Zavrieť

Porady

Poraďte prosím nejaký užitočný kurz, čo by zvýšil moje šance na trhu práce

Nevedel som presne kde túto tému zaradiť tak sa predom ospravedlňujem ak som ju zaradil zle.

Jedná sa mi o to že moja vysoká škola (chemicko-technologická) nie je bohvie čo pokiaľ sa jedná o hľadanie zamestnania. Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.
Naposledy upravil Dav : 14.08.10 at 15:37
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..toť nenidávno bolo mladým a ambicioznym doporučené hľadať prácu vo svete, aby si mal sám pred sebou úctu...s vysokou školou by si chcel aký kurz?..len to, čo ťa baví..alebo do sveta...
..samozrejme, nechcem ťa vyháňať z našej milovanej vlasti, ale chémia a technologie majú určite odvetvia, kde by si niečo našiel,lebo rekvalifikačný kurz môžeš mať na murára, esbeskára, pokladníčku...ale tu?::
1 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
SamuelG Pozri príspevok
Nevedel som presne kde túto tému zaradiť tak sa predom ospravedlňujem ak som ju zaradil zle.

Jedná sa mi o to že moja vysoká škola (chemicko-technologická) nie je bohvie čo pokiaľ sa jedná o hľadanie zamestnania. Preto by som si chcel spraviť nejaký rekvalifikačný kurz alebo nejaký iný užitočný kurz ktorý by mi zvýšil šance na súčasnom slovenskom trhu práce.

Ak by mal niekto náhodou nejaký dobrú konkrétnu (rada typu nauč sa nejaký programovací jazyk nie je radou) radu tak by som bol povďačný.

Pokiaľ ide o to, čo by ma bavilo tak to nie je vôbec podstatné. Jediné o čo mi ide o uplatnenie na trhu práce.
Ja by som radil pridať sa do nejakého MLM systému, naučiť sa komunikovať, predávať, zarobiť si a následne otvoriť si nejaký eshop. Dnes je to najčastejšia forma podnikania, pretože je lacná a efektívna. Ak ale silou mocou chceš kurz, tak si ich zoznam nájdeš na UP.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Je mi z toho nanic, ked absolventi vysokych skol su nuteni z dovodu nedostatku pracovnych miest odchadzat do zahranicia, kde robia podradne prace, ktore z ich oborom nemaju nic spolocne. Poznam z okolia vela mladich ludi, co maju VS -vzdelanie a sedia doma na podpore a socialnych davkach, pretoze ani za predavacov ich nechcu zobrat. Je to smutne.

Lenze, pokial budu zamestnani v SAV a na vysokych skolach neproduktivni dochodcovia, ktori maju vysoke platy a zaroven aj vysoke dochodky {je ich tam neurekom a vam mladim ludom to vobec nevadi}, tak pracu v svojom obore si tazko najdes. Ved na miesto jedneho dochodcu by mohli prijat dvoch absolventov.
3 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Popravde tá výška bola strata času ... takmer nič som sa tam nenaučil do praxe ale to myslím že je na každej škole

Momentálne som zmierený že v obore robiť nebudem (v dnešnej dobe to neni nič neobvyklé). Jediné o čo mi ide teraz je o zvýšenie šance na uplatnenie sa na trhu práce.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ja si zasa myslim, ze chemicko-technologicka fakulta STU je velmi dobra skola na uplatnenie sa.
Je pravda, ze uplatnenie je len v urcitych miestach a nie je to odbor utovnik, ktoreho potrebuje kazda firma, ale chemici su vo vseobecnosti hodne hladani.
Aky odbor si skoncil a kde hladas pracu?

Na www.profesia.sk je aktualne 33 ponuk, kde hladaju vyslovene chemika .... nie je to vela, ale zasa ani nie je vela zaujemcov s takymto vzdelanim, takze najst sa ponuka najde.
Skor ide o to miesto vykonu prace, kde ju hladas ....
Mam info, ze v Brne na podobnej fakulte je v 5. rocniku o absolventov skoro bitka, co si ich rozchytavaju formy uz pocas skoly ....
Naposledy upravil ivka70 : 12.08.10 at 07:54
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

adi11 Pozri príspevok
Je mi z toho nanic, ked absolventi vysokych skol su nuteni z dovodu nedostatku pracovnych miest odchadzat do zahranicia, kde robia podradne prace, ktore z ich oborom nemaju nic spolocne. Poznam z okolia vela mladich ludi, co maju VS -vzdelanie a sedia doma na podpore a socialnych davkach, pretoze ani za predavacov ich nechcu zobrat. Je to smutne.

Lenze, pokial budu zamestnani v SAV a na vysokych skolach neproduktivni dochodcovia, ktori maju vysoke platy a zaroven aj vysoke dochodky {je ich tam neurekom a vam mladim ludom to vobec nevadi}, tak pracu v svojom obore si tazko najdes. Ved na miesto jedneho dochodcu by mohli prijat dvoch absolventov.
Myslim si, ze sa hodne mylis, chemicko technologicka fakulta nie je primarne urcena na vedu a vyskum ... takze co sa tyka SAVky, tak aktualne zatinas mimo.
Dalsia vec je , ze kolko absolventov ma zaujem ist za tie platy a s tymi moznostami na SK do vedy ....
Naposledy upravil ivka70 : 12.08.10 at 07:57
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

ivka70:

Moje zameranie je analytická chémia ... problém je že už som zo školy nejaký ten rok a nerobil som v obore takže je to takmer už pase ... okrem toho keď aj niekto hľadá chemika tak len s praxou ... a tú ja jednoducho nemám a nemám ju ani kde získať
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ivka70 Pozri príspevok
Myslim si, ze sa hodne mylis, chemicko technologicka fakulta nie je primarne urcena na vedu a vyskum ... takze co sa tyka SAVky, tak aktualne zatinas mimo.
Dalsia vec je , ze kolko absolventov ma zaujem ist za tie platy a s tymi moznostami na SK do vedy ....
Staci len nakuknut do SAV, kolko je tam ustavov, kde by sa uplatnil.
II. Oddelenie vied o živej prírode a chemických vedách


Lekárske vedy
Biologické a chemické vedy

..a co sa platov tyka, kazdy raz musi niekde zacat pracovat, je len na samotnom jedincovi ako zuzitkuje to co sa naucil, alebo sa preorientuje na nieco ine..
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
ivka70:

Moje zameranie je analytická chémia ... problém je že už som zo školy nejaký ten rok a nerobil som v obore takže je to takmer už pase ... okrem toho keď aj niekto hľadá chemika tak len s praxou ... a tú ja jednoducho nemám a nemám ju ani kde získať
v akom odbore si robil doteraz ?
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

SamuelG Pozri príspevok
momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.
Pokiaľ robíš v štátnej správe alebo vo verejnej správe, tam sú platy tabuľkové, s tým nič nenarobíš. Keď chceš mať vyšší príjem, choď podnikať. Bratislava patrí k mestám, kde sa dá podnikať.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
momentalne robím v štátnej správe v oblasti odpadového hospodárstva zákon o odpadoch a zákon o obaloch atď .)

Ako robota neni zlá ale bohužiaľ platy sú na Hlavne mesto smiešne bohužiaľ. Pokiaľ by človek chcel rodinu tak s tým sa fungovať nedá len živoriť.
Platy možno na hlavné mesto smiešne, ale istý príjem, pevný pracovný čas, dovolenka, stravné lístky, príp. ďalšie výhody zamestnávatela.

Môžeš začať podnikať - zistiť vo svojom okolí aké služby chýbajú, týmto smerom zamerať svoju rekvalifikáciu. Bez vstupného kapitálu to ale nebude jednoduché.
Najmenším rizikom bude asi prevádzka e-shopu, ale ten ťa v začiatkoch určite neuživí. A podnikať popri zamestnaní v štátnej správe asi nie je možné. Takže som ti moc neporadila.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Bohužiaľ nemám okolo seba ľudí ktorý by podnikali a pustiť sa do podnikania podľa príručky na internete v dnešnej dobe je sebevražda hlavne pokiaľ človek nemá žiadne počiatočné skúsenosti.

BTW štátna správa podnikanie umožňuje s výnimkou podnikania v obore v ktorom sa vykonáva štátna služba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
Bohužiaľ nemám okolo seba ľudí ktorý by podnikali a pustiť sa do podnikania podľa príručky na internete v dnešnej dobe je sebevražda hlavne pokiaľ človek nemá žiadne počiatočné skúsenosti.

BTW štátna správa podnikanie umožňuje s výnimkou podnikania v obore v ktorom sa vykonáva štátna služba.
čo si potom chce riešiť zadaním prvého príspevku ?
Po absolvovaní rekvalifikačného kurzu budeš bez praxe zaujímavý pre máloktorého zamestnávatela.

Čo sa týka podnikania - každý začínajúci podnikatel ide do rizika ...
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

no ono to slovo rekvalifikačný kurz nebolo šťastné riešenie nadpisu. Jedná sa mi o to urobiť hocičo také čo by zvýšilo moje šance na trhu práce
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
no ono to slovo rekvalifikačný kurz nebolo šťastné riešenie nadpisu. Jedná sa mi o to urobiť hocičo také čo by zvýšilo moje šance na trhu práce
skús odpovedať na otázku - čo vieš robiť, resp. čo by si v budúcnosti chcel robiť ? Pokial ide len o príjem, vysoké príjmy sú vo fnančnom poradenstve, poisťovníctve. Tam ich obyčajne nezaujíma dosiahnuté vzdelanie, "preškolia" si uchádzačov, ale obyčajne je to práca mimo pracovný pomer, s licenciou NBS.

Ak to nebude vadiť tvojmu zamestnávatelovi, a rodine čas strávený po večeroch, môžeš skúseiť popri zamestnaní. Ak ťa práca zaujme, venovať sa jej naplno (ja by som si v tejto oblasti nezarobila ani na slanú vodu).
Naposledy upravil veronikasad : 12.08.10 at 10:19
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

veronika odpoveď na otázku čo viem robiť je jednoduchá ... nič ... je smutná ale pravdivá .. bohužiaľ na výške ma z praxe nenaučili nič ... a v štátnej správe som sa naučil len čo to o pár zákonoch čo je úplne vzdialené od toho čo som sa učil na škole.

Preto by som sa chcel naučiť niečo čo by ma posunulo niekam, aby som už mohol povedať že aspoň niečo viem.

Určite by som ale nechcel robiť v multilevelmarketingu typ finančný poradca Bohužiaľ som to skúšal vo OVB prešiel som dvojmesačným kurzom a bol som tým nanajvýš znechutený. Ľudia oprávnene majú na finančných poradcov negatívny názor. I keď je pravda že niektorí sa naozaj snažia pomôcť len bohužiaľ nemajú na to dostatočné informácie o produktoch iba tie ktoré chce spoločnosť aby mali.

A čo by som chcel robiť? tak aby som niečo zarobil (nemusí to byť majland) a aby som si zachoval svoju dôstojnosť to znamená nič také ako vtieravé ponúkanie produktov ktoré stoja za prd
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
veronika odpoveď na otázku čo viem robiť je jednoduchá ... nič ... je smutná ale pravdivá .. bohužiaľ na výške ma z praxe nenaučili nič ... a v štátnej správe som sa naučil len čo to o pár zákonoch čo je úplne vzdialené od toho čo som sa učil na škole.

Preto by som sa chcel naučiť niečo čo by ma posunulo niekam, aby som už mohol povedať že aspoň niečo viem.

Určite by som ale nechcel robiť v multilevelmarketingu typ finančný poradca Bohužiaľ som to skúšal vo OVB prešiel som dvojmesačným kurzom a bol som tým nanajvýš znechutený. Ľudia oprávnene majú na finančných poradcov negatívny názor. I keď je pravda že niektorí sa naozaj snažia pomôcť len bohužiaľ nemajú na to dostatočné informácie o produktoch iba tie ktoré chce spoločnosť aby mali.

A čo by som chcel robiť? tak aby som niečo zarobil (nemusí to byť majland) a aby som si zachoval svoju dôstojnosť to znamená nič také ako vtieravé ponúkanie produktov ktoré stoja za prd
školením OVB som po prepustení z firmy prešla aj ja s úplne rovnakými pocitmi. Dcéry zostali po skončení EU v Bratislave, nesťažujú si ...Samotná škola ich možno veľa nenaučila, naučil ich život. Už počas štúdia pracovali a nemali problém najsť si zamestnanie primerané vzdelaniu.

Napadá ma nejaké pracovné miesto v telekomunikáciach, neskúšal si ?
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

Nemôžeš porovnávať EU a STU. Na STU bolo všetko povinné prednášky, cvičenia, labáky proste tvrdé denné štúdium a plno domácich úloh.

EU má ďaleko viac voľnosti a preto je oveľa ľahšie popri tej škole robiť a dokonca sa dá robiť aj diaľkovo. Mimo to má aj ďaleko lepšie uplatnenie.

Pokiaľ sa jedná o telekomunikácie tak áno to je niečo čo by ma zaujímalo bohužiaľ mám strašný nedostatok a ten je že neviem plynule po anglicky. Jedine písomná komunikácia. Takže vďaka tomu padajú taký zamestnávatelia ako IBM, Lenovo atď a aj všetci telefónny operátory.

Anglinu drvým každý deň. Bohužiaľ tá ústna komunikácia mi nejak v tej angline nejde.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SamuelG Pozri príspevok
Nemôžeš porovnávať EU a STU. Na STU bolo všetko povinné prednášky, cvičenia, labáky proste tvrdé denné štúdium a plno domácich úloh.

EU má ďaleko viac voľnosti a preto je oveľa ľahšie popri tej škole robiť a dokonca sa dá robiť aj diaľkovo. Mimo to má aj ďaleko lepšie uplatnenie.

Pokiaľ sa jedná o telekomunikácie tak áno to je niečo čo by ma zaujímalo bohužiaľ mám strašný nedostatok a ten je že neviem plynule po anglicky. Jedine písomná komunikácia. Takže vďaka tomu padajú taký zamestnávatelia ako IBM, Lenovo atď a aj všetci telefónny operátory.

Anglinu drvým každý deň. Bohužiaľ tá ústna komunikácia mi nejak v tej angline nejde.
Neporovnávam - to som uviedla len ako príklad. Myslím, že základom úspešnosti pri prijímacích pohovoroch je počítačová a jazyková gramotnosť. Vo veľkých firmách aj tak všetci noví zamestnanci prechádzajú vstupným školením ...

Dcéra mala podobný problém v komunikácii v angličtine - minulý rok sa "naštvala" a zaplatila si mesačný jazykový kurz v Anglicku. A vraj to bola najlepšia škola života ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať