Zavrieť

Porady

Platba u doktora - 2x

ahojte,

idem na jednoduchy chirurgicky zakrok, obvodna doktorka mi povedala, ze nebudem platit, chirurg, cennik som nenasiel, mi povedal, ze budem platit 20€.

OK, ked vsetko dobre dopadne, cert ich ber.

Ale moze doktor dostat zaplatene 2x? Zaplatim ja a aj poistovna?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    lienocka001 Pozri príspevok
    hej je to tak ako ti pisu.. odstranenie znamienok sa robi bezplatne len ak je nejaky problem... osobne ti poviem mne odstranovali znamienko po tom co mi z neho polku uskrabla macka.. a bolo to bezplatne ale nikdy viac uz tak radsej si priplatim.. pouzili zlu nit stehy sa mi potrhali a mala som problem s jazvou.. aj ten doktor statny no pomoc.. nedostatocne lokalne umrtvenie.. / a to som neni padavka.. po porode ma sili bez umrtvenia/

    dalsie som si dala odstranit uz za poplatok.. hoci by som z dovodu zmeny tvaru atd mala narok aj na bezplatne odstranenie tak never again
    To je presne čo hovorím,videla som kolegovu zmluvu a tam to bolo špecifikované presne-materiál Mesocain na umrtvenie,ak je niekto ako ja,že ho neznášam,smola,Lidocain je trojnásobne drahší,boli dovolené a platené 2 vpichy,ak nestačí tak smola,materiál naj naj lacnejší,ak stehy na tvári tak smola....toto je to.Potom lekár vie dopredu,že to nedopadá dobre,štátny s tým nemá čo spraviť,súkromný si vyberie svoje materiály a doráta to,a potom platí za zlodeja,že vzal 2x.Treba to vysvetľovať,lebo potom na to doplácate vy,nie ten lekár.

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    hej je to tak ako ti pisu.. odstranenie znamienok sa robi bezplatne len ak je nejaky problem... osobne ti poviem mne odstranovali znamienko po tom co mi z neho polku uskrabla macka.. a bolo to bezplatne ale nikdy viac uz tak radsej si priplatim.. pouzili zlu nit stehy sa mi potrhali a mala som problem s jazvou.. aj ten doktor statny no pomoc.. nedostatocne lokalne umrtvenie.. / a to som neni padavka.. po porode ma sili bez umrtvenia/

    dalsie som si dala odstranit uz za poplatok.. hoci by som z dovodu zmeny tvaru atd mala narok aj na bezplatne odstranenie tak never again

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Určite je pracovisko,kde nebudeš platiť,ale zjavne tento chirurg to nie je.Poistovna objedná najlacnejší základ a najlacnejšie materiály,najlacnejšie nite atd.Pokiaľ Tvoj lekár chce aspon trochu kvality,tak Ti to dá doplatiť.Poistovna zaplatí to,čo je ochotná na základe zmluvy a ty to doplatís.
    Neviem si predstaviť čo aký jednoduchý chir.zákrok,ktorý by stál len 20,0 euro.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    BXLmiami Pozri príspevok
    Určite je pracovisko,kde nebudeš platiť,ale zjavne tento chirurg to nie je.Poistovna objedná najlacnejší základ a najlacnejšie materiály,najlacnejšie nite atd.Pokiaľ Tvoj lekár chce aspon trochu kvality,tak Ti to dá doplatiť.Poistovna zaplatí to,čo je ochotná na základe zmluvy a ty to doplatís.
    Neviem si predstaviť čo aký jednoduchý chir.zákrok,ktorý by stál len 20,0 euro.
    odstranenie bradavice (sosovice)

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    20 euro stojí len histologia,odstránenie ako samoplatca sa pohybuje okolo 80,0 euro.Takže zrejme doplatok.

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    Je to bežná platba . Ja som pred 5-timi rokmi platila 500Sk.
    Znamienka (sosovice) odstranuje poistovna uplne bezplatne, myslim, len ak tam je podozrenie uz na nejake rakovinove zmeny a pod.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    otazka bola z dovodu: u obvodnej som sa pytal k platenemu Dr., jednodnova chirurgia - > kvoli rychlemu vybaveniu, ale odporucila ma k "bezplatnemu"

    super odpovede, dakujem

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    day možno bol problém v lístku teda v diagnóze, čo ti napísala obvodná lekárka a tvoja poistovna to neakceptuje ako dôvod na bezplatné odstránenie znamienka... skús sa spýtať na poisťovni tam by ti to mali ozrejmiť.

    ja viem, že moja poisťovňa /Dôvera/ požaduje na bezplatné odstránenie znamienka vyšetrenie u kožnej lekárky a jej odporúčanie / nestačí od obvodnej/ takže môže byť aj v tom problém, že tvoja obvodná lekárka to nevedela a preto to cele vzniklo...

    Platba u doktora - 2x

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.