Zavrieť

Porady

Podložka pod plávajúcu podlahu

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pod plávajúcu podlahu stačí na poter iba obyčajná 3mm podložka, ktorú kúpim v Baumaxe, alebo by ste ju kúpili radšej niekde inde? Ďalej by som potrebovala poradiť, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu, keď je podlahové kúrenie? Je to ale len v časti miestnosti, okolo kuchynskej linky. Mal by to byť izo-floor vhodný na podlahovku, no ten má zase inú hrúbku. Čo sme našli bol len 1,1 mm, tak sme mysleli, že by sme ho dali dvojmo, no to je 2,2 mm a tá podložka má až 3 mm, bude tam potom asi výškový rozdiel. Aj keď sme zasa mysleli, že tá podložka sa predsa len utlačí a ten izo-floor asi nie. Nechceme ho dávať všade z finančných dôvodov, lebo celá chodbo kuchyňo obývačka je dosť veľká. A tiež by ma zaujímalo, či by ste ho kúpili v baumaxe, alebo radšej inde. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zeck je offline (nepripojený) Zeck

    Zeck
    ta obycajna 3mm podlozka je uplne o nicom. podla mna vyhodene peniaze, po roku sa utlaci tak ze jeden by neveril a podlaha zacne vrzgat...

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    TomasHC, čítala som, ale o veľa múdrejšia som neni.
    Akurát som sa zasa zneistila v tej fólii na poter. Pod poterom fóliu máme. Bola som v troch predajniach. V jednej mi povedali, že fóliu treba tam, kde je podlahovka a ďalších dvoch mi povedali, že ju treba dať všade, pokiaľ sú nanovo zabetónované podlahy, že to treba preložiť cez seba, prelepiť hocijakou páskou a vytiahnuť kúsok na stenu pod okrajové lišty. Aj by sme to urobili, ale tiež mi vŕtajú v hlave tie plesne a či to nebude aj smrdieť.
    Pre Zeck - OK a čo tam teda dať? Izo-floor alebo nejakú hrubšiu podložku?
    Mne teda po tých predajniach ponúkali aj 2mm!

    Zeck je offline (nepripojený) Zeck

    Zeck
    dajte tam izo-floor hoc aj najtensi, vzdy to bude lepsie ako ta obycajna podlozka 2/3mm. treba si najst predajcu, ktory ma najnizsiu cenu a kupit.
    ja som dal asi pred 4 rokmi obycajnu podlozku, po roku uz to vrzgalo, minuly rok som napriek odporucaniam odbornikov dal do druhej izby opat obycajnu (kvoli peniazom :-) a opat sa to utlacilo. ale keby som robil este niekde podlahu tak uz do tretice tam dam izo floor...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Zeck Pozri príspevok
    dajte tam izo-floor hoc aj najtensi, vzdy to bude lepsie ako ta obycajna podlozka 2/3mm. treba si najst predajcu, ktory ma najnizsiu cenu a kupit.
    ja som dal asi pred 4 rokmi obycajnu podlozku, po roku uz to vrzgalo, minuly rok som napriek odporucaniam odbornikov dal do druhej izby opat obycajnu (kvoli peniazom :-) a opat sa to utlacilo. ale keby som robil este niekde podlahu tak uz do tretice tam dam izo floor...
    Problém nie je v podložke, ale v krivej podlahe.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    tak ako píše ferdosondo ak máte krivú podahu tak tam môžete dávať všetky možné aj nemožmé druhy podložiek čsom to začne aj tak vrzgať.Treba urobiť rovný poter a použiť najlacnejšiu podložku a nič nebude vrzgať.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Dajte tip kde majú teraz Izo Floor za dobrú cenu , potrebujem vačšie množstvo do celého domu 5mm , alebo 6mm.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Izo Floor kúpený, ale v jednej izbe na prízemí mám poter nižšie o 3cm. Možem dať pod plávajúcu podlahu 2cm xps, nato izo floor aby som dorovnal ten skok z chodby?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    Izo Floor kúpený, ale v jednej izbe na prízemí mám poter nižšie o 3cm. Možem dať pod plávajúcu podlahu 2cm xps, nato izo floor aby som dorovnal ten skok z chodby?
    Ano.Lacnejšia asi bude sadrovlaknitá doska.

    kukino7 je offline (nepripojený) kukino7

    kukino7
    Zeck Pozri príspevok
    ta obycajna 3mm podlozka je uplne o nicom. podla mna vyhodene peniaze, po roku sa utlaci tak ze jeden by neveril a podlaha zacne vrzgat...
    ja ju mám už 3 roky a nevŕzga.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    val007 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som sa spýtať, či pod plávajúcu podlahu stačí na poter iba obyčajná 3mm podložka, ktorú kúpim v Baumaxe, alebo by ste ju kúpili radšej niekde inde? Ďalej by som potrebovala poradiť, čo sa dáva pod plávajúcu podlahu, keď je podlahové kúrenie? Je to ale len v časti miestnosti, okolo kuchynskej linky. Mal by to byť izo-floor vhodný na podlahovku, no ten má zase inú hrúbku. Čo sme našli bol len 1,1 mm, tak sme mysleli, že by sme ho dali dvojmo, no to je 2,2 mm a tá podložka má až 3 mm, bude tam potom asi výškový rozdiel. Aj keď sme zasa mysleli, že tá podložka sa predsa len utlačí a ten izo-floor asi nie. Nechceme ho dávať všade z finančných dôvodov, lebo celá chodbo kuchyňo obývačka je dosť veľká. A tiež by ma zaujímalo, či by ste ho kúpili v baumaxe, alebo radšej inde. Ďakujem.
    http://www.porada.sk/t155969-plavaju...om-kureni.html

    Ak máš podlahové kúrenie, hľadaj podložku s nízkym tepelným odporom. Klasický izofloor dosť izoluje. Ja som dal Texizol 200 Hrúbka: 1,7mm; Súčiniteľ tepelnej vodivosti: 0,037 W.m-1.K-1.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    peter666666 Pozri príspevok
    zalezi od rovnosti podlahy daj nivelak a 6mm mironal budes spokojny
    Ked da nivelak, tak staci aj grafitovy papier, nieto este 6mm Mirelon!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.