Zavrieť

Porady

asistent učiteľa

Čo presne znamená funkcia asistenta učiteľa? Akú má pracovnú náplň? Čo môže vyučovať na 1. stupni, keď má dosiahnuté Bc vzdelanie v odbore predškolská a elementárna pedagogika? Môže zastupovať učiteľku počas PN alebo MD?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
zákon 317/ 2009 § 16
http://www.porada.sk/t91507-moze-asi...astupovat.html
http://www.porada.sk/t124877-pedagog...t-ucitela.html

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
vieraaaa, Danielle369, Mária27, miramax1
4

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie. Sabadka
flaniko Pozri príspevok
áno, ďakujem, čítala som ich, ale nenašla som v nich, čo som chcela.......máme veľmi šikovnú vychovávateľku s 10 ročnou praxou-aj vyučovala výchovné predmety, ktorej by sme chceli zveriť triedu, lebo jedna naša učiteľka v decembri nastúpi na MD-podľa jej slov len na 1,5 roka......buď ona-šikovná, známa a obľúbená, no nekvalifikovaná alebo dôchodkyňa na 0,5 roka a potom na 1 rok nejaká iná kvalifikovaná - obe cudzie tak nám ako deťom.....čo je menšie zlo?.......
No pokiaľ však nemá VŠ II. stupňa, tak učiť nemôže ani ako nekvalifikovaná, je to síce paradox, že ako vychovávateľka si môže dopĺňať úväzok učením, ale nemôže byť zamestnaná ako učiteľka.

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

judita1971
flaniko Pozri príspevok
Čo presne znamená funkcia asistenta učiteľa? Akú má pracovnú náplň? Čo môže vyučovať na 1. stupni, keď má dosiahnuté Bc vzdelanie v odbore predškolská a elementárna pedagogika? Môže zastupovať učiteľku počas PN alebo MD?
flaniko, daj si do vyhľadávanie asistent učiteľa tu na porade a nájdeš odpoveď na svoje otázky, zbytočne si otvoril novú tému. Najprv treba hľadať a potom zadávať novú tému. Škoda, že nie som zdatnejšia v práci s poradou, lebo by som ti dala odkaz na témy. Nachádzajú sa tu v porade Učitelia.

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

flaniko
áno, ďakujem, čítala som ich, ale nenašla som v nich, čo som chcela.......máme veľmi šikovnú vychovávateľku s 10 ročnou praxou-aj vyučovala výchovné predmety, ktorej by sme chceli zveriť triedu, lebo jedna naša učiteľka v decembri nastúpi na MD-podľa jej slov len na 1,5 roka......buď ona-šikovná, známa a obľúbená, no nekvalifikovaná alebo dôchodkyňa na 0,5 roka a potom na 1 rok nejaká iná kvalifikovaná - obe cudzie tak nám ako deťom.....čo je menšie zlo?.......

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.