Zavrieť

Porady

Prevod obchodného podielu (s.r.o. založená zakladateľskou listinou)

Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Každé uzavretie hocijakej zmluvy je právny úkon - pozri občiansky zákon. Nebolo by výhodnejšie keby rovno tvoj zákonný zástupca ( rodič ) uzavrel s tým kamarátom ako spoločník spoločenskú zmluvu ? Máš záruku, že ten podiel ti rodič v čase plnoletosti určite prepíše na teba ..... to sa len podá návrh na zmenu spoločníka a s tým súvisiace jeho povinnosti a nároky:-)) Síce zaplatíš kolok , ale máš 100% istotu ...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Tykub Pozri príspevok
    Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

    No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

    Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady.
    Vzhľadom k tomu, že ešte nemáš 18, bola by zmluva o budúcej zmluve neplatná, pretože platnosť tvojho právneho úkonu by musel schváliť súd. Jednoducho povedané tento nápad tvojho kamoša = blbosť.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Tykub Pozri príspevok
    Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

    No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

    Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady.
    Podla mna mozes byt spolocnikom v sro aj ked nemas 18, urcite vsak nemozes byt konatelom

    Tykub je offline (nepripojený) Tykub

    Tykub
    zalobaba Pozri príspevok
    Vzhľadom k tomu, že ešte nemáš 18, bola by zmluva o budúcej zmluve neplatná, pretože platnosť tvojho právneho úkonu by musel schváliť súd. Jednoducho povedané tento nápad tvojho kamoša = blbosť.
    ako som povedal tou zmluvou o budúcej zmluve to nechceme riešit, no aj tak neviem prečo by mala byt neplatná.. vôbec nie je problém aby to podpísal aj môj zák. zástupca a nápad môjho kamoša bola rovno tá zmluva o prevode podielu nie o bud. zmluve

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Tykub Pozri príspevok
    ako som povedal tou zmluvou o budúcej zmluve to nechceme riešit, no aj tak neviem prečo by mala byt neplatná.. vôbec nie je problém aby to podpísal aj môj zák. zástupca a nápad môjho kamoša bola rovno tá zmluva o prevode podielu nie o bud. zmluve
    Aj keby to za teba podpísal zákonný zástupca, je to právny úkon mladistvej osoby a ten musí schváliť súd.

    Tykub je offline (nepripojený) Tykub

    Tykub
    zalobaba Pozri príspevok
    Aj keby to za teba podpísal zákonný zástupca, je to právny úkon mladistvej osoby a ten musí schváliť súd.
    samotné uzavretie zmluvy je právny úkon? ja teda neviem ale myslím si že až ten prevod je právny úkon a ten sa bude robiť až keď budem plnoletý, myslíš že by to bol problém aj keď bude platná až keď budem plnoletý??

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Tykub Pozri príspevok
    no jo tak by to bolo asi najlepšie 60€ hmm
    ???????????????? ja nerozumela reči tvojho kmeňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.