Zavrieť

Porady

Zaciatok - Sluzby cez internet

Dobrý deň,

som začínajúci živnostník, študujem čo sa dá ale nejak nenachádzam odpovede na moje otázky. Budem vďačný ak mi niekto poradí.

Som web vývojár na voľnej nohe. Programujem web aplikácie, web stránky pre firmy aj súkromne osoby. Ponúkam aj možnosť predaja môjho internetového obchodu a redakčného systému.
(ak to pomôže lepšie pochopiť moju činnosť webdizajner.perfect.sk)

1. Očakávaný príjem za mesiac je okolo 1000 Euro (výdavky budu minimálne)

  • mám byť platcom DPH alebo mi to netreba? (a zmením to keď bude potreba?)

2. Ako mám postupovať pri objednávaní mojich služieb cez internet?

  • potrebujem na moje služby vydávať dodací list? alebo objednávkový formulár?
  • pri dohode s inou firmou mám spísať zmluvu alebo dohodu o poskytovaní služieb? (agentúrna spolupráca - zadajú mi úlohu a ja to pre nich spravím)
  • Vytváram aj webové šablóny (moje diela) - mám aj na tieto diela vystavovať faktúry?
  • Ako sa ochrániť pred zneužitím mojich služieb (Niekto si objedná moje služby a potom nezaplatí) - ako tomu predísť

Ďakujem každému za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vedec je offline (nepripojený) vedec

    vedec
    Tak k otazke čislo
    1. Určite budes musiet byť zaregristrovany na Daňovom. Ale určite pri takychto očakavaných primoch nebudes platca DPH

    2. Teraz si prave davam spraviť prof. web stranku.
    Tak firma žiada naprv podpis zmluvy kde bude vsetko cele zhrnute + moju zalohu a potom zvysok.
    Tak aj predideš neplatcom. A najlepsie by bolo ak by ti platili v hotovosti a nie na učet. Lebo to nemas iste. A stale možes ako občan podať trestne oznamenie na firmu respektivne osobu za nezaplatenie.

    A dosť často ti vyhadzuje na tvojej stranke chybu 404. sprav stym niečo =)))

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    S odberatelom takychto sluzieb si povinny uzatvorit zmluvu o dielo a to pisomne. Ostatne uz bolo zodpovedane.

    PaterSVK je offline (nepripojený) PaterSVK

    PaterSVK
    vedec Pozri príspevok
    Tak k otazke čislo
    1. Určite budes musiet byť zaregristrovany na Daňovom. Ale určite pri takychto očakavaných primoch nebudes platca DPH

    2. Teraz si prave davam spraviť prof. web stranku.
    Tak firma žiada naprv podpis zmluvy kde bude vsetko cele zhrnute + moju zalohu a potom zvysok.
    Tak aj predideš neplatcom. A najlepsie by bolo ak by ti platili v hotovosti a nie na učet. Lebo to nemas iste. A stale možes ako občan podať trestne oznamenie na firmu respektivne osobu za nezaplatenie.

    A dosť často ti vyhadzuje na tvojej stranke chybu 404. sprav stym niečo =)))
    Ďakujem za odpovede.

    Ohľadom stránky nemohol som ti napísať ešte súkromnú správu
    (kontroloval som a nejak mi nikde nevyhodilo chybu 404 ani v error logoch to nebolo, môžeš mi to popísať chcem tomu predísť)

    Zmluvu si môžem spísať nejakú všeobecnú? alebo musím dodržať nejaké zákony?

    Zaciatok - Sluzby cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.