Zavrieť

Porady

Odvody overenie

Dobry den,

len si chcem u Vas overit ci tomu dobre rozumiem.

Ide SZCO, ktory podnika popri praci, kde za neho odvadzaju odvody a plat prekracuje 1300eur.
Zaciatok podnikania marec2010, JU.

Ide mi o odvody, v roku 2010 neplati ziedne odvody. . V marci 2011 poda DP a urobi rocne zuctovanie zdr.poistenia a poda oznamenie pre soc.poistovnu.
A potom ak mu vyjde bude platit do soc .poistovne od jula 2011 a do zdravotnej poistovne od januara 2011?

Od akej vysky prijmu rep. zisku bude povinny platit odvody do soc. poistovne a do zdravotnej poistovne?

Velmi pekne dakujem


3. v roku 2011 bude platit do soc. poistovne, len ak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Prečo v tomto roku neplatí odvody do ZP? Do SP je oslobodený, ale do ZP by podľa mňa platiť aspoň minimálne odvody

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    nemusí, doplatí podľa RZZP. A ak bude v strate zo živnosti, tak mu, nevznikne ani nedoplatok, ani povinnosť platiť preddávky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kimart Pozri príspevok
    Prečo v tomto roku neplatí odvody do ZP? Do SP je oslobodený, ale do ZP by podľa mňa platiť aspoň minimálne odvody
    Pri súbehu zamestnania a podnikania si živnostník môže určiť vymeriavací základ nula a preddavky do ZP platiť nemusí. Je však potrebná osobná návšteva zdr. poisťovne, ŽU to za neho neurobí.

    morgan je offline (nepripojený) morgan

    morgan
    dakujem, ale zaujimalo by ma od akej vysky prijmu vznikne povinnost platit v roku 2011 do soc. poistovne a zdr. poistovne.

    V pripade straty nebude platit nikde ani v roku 2011.ano?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    morgan Pozri príspevok
    dakujem, ale zaujimalo by ma od akej vysky prijmu vznikne povinnost platit v roku 2011 do soc. poistovne a zdr. poistovne.

    V pripade straty nebude platit nikde ani v roku 2011.ano?
    v zdr. poisťovni v prípade straty platiť nebude, v SP sa neposudzuje zisk, ale príjem, bez ohladu na počet mesiacov podnikania. Ak presiahne 12-násobok min. vymer. základu, stáva sa platitelom odvodov od 1.7. nasl. kal. roka. (pre rok 2010 je to 12x319,58). Výšku min. vymer. základu od 1.1.2011 nepoznám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.