Zavrieť

Porady

Plot z šalovacích tvárnic

Idem stavať plot zo šalovacích tvárnic tzv.DTčiek, okolo pozemku 20x30m, na výšku 2,75m. Uvažujem o hĺbke základu 60cm,zhora zaizolovať,a po 3-4 radoch murovať a zalievať. Koľko a akej výstuže by ste mi odporučili? ďakujem
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Dilatuje sa to na stlpikoch.predpokladám že budú.Základ stačí 60cm.Ved to preboha nesie len 2,7m výšku.Nie dvojposchodový dom zo stropmi a zariadenim.
Kôli záťaži stačí aj 30 cm základ. Dokonca aj niektoré domy sú tak postavené. Avšak tu nejde o záťaž, ale aby základ plotu nepodmŕzal. Dosť je naklonených a popraskaných plotov na Slovensku a od vetra to nebude.
Dlazdic, treba to dať do nezámrznej hĺbky. A tá závisí od oblasti a pôdy kde bude plot.
Naposledy upravil Ferdosondo : 25.08.10 at 07:10
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

ciners Pozri príspevok
Panely 8 podlaznych panelakov su bez vystuze, tak netreba z plotu robit neviem co.
To vážne? Tak ja neviem, ale keď vŕtam do panelu, tak sa dosť často stane, že trafím roxor. To nie je výstuž?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

To boli 2 typy, su aj take, kde su zeleza len dookola panela. Zavisi aj na akom podlazi byvas.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

na plot vysoky 2m a viac je potrebne STAVEBNE POVOLENIE.
mate ho?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Ja chcem urobit z DT 25x25 iba stlpy pre branicku a branu, medzi stlpy pojde pletivo a necham to zarast rychlorastucimi krikmi.

Otazka je, ze aku vystuz dat do stlpikov? Zaklad chcem dat na hlbku nejakych 60-70cm, zakladna tak 40x40cm. Treba urobit serioznu armaturu, alebo tam bude stacit pichnut jednu osmicku roxor? Pojdu tam len panty na branicku...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na bráničku stačí 10 mm roxor.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nalepil som na DT-čkový plot (len 10m dĺžky, zvyšok bude živý plot z hrabu) striešky na flexi lepidlo, ako vyplniť špáry na strieškach? Niekto odporúča olepiť kraje striešok páskou a vyšpárovať flexi lepidlom, iní radia silikón, akryl... A teraz babo raď!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Flexový lep sa asi najlepšie osvedčil.Do sáčku od mlieka dať zarobený lep,vyplniť špáru ,po prituhnutí cca po 3-4 hodinách lepidlo odškrabnúť špachtlou a prehladiť (prstom).
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať