Zavrieť

Porady

sraničky č.3 akú prácu si predstavujete pod pojmom...

Ahoj všetci priatelia
môj daľši príspevok je trochu otázka.
Akú prácu si predstavujete ak má zamestnanec v pracovnej náplni klauzulu

Vykonáva práce zadané nadriadeným zamestnancom.

Jedná sa o zamestnancov tak ako o ženy a chlapov s robotníckym pracovným zaradením.
Naposledy upravil karol.za : 11.11.05 at 16:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    karol.za
    Ahoj všetci priatelia
    môj daľši príspevok je trochu otázka.
    Akú prácu si predstavujete ak má zamestnanec v pracovnej náplni klauzulu

    Vykonáva práce zadané nadriadeným zamestnancom.

    Jedná sa o zamestnancov tak ako o ženy a chlapov s robotníckym pracovným zaradením.
    vsetko, co ma charakter prace.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja to chapem tak, ze ak nadriadeny prikaze napr. pozametat dvor, tak je pracovnik povinny to spravit. Iste ma v naplni prace aj ine ulohy. Takato veticka sa obycajne dava do pracovnej naplne na to, aby mohol nadriadeny pridelit aj inu pracu, ktora v naplni nie je presne definovana.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    áno oba predchádzajúce príspevky majú presnú definíciu

    prepáčte priatelia ale jedná sa asi o toto
    každá pracovná činnosť má nejaké riziká ktoré môžu poškodiť alebo otravovať v práci a tu je ešte jedno slovíčko prevencia-urobili sme všetko aby nedošlo k poškedeniu alebo otravovaniu pri tejto práci.
    A tu je trochu problém !!!

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    karol.za
    áno oba predchádzajúce príspevky majú presnú definíciu

    prepáčte priatelia ale jedná sa asi o toto
    každá pracovná činnosť má nejaké riziká ktoré môžu poškodiť alebo otravovať v práci a tu je ešte jedno slovíčko prevencia-urobili sme všetko aby nedošlo k poškedeniu alebo otravovaniu pri tejto práci.
    A tu je trochu problém !!!
    No...tych problemov je omnoho viac. Pravne, kvalifikacno-kompetencne, okrem toho takto neexistuju ziadne kriteria pre vyhodnocovanie prace okrem jedneho jedineho - lizania urcitej partie.
    Ale nie je to novinka, Starsie rocniky si urcita pamataju za (takmer povinny) bod pracovnej naplne - "vykonava operativne prikazy nadriadeneho" ako poistku. Ale bol to len ako posledny bod medzi dalsimi, konkretnymi.
    Ako vidim, pokrok sa ruti nezadrzitelnym tempom "kazdy podla svojich schopnosti..." a uz sa z toho vyvinula hlavna a jedina napln prace :-). Gratulujem.
    Naposledy upravil hron : 10.11.05 at 11:09

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Áno pamätáme si to, bolo to aj v platovom dekréte "vykonava operativne prikazy nadriadeneho" a prémiová zložka mu bude navrhnutá podľa splnených a vyhodnotených kritérií nadriadeného.
    Za 40 rokov práce som nezistila, či som splnila všetky body splnených kritérií!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Vlasta, ty určite na 100%, len pochybujem o tej platovej zložke.
    Lenka ďakujem, ale práve tá platová zložka... bola príliš premenlivá, takže asi kritéria boli vyhodnotené mimo pozície nadriadených a podriadených!
    No ale každá doba má svoje pozitíva i negatíva, no čo už, aspoň nám zostali spomienky.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Môže to byť práca, ktorá je v súlade s právnymi predpismi. Teda keď ma zamestnávateľ poverí prácou, na ktorú napr. nemám potrebné vzdelanie, školenie, či fyzické a psychické dispozície, môžem takúto prácu bez ujmy odmietnuť. Len či na Slovensku ?
    A ešte k názvu témy, nejakým nedopatrením (ak som dobre prečítal), sa slovo "srandičky..." zmenilo na "sraničky....". Neviem, či to má nejaký pejoratívny podtext, alebo ide len o chybu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ajobs
    A ešte k názvu témy, nejakým nedopatrením (ak som dobre prečítal), sa slovo "srandičky..." zmenilo na "sraničky....". Neviem, či to má nejaký pejoratívny podtext, alebo ide len o chybu
    Skutočne, priebežná zmena témy sa myslím ešte neudiala.........alebo to Richard opravil už v niektorých príspevkoch.

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Paula
    Skutočne, priebežná zmena témy sa myslím ešte neudiala.........alebo to Richard opravil už v niektorých príspevkoch.
    Ako tak kukam, meno "pachatelky" je uplne jasne, Richard to nie je. Ale nemyslim si velmi, ze toto je z kategorie ci uz prveho, ci toho druheho slova.
    Hlavne z toho dovodu, ze "preukaznost" takto definovanej zverenej ulohy je nulova, zalozene len na svedectve zoci voci. Nikto si netrufne vypytat si v pripade pochybnosti papier.

    No jo, nejako musim zatlct, ze som si nevsimol zmenu subjektu :-)

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    ospravedlňujem sa všetkým v názve je chyba ,fakt ten názom mal byť ,,srandičky,, stalo sa to neumyselne nakoľko som neskontroloval text pred odoslaním,všetkým ktorý si to všimli ďakujem za upozornenie a dúfam že k podobnej chybe už nedojde,
    budem si dávať väčší pozor
    ďakujem
    Karol

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Pokiaľ viem Karol, tak ty si to nebol s tou modifikáciou, názov témy si mal správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.