Zavrieť

Porady

na čo sa mám zamerať pri kúpe skútra???

Chcela by som kúpiť skúter. Jazdiť na ňom budem hlavne v meste, príležitostne do susedného mesta vzdialeného 25km. Využívať ho budem na prácu, robím v administratíve takže prevážať sa budem s papiermi - tak úložný priestor v sedačke / kufríku je potrebný. Nemám žiadne skúsenosti so značkami.... akú by ste odporučili? Poradite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    S oneskorením som sa vrátila späť aby som sa poďakovala za vaše rady / názory. Nakoniec som si ešte v marci kúpila Hondu PCX, dnes mám za sebou prvý servis po 1.000 km. S PCX som veľmi spokojná, úplne splnil moje požiadavky -úložný priestor je dostatočne veľký, takže vôbec neuvažujem o dokúpení kufra. So servisom v predajni v Trenčíne som taktiež spokojná. Je blízko, ako sa vraví poruke, personál je tam veľmi ochotný. Škoda len že sa pomaly blíži zima a ja budem musieť svoju Hondičku zazimovať :-). Ešte raz ďakujem za skvelý tip.
    Bea

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    beata.kass Pozri príspevok
    Chcela by som kúpiť skúter. Jazdiť na ňom budem hlavne v meste, príležitostne do susedného mesta vzdialeného 25km. Využívať ho budem na prácu, robím v administratíve takže prevážať sa budem s papiermi - tak úložný priestor v sedačke / kufríku je potrebný. Nemám žiadne skúsenosti so značkami.... akú by ste odporučili? Poradite?
    U skútra je to skoro jedno, aký si vyberieš. Hlavne, aby sa ti páčil a bol nový. Ak chceš značkový, tak pozeraj Yamaha, Peugeot, Honda, alebo iné "známe" značky, ktoré majú dobrú servisnú sieť na Slovensku.

    Fungovať ti bude aj taký z Hypermarketu, ale horšie to bude s náhradnými dielmi, nakoľko tie sa dovážajú z Ázie.

    Konkrétny model ti ťažko poradím, nakoľko si nenapísala, akej kategórie máš VP, resp. akú kubatúru chceš a neuviedla si ani cenový limit. Možno ti bude stačiť do 50 ccm, ale ak potrebuješ aj nejaký úložný priestor, tak väčší výber je v kubatúre 125 ccm a vyššie. Napr. taká Honda Silverwing je veľmi elegantný skúter s obrovským úložným priestorom.
    VP mám aj na "veľký motocykel" a uvažovala som o kubatúre 125ccm, a samozrejme že veľký úložný priestor ma len poteší.
    Ďakujem za odpoveď, takže sa zameriam na značku, ktorej servis v prípade potreby nebude problém navštíviť.
    Ahoj, aj ja sa chcem pridať do diskusie ohľadom skútra. Mne sa páčia skútre ADAMOTO, na predajni mi tvrdia, že nie je problém so záručným i pozáručným servisom. Mám VP aj na "veľké " motorky, len neviem sa rozhodnúť čo sa týka kubatúry. 50 ccm majú odporúčanú rýchlosť 45km/h a 125 ccm do 90 km/h. Poraďte mi či na jazdu prevažne v meste, kde budem jazdiť krátke vzdialenosti (robím rozvoz drobného tovaru do domácností a firiem), takže budem často parkovať, štartovať a zase parkovať atď. si mám kúpiť 50 či 125 ccm kubatúru. Prípadne by som priala rady aj ohľadom iných značiek / neznačiek, pretože by som nechcela aby suma výrazne prevyšovala 1.000€. Ja som sa tiež zatiaľ obzerala len po takých čo boli pre mňa v priateľnej cene a či sa mi páčili . Inak tomu vôbec nerozumiem. A tiež by som chcela vedieť kedy je najlepšie skútre kupovať a koľko by ma "vyšlo" aj PZP. Ďakujem Ywette
    tak aj ja som sa pozrela na stránku Adamoto... nevedela som že majú niečo spoločné s Honda... zaujímavá inormácia...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nandrolon Pozri príspevok
    ja by som s kľudom išiel do tohto, hlavne čo sa týka ceny je zlomková oproti ostatným a je to kvalitná HONDA.
    http://motoride.sk/?ID=3420
    Toto je pekný kompromis. Rozumná cena a pekná mašina a hlavne - Honda!

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ja by som s kľudom išiel do tohto, hlavne čo sa týka ceny je zlomková oproti ostatným a je to kvalitná HONDA.
    http://motoride.sk/?ID=3420

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    pochybujem že adamoto má niečo spoločné s Hondou, zdá sa mi že je to čína/thaiwan ako vyšitá...
    Ak je v popise niečo typu "motor v licencii Honda" tak je to odrb na zákazníkov, pretože tie motory sú okopírované staré Hondy /okolo roku 1985/ ale skutočnú Hondu to ani nevidelo...

    na čo sa mám zamerať pri kúpe skútra???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.