Zavrieť

Porady

Reklamacia krbovej vlozky

Dobry den. Rada by som poprosila ako postupovat v pripade reklamacie krbovej vlozky. Pred dvoma rokmi nam osadili krbovu vlozku a urobili oblozenie. My vsak mame problemy, pretoze z krbovej vlozky sa dymi v dost velkom rozsahu, myslim tym, ze sme museli uz malovat, steny, strop aj oblozenie bolo cierne. Navyse dym vychadza aj z vrchnej mriezky, z ktorej ma salat iba teplo. Na jednej strane mame teplo, no na druhej strane musime stale vetrat, lebo v izbe mame dym. Kominar nam povedal, ze sa necuduje, ze nam to dymi, kedze nas komin je priemer 15cm a krbova vlozka 20(18)cm, cize sirsia ako komin, co nemoze dobre fungovat. Krb sme reklamovali, ale majitel si chybu nepripusta, povedal, ze to musi posudit komisia cechu krbarov. Samozrejme nam na vlastne naklady odporucil kupit nejaku vec na komin, cim by sa zlepsil tah komina, lebo zrazu je chyba v komine. Popri tom, sam navrhoval typ krbovej vlozky na zaklade nasho komina, tvrdil, ze nie je potrebne ho vyvlozkovat. Reklamaciu sme poslali pred 3 mesiacmi. Po 2 tyzdnoch sa nam teda ozval s takouto odpovedou. Pred mesiacom som ho kontaktovala, slubil, ze pridu, urobia ten komin. Samozrejme neprisiel a uz mi ani nedviha telefon. Jeho predajna je stale zavreta.
Pomozete mi prosim, ako dalej postupovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lucialen Pozri príspevok
    Dobry den. Rada by som poprosila ako postupovat v pripade reklamacie krbovej vlozky. Pred dvoma rokmi nam osadili krbovu vlozku a urobili oblozenie. My vsak mame problemy, pretoze z krbovej vlozky sa dymi v dost velkom rozsahu, myslim tym, ze sme museli uz malovat, steny, strop aj oblozenie bolo cierne. Navyse dym vychadza aj z vrchnej mriezky, z ktorej ma salat iba teplo. Na jednej strane mame teplo, no na druhej strane musime stale vetrat, lebo v izbe mame dym. Kominar nam povedal, ze sa necuduje, ze nam to dymi, kedze nas komin je priemer 15cm a krbova vlozka 20(18)cm, cize sirsia ako komin, co nemoze dobre fungovat. Krb sme reklamovali, ale majitel si chybu nepripusta, povedal, ze to musi posudit komisia cechu krbarov. Samozrejme nam na vlastne naklady odporucil kupit nejaku vec na komin, cim by sa zlepsil tah komina, lebo zrazu je chyba v komine. Popri tom, sam navrhoval typ krbovej vlozky na zaklade nasho komina, tvrdil, ze nie je potrebne ho vyvlozkovat. Reklamaciu sme poslali pred 3 mesiacmi. Po 2 tyzdnoch sa nam teda ozval s takouto odpovedou. Pred mesiacom som ho kontaktovala, slubil, ze pridu, urobia ten komin. Samozrejme neprisiel a uz mi ani nedviha telefon. Jeho predajna je stale zavreta.
    Pomozete mi prosim, ako dalej postupovat.
    To prepúšťanie dymu do miestnosti vám robilo od začiatku, alebo až neskôr?
    To, že nemáte vyvložkovaný komín neznamená, že preto vám ide dym do vnútra cez mriežku! Vieš koľko ľudí nemá? A krb im nedymí.
    Taktiež sa bežne robí to, že komín a dymovody majú rozdielnu veľkosť, vyrovnáva sa to redukciou.Aj ked samozrejme je lepšie, ak sú veľkosti rovnaké.
    Ak sa teraz "majster" vyhovára, že chyba je v tom,mal navrhnúť KV a dymovody 15", aby zodpovedali presne komínu.

    Takto na diaľku ti asi nik presne neporadí, v čom je chyba! treba to vidieť.
    Mne to vyzerá napr.ako zle utesnené dymovody v sopúchu, preto dym vychádza cez mriežku.

    Odporúčam dať si ten krb skontrolovať odborníkovi ( možno nájdeš niekoho z okolia ,alebo http://www.cechkachliarov.szm.com/docs/clenovia.pdf ) ,pokým sa nepodusíte...
    Naposledy upravil arizona : 26.08.10 at 15:32

    lucialen je offline (nepripojený) lucialen

    lucialen
    Dakujem za odpoved. dymilo to od zaciatku, cez mriezku menej, to sme si vsimli neskor. Viem, ze netreba aby bol komin vyvlozkovany, len on na zaciatku tvrdil, ze komin je ok, netreba vlozkovat, frezovat a teraz vinu zhodil na nas komin, na nadmorsku vysku a podobne blbosti. Uz sme tu mali pana, ktory robi krby, ten povedal, ze cez tu mriezku to v ziadnom pripade dymit nemoze, kominar povedal, ze vyvod na vlozke mal byt max 15.
    Aj tak dakujem, skusim tu stranku, co ste poslali

    Reklamacia krbovej vlozky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.