Zavrieť

Porady

Likvidácia poistnej udalosti - ako zaúčtovať v JU

Dobrý deň,
manžel - platca DPH mal plnenie od poisťovne za auto, ktoré ma vložené v podnikaní. Servis mu vystavil Fa s DPH na sumu 601,34 Eur - základ 505,33 a Dph 96,01. Túto Fa som zaevidovala do záväzkov a sumu 601,34 v členení som dala v PD ako VOZD. Následne manželovi prišlo na účet z poisťovne plnenie vo výške sumy uvedenej na Fa bez DPH 505,33, ponížené o 99 Eur - spoluúčasť, takže 406,33 Eur. Bude to PNZD alebo sa mýlim?
Ďakujem pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mimika Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    manžel - platca DPH mal plnenie od poisťovne za auto, ktoré ma vložené v podnikaní. Servis mu vystavil Fa s DPH na sumu 601,34 Eur - základ 505,33 a Dph 96,01. Túto Fa som zaevidovala do záväzkov a sumu 601,34 v členení som dala v PD ako VOZD. Následne manželovi prišlo na účet z poisťovne plnenie vo výške sumy uvedenej na Fa bez DPH 505,33, ponížené o 99 Eur - spoluúčasť, takže 406,33 Eur. Bude to PNZD alebo sa mýlim?
    Ďakujem pekne za pomoc.
    Áno, mýliš, je to POZD.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Prosím Vás poraďte mi. Je to mimo témy ale nechcem zakladať novú kvôli jednej otázke.

    SZČO vykradli prevádzku. Škodu ohlásil poisťovni a teraz mu prišiel list, ktorým požadujú zaslať nejaké doklady. A neviem si celkom jasne predstaviť o čo by malo ísť:

    Doklady od odcudzených vecí - myslíme si, že by to mala byť faktúra alebo pokladničný doklad - boli odcudzené iba cigarety - takže by sme tam chceli dať doklad z ERP dodávateľa ktorým boli nakúpené tie cigarety - ale nevieme či treba dať aj VPD?

    Presné inventúrne vyčíslenie výšky škody na tovare - a tu už vôbec nevieme čo treba. Bolo ukradnutých 17 ks cigariet v OC 1,49 za ks. Predajná cena cigariet na kolku je asi 1,60 za ks.

    Iná škoda nebola, okrem škody na majetku ale to si SZČO opravoval svojpomocne.

    Ďakujem.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Doklady od odcudzenych veci - podla mojho nazoru maju na mysli doklady, na zaklade ktorych ste tovar nadobudli: faktury, kupne, zmluvy, ERP a pod. (kopie dokladov)

    Inventura - supis ukradnuteho tovaru - polozka, pocet kusov, cena za kus, spolu a uhrn sum spolu (nakupne ceny, ceny, za ktore ste tovar nakupili).

    Opravy svojpomocne - bohuzial, na to nemate doklad.

    Likvidácia poistnej udalosti - ako zaúčtovať v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.