Zavrieť

Porady

Osloviť dodávateľský e-shop alebo priamo výrobcu?

Zdravím,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.
Chcem si otvoriť e-shop. Ide o to, že som našiel jeden anglický e-shop na tovar, ktorý mi vyhovuje. Rád by som predával veci od nich systémom kúpa-predaj. Musím o tom anglického predajcu (e-shop) informovať alebo si môžem otvoriť e-shop s týmto (vlastne jeho) tovarom a v pohode predávať?

Možno jednoduchšia cesta je osloviť priamo výrobcu, ktorý by mi potenciálne mohol ušetriť nejaké peniaze (pretože aj e-shop má svoju maržu), lenže ja by som chcel predávať metódou droppshiping, pretože držať také množstvo tovaru a navyše v rôznych variáciách je prakticky nemožné. Navyše neviem či výrobca bude ochotný predávať tak malé objemy tovaru.

Čo by ste mi poradili? Predávať priamo, kontaktovať e-shop, alebo priamo výrobcu?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Kontaktovať e-shop aj výrobcu s otázkou na dropshipping. Niektorí to nerobia vôbec, a teda celá tvoja otázka môže byť vyriešená veľmi rýchlo...

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Samozrejme, je potrebne ratat s tym, ze zasielky z GB by mohli trvat dost dlho a byt celkom drahe, co zakaznici malokedy ocenia.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    ja som nad tymto tiez rozmyslala...oblecko ma velku nevyhodu v tom, ze ak nesadne velkost, zo zakona moze tovar vratit a co ty s tym potom? u elektroniky je to lepsie..ta vacsinou sadne kazdemu...preto sa trosku oblecku branim, aj ked mam vyhliadnutu firmu, ktora robi dropshipping....

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    poisonkatka Pozri príspevok
    ja som nad tymto tiez rozmyslala...oblecko ma velku nevyhodu v tom, ze ak nesadne velkost, zo zakona moze tovar vratit a co ty s tym potom? u elektroniky je to lepsie..ta vacsinou sadne kazdemu...preto sa trosku oblecku branim, aj ked mam vyhliadnutu firmu, ktora robi dropshipping....
    Dovolim si nesuhlasit. Predavam oblecenie, bezne mikiny, trika... ale rozne drahsie turisticke oblecenie, ktore ma specificke rozmery a pripady, ze niekomu nesedelo oblecenie by som zratal na prstoch oboch ruk.
    Problem s oblecenim casto vyriesia:
    - zakaznik si tovar vyskusa v kamennom obchode a kupi v eshope
    - mas velkostne tabulky vyrobcu
    - dohodnes sa s dodavatelom na sposobe vymeny ks za ks v pripade zlej velkosti
    Jednoduche ako rebrik

    DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

    DodoSTI
    Ďakujem za Vaše rady.

    Mám ešte jednu otázku. Môžem nakúpiť z ľubovoľného e-shopu v EU (alebo aj v USA) a predávať to na Slovensku vo vlastnom e-shope s mojou maržou? áno alebo nie? Musím o tom informovať konktrétny e-shop, odkiaľ budem tovar brať, alebo o tom ani nemusí vedieť?

    Je to pre mňa veľmi dôležité, ďakujem.

    karfiol je offline (nepripojený) karfiol

    karfiol
    Problem skor vidim v elektronike, kedze posielat na reklamaciu do UK, kde je zaruka iba 1 rok, kym u nas to je 2 roky...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    okrem tej zaruky to nema este slovenske navody atd., tych problemov je viacej, a ak chces z USA tak to este pocitaj s preclievanim...

    DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

    DodoSTI
    DodoSTI Pozri príspevok
    Môžem nakúpiť z ľubovoľného e-shopu v EU (alebo aj v USA) a predávať to na Slovensku vo vlastnom e-shope s mojou maržou? áno alebo nie? Musím o tom informovať konktrétny e-shop, odkiaľ budem tovar brať, alebo o tom ani nemusí vedieť?
    ďakujem

    Osloviť dodávateľský e-shop alebo priamo výrobcu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.