nejak ju pripevnit o nejaku dosky, potom tu dosku o listy toho SDK? Som v tom laik.

Nasla som tento link, je to ten zeleny SDK? Ci inovacia, aky mate nazor na toto?
http://www.sadrokarton-montaze.eu/sa...ton/presov.php
Naposledy upravil alaya1 : 24.10.11 at 19:14
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Práve toto je problém jadra z SDK. Musíš mať dopredu premyslené, kde čo zavesíš a podla toho dať výstuže. To si si mala prebrať s majstrami pred výstavbou. Ťažko radiť, ale zavolaj ich a spýtaj sa, ako teraz máš zavesiť linku.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ved ja este nic nerobim, len zistujem u ludi, ktori sa v tom vyznaju tu na porade. rady odbornikov su na nezaplatenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať