Zavrieť

Porady

USB na TV-neroztočí externý HDD

Prajem pekný deň.Vedel by mi niekto poradiť,prečo po pripojení externého harddisku k LCD TV Sony tento neroztočí?HDD Toshiba 160Gb napájaný cez USB,ale na HDD je okrem mini USB aj nejaká zdierka podobná ako na MT Nokia-žeby externé napájanie?V manuáli nie je o tom zmienka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno sa mýlim (opravte ma, ak áno), ale USB vstup na TV slúži len na vstup dát, ale nie je spojený s napájaním (ako u PC)

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Áno, potrebuješ napájanie. Nedodali Ti pri nákupe aj druhý kábel? Ja mám pri mojom také ako na obrázku.
    usb.jpg  

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Ten HDD máme tak 4 roky,takže kábel z neho -aj keby bol pribalený-je bohvie kde-môj synátor je na zapatrošenie expert.Ak by vedel niekto poradiť aké je napájacie napätie,poprípade koľko VA má mať zdroj,myslím,že adaptér by to vyriešil.Švagor si kúpil HDD nedávno ešte silnejší a ten roztočí.No neni to chrapúň?Teda ten HDD-alebo aj švagor?

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Novsie telky alebo satelity a DVDcka maju komunikacny port pre hdd a specialny nbapajaci USB port pre hdd ... to len tak pre zaujimavost... Niekedy neche HDD roztocit ak pouzivate predlzovaci USB kabel, deje sa to najme u externych HDD, Preto je najlepsie mat USB spojenie priame
    Naposledy upravil Deiky : 18.08.10 at 07:02

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Moze to byt len servisny USB konektor na diagnostiku alebo update software - ja to mam tiez na mojom Samsungu. Treba to skontrolovat v manuali. Ak je pri nom napisane SERVICE, tak si na tom filmy neprehras

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    TomasHC Pozri príspevok
    Moze to byt len servisny USB konektor na diagnostiku alebo update software - ja to mam tiez na mojom Samsungu. Treba to skontrolovat v manuali. Ak je pri nom napisane SERVICE, tak si na tom filmy neprehras
    Ale pesničky z USB kľúča mi fachčia

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    peterkos2 Pozri príspevok
    Ale pesničky z USB kľúča mi fachčia
    USB kľúč nepotrebuje extra zdroj, stačí mu napätie, čo je v konektori USB.

    Taký HDD má poriadnu spotrebu, energiu potrebuje na roztočenie platní aj pohyb ramena. Zvyčajne HDD potrebujú na činnosť napätie 12 V a v USB je len 5V, takže potrebuješ externý zdroj, pravdepodobne 12 V adapatér.

    A na tom externom HDD na obale zospodu nie je nejaká špecifikácia? Malo by tam byť napätie, ktoré potrebuje k prevádzke.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Chobot Pozri príspevok
    USB kľúč nepotrebuje extra zdroj, stačí mu napätie, čo je v konektori USB.

    Taký HDD má poriadnu spotrebu, energiu potrebuje na roztočenie platní aj pohyb ramena. Zvyčajne HDD potrebujú na činnosť napätie 12 V a v USB je len 5V, takže potrebuješ externý zdroj, pravdepodobne 12 V adapatér.

    A na tom externom HDD na obale zospodu nie je nejaká špecifikácia? Malo by tam byť napätie, ktoré potrebuje k prevádzke.
    Maly HDD (2,5") nepotrebuje 12V. Ale ide o to, ze USB port na TV, SAV nedokaze dodat prud cca 0,4 A. Takze sa disk bud neroztoci, alebo v horsom pripade sa znici USB port...

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Este existuje kabel s dvomi standardnymi USB do zariadenia a jednym miniusb do externeho disku. Ten taha napajanie z dvoch usb portov, tak by to mohlo ist. Niekedy sa takyto kabel dodaval s niektorymi usb diskami, alebo aj usb 3G modemami (asi aj Orange Huawei E220 - taky biely ovalny). Skus to.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    USB 2.0 podla normy ma dodavat minimalne 500mA aby utiahol 5 zariadeni so spotrebou 100mA. Ale disky 2,5" a hlavne starsie (nove tak 400-500mA max.) potrebuju viac, 800 aj 900mA a preto:
    1. treba ich pripojit na 2 USB 2.0 (1. na napajanie a prenos dat a 2. len na napajanie)
    2. treba mu pripojit externe napajanie ... 5V, aspon 500mA az 1A
    3. niektore USB 2.0 su schopne dodat vacsi prud ako pise norma a tam aj taketo disky funguju.
    Na 12V zabudnite pri 2,5" USB diskoch.
    USB kluc funguje lebo ma ovela mensiu narocnost na pozadovany prud ako HDD.
    Niekedy USB port nedodava ani tych 500mA ako pise norma.
    Naposledy upravil salvosko : 18.08.10 at 14:06

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Vec vyriešená.Kúpil som do zásuvky adaptér z 230V/USB.Ten zdvojený kábel čo je k HDD-2xUSB-miniUSB som zapojil tak,že jeden ide do TV -ten s dvomi káblami,USB s jedným káblom do USB adaptéra a mini USB samozrejme do HDD.Ďakujem všetkým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.