Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok-plný a pracovný pomer

Prajem všetkým pekný deň. Mám 45 rokov, bechterevovu chorobu, poškodenú pečeň od liekov, zápal žíl ľavej nohy, vysoký krvný tlak, takže som bol uznaný za invalidného vo výške 75 %. Mám teda plný invalidný dôchodok no jeho výška, nakoľko som mal slabé výplaty na papieri a mám odpracovaných 26 rokov mi postačuje pokryť inkasné poplatky na byt. Moja manželka pracuje v potravinách a z jej malého platu žijeme obaja. Ja som schopný pracovať, len teraz neviem či je to možné, bojím sa aby mi nezobrali aj to málo čo mi dali. Invalidný som totiž vybavoval 6 mesiacov a stálo ma to stovky lístkov na MHD a nachodených kilometrov.
Chcem Vás poprosiť poraďte mi prosím:
- koľko hodín môžem mesačne odrobiť ?
- akú najvyššiu čiastku môžem zarobiť ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    robert36 Pozri príspevok
    Prajem všetkým pekný deň. Mám 45 rokov, bechterevovu chorobu, poškodenú pečeň od liekov, zápal žíl ľavej nohy, vysoký krvný tlak, takže som bol uznaný za invalidného vo výške 75 %. Mám teda plný invalidný dôchodok no jeho výška, nakoľko som mal slabé výplaty na papieri a mám odpracovaných 26 rokov mi postačuje pokryť inkasné poplatky na byt. Moja manželka pracuje v potravinách a z jej malého platu žijeme obaja. Ja som schopný pracovať, len teraz neviem či je to možné, bojím sa aby mi nezobrali aj to málo čo mi dali. Invalidný som totiž vybavoval 6 mesiacov a stálo ma to stovky lístkov na MHD a nachodených kilometrov.
    Chcem Vás poprosiť poraďte mi prosím:
    - koľko hodín môžem mesačne odrobiť ?
    - akú najvyššiu čiastku môžem zarobiť ?
    Ďakujem
    Invalidný dôchodca má pracovný pomer a zárobok bez obmedzenia, to znamená, že môže odrobiť plný počet hodín a zarobiť koľko mu dajú. Dnes sa to už nekontroľuje.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes pracovat kolko chces a kolko ti zdravotny stav dovoli, nie je to obmedzene ani casom ani vyskou zarobku.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    dokonca, ak budeš zamestnaný, môžeš si žiadať napr. o príspevok na auto, benzín..

    brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

    brezňanka
    Ale pracovať len v zmysle rozhodnutia posudkovej komisie, ktorá presne vytýči aké práce a v akom prostredí môžeš pracovať. Ja pracujem už piaty rok ako invalidný dôchodca, a pri posudkových komisiách to vplyv nemalo.

    Invalidný dôchodok-plný a pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.