Zavrieť

Porady

pomale prehravanie videa na internete

dobry den,

prosim o radu, mam pomaly internet (download cca 42 kb/s a upload cca 15 kb/s) a tym padom sa mi videa prehravaju pomaly. Viem, ze staci pockat kym sa video trochu nacita a potom spustit - napr. ako na youtube, prosim len o radu ako prehravat videa z TV archivu. Lebo napr. ked pozeram archiv markizy alebo joj, tak tam sa to proste neda, video sa dopredu nenacita pri tej prenosovej rychlosti, ktoru som uviedla. pomohlo by zvysenie uploudu? (provider taku sluzbu poskytuje) dakujem za kazdu radu a pripomienku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    no zvýšenie uploadu ti na prehravanie videa z archívu vobec nepomôže:-)...jedine ti ostava zvýšiť download, taká rychlosť ako uvadzaš je ozaj na srandu v dnešnej dobe na prehravanie streamu alebo nejakého videa z archívu TV...u mňa je to nejakých 220 kB/s a to stále nie je ono.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    andrea355 Pozri príspevok
    dobry den,

    prosim o radu, mam pomaly internet (download cca 42 kb/s a upload cca 15 kb/s) a tym padom sa mi videa prehravaju pomaly. Viem, ze staci pockat kym sa video trochu nacita a potom spustit - napr. ako na youtube, prosim len o radu ako prehravat videa z TV archivu. Lebo napr. ked pozeram archiv markizy alebo joj, tak tam sa to proste neda, video sa dopredu nenacita pri tej prenosovej rychlosti, ktoru som uviedla. pomohlo by zvysenie uploudu? (provider taku sluzbu poskytuje) dakujem za kazdu radu a pripomienku.
    Takto pomalý internet (to máš dial-up, či čo?) je dobrý akurát tak na pozeranie e-mailov a prípadne čítanie internetových novín, ale nie na sťahovanie videa či pozeranie streamu. Ak chceš bezproblémovo pozerať správy, musíš si zriadiť rýchlejší internet.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Preboha a to kde majú takýto "super rýchly" internet? Veď v dnešnej dobe je takáto rýchlosť na smiech i plač zároveň.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Tak aj za taku rychlost su niekde povdacni, nie vsade je rychly internet.
    Bohuzial ti nepomozeme, download je vec ktora ta obmedzuje a zalezi od stranky a softu co pouzivaju ci sa to videa dokaze nabuferovat (nacitat dopredu) alebo nie.

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    Mozno by sa dalo pozerat video aj na takto pomalom internete - keby nie je velmi dlhe. Na windows media playeri sa da nastavit rychlost (modem-28,8kbps) a buffer (60s) - teoreticky by toto nastavenie mohlo pomoct.
    A este jedna rada - na surfovanie po takto pomalom internete by som odporucal pouzit niektory sw sluziaci na skomprimovanie textov a prekomprimovanie obrazkov. V case dialupu ich bolo vela teraz nieco take je tazsie najst - napr. Proxyconn Australia Internet Accelerator vyzera nadejne..
    dalej jednoznacne odstranovac banerov - napriklad adblock pre firefox urcite znatelne zrychli takyto internet.

    andrea355 je offline (nepripojený) andrea355

    andrea355
    diky za info, cakala som podobne odpovede a reakcie no takyto super net som zriadila mojim rodicom cez t-com, je to program pre seniorov inak ten net nie je taky hrozny, povodna rychlost je download 2048 kb/s a upload 256 kb/s ale po prekroceni prenesenych dat vo vyske 2GB sa spomaluje na tu rychlost, ktoru som uviedla v prvom prispevku.. takze tak. zvysenie downloadu zial neposkytuju, ale nerozumiem napocitavaniu tych prenesenych dat.. ja som si vzdy myslela, ze sa tym mysli mnozstvo stiahnutych dat do PC. lebo sice tento net sa vyuziva len na prezeranie stranok, odosielanie mailov a prezeranie videi atd, ziadne stahovanie filmov, po 2-3 dnoch sa rychlost znizi, hoci nic nebolo stiahnute..

    akeho providera pouzivate vy? nepotrebujem ziadnu rychlost svetla ani nic take, ale taky net, kde mi daju obycajny modem, zapojim to do PC, daju sa v pohode prezerat videa bez sekania, zastavovania a za stabilny a prijatelny poplatok.

    diky

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    problem bude asi v tom pozerani videi, video v lepsej kvalite na youtube ma bez problemov cez 100MB, takze tych 2GB sa nazbiera rychlo

    tibor. je offline (nepripojený) tibor.

    tibor.
    len pre zaujimavost jedna hlavna stranka sme.sk:
    s reklamami - 586kB
    so zapnutym adblock - 89,5kB
    s neajkym akceleratorom ktory by web prepakoval by to mohlo byt 20kB
    - tie videa sa ale zmensit nedaju.. treba ich len nepozerat...
    a aky internet? napr dsl za 12€ - 3 Mbit/s / 512 kbit/s od Slovanetu

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    andrea355 Pozri príspevok
    dobry den,

    prosim o radu, mam pomaly internet (download cca 42 kb/s a upload cca 15 kb/s) a tym padom sa mi videa prehravaju pomaly. Viem, ze staci pockat kym sa video trochu nacita a potom spustit - napr. ako na youtube, prosim len o radu ako prehravat videa z TV archivu. Lebo napr. ked pozeram archiv markizy alebo joj, tak tam sa to proste neda, video sa dopredu nenacita pri tej prenosovej rychlosti, ktoru som uviedla. pomohlo by zvysenie uploudu? (provider taku sluzbu poskytuje) dakujem za kazdu radu a pripomienku.
    Samozrejme, ze by pomohlo zvysenie uploadu na markizu je potrebnych minimalne 1024 kbps a na joj myslim o nieco menej pri nizkej kvalite ale stabilna rychlost. Pokial bude kyvat rychlostou tak postacovat nebude ani 2048. Asi 2 roky naspat bolo v archive markizy mozne pozerat videa tak ako napr na YouTube, ze zastavis a pomali sa ti nacita, teraz na markize zastavis a ide ti od zaciatku, a inak maximalne to pokazili upgradeom toho video portalu. Zanevrel som na nich

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Len poznámka, do prenesenych dať sa ráta download + upload, takze dokopy a 2GB to je priserne malo, to mám len mobilný na telefón. Dúfam že je to aspoň dosť lacné. Svokor má najlacnejšie Chello a no problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.