Zavrieť

Porady

Podlaha na povale

Z čoho urobiť podlahu na povale? Strop tvoria hrubé drevené trámy (od seba sú asi na 90cm). Povala bude neobytná, len na skladovanie ľahších vecí. Podlaha ale musí byť dostatočne pevná - aby sa po nej dalo chodiť.

Čo použiť
- dosky 30mm?
- OSB dosky ? (akú triedu /3,4,?/ hrubku?)
- preglejku? (akú hrúbku?)
- niečo iné?

Poraďte prosím niečo dobré, čo splní účel a veľa to nestojí.

Ďakujem.
Usporiadat
jana13 jana13

jana13 je offline (nepripojený) jana13

drahuska111 Pozri príspevok
Ja by som chcela poprosit o radu co sa tyka podlahy na povale... teraz cez tieto silne mrazy sa nam vyskytol nasledovny problem... Stropy v hornych izbach mame zo sadrokartonu... nad nim je folia... a potom klasicke zateplenie so sklennou vatou... a hore na povale mame dosky... ale momentalne je pod tymi doskami az vrstva ladu. Na viac ako polovici povaly mame koberec. Tam, kde je koberec je ten lad pod nim, cize nad doskou... tam, kde koberec nie je, je lad pod doskou... Obavame sa, ze ked sa to rozpusti, vsetko pojde pravdepodobne do vaty a mozno aj ku sadrokartonu... co v takomto pripade robit? dakujem za radu...
Myslím že asi takto: nesprávne urobená parozábrana, cez deň keď svieti slnko a mrzne sa vlhkosť vyzráža na doskách alebo pod kobercom a v noci keď na strechu nepečie slnko to pekne zmrzne.
Mám podobný problém na vonkajšej folii (paropriepustnej ako tvrdili) u mňa je to skoro neriešitelné teda ak nechcem rozobrať strechu. Skúste odvetrať čo sa ešte dá, nedusiť izoláciu z vonka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať