Zavrieť

Porady

Sused si prerobil byt a sťažuje sa na hluk.

Sused nad nami si prerábal byt vyše roka, či bola sobota,nedeľa sviatok stále do 22:00 rýpanie atď takže sme si užili. Ale od kedy dokončil prestavbu začal sa sťažovať na "hluk" od nás. Už sa nedá normálne rozprávať aby netrieskal na strop. Dokonca sme našli v schránke výzvu na nočný pokoj. Chceme mu ísť v ústrety ale nie na náš úkor, hlavne keď sa tak večer prejde po dlažbe tak to stojí za to. Neviem či mu mam kúpiť koberec alebo štuple do uší, ale tou prestavbou si za to môže sám.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
multi Pozri príspevok
Sused nad nami si prerábal byt vyše roka, či bola sobota,nedeľa sviatok stále do 22:00 rýpanie atď takže sme si užili. Ale od kedy dokončil prestavbu začal sa sťažovať na "hluk" od nás. Už sa nedá normálne rozprávať aby netrieskal na strop. Dokonca sme našli v schránke výzvu na nočný pokoj. Chceme mu ísť v ústrety ale nie na náš úkor, hlavne keď sa tak večer prejde po dlažbe tak to stojí za to. Neviem či mu mam kúpiť koberec alebo štuple do uší, ale tou prestavbou si za to môže sám.
Náááááááádhera .....

Aj keď otázka nie je zadaná ...proste nádhera ...

A veď mu kúpte ...
Paralen , aby ho hlava nebolela ...
Aby lepšie spal , tak Diazepan ....
Xanax je zasa dobrý na nervy ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Buchač - to z vlastnej skúsenosti radíš?
Alebo si aj majiteľ lekárne...
Naposledy upravil Oliwa : 05.09.10 at 22:23
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

No otázka/rada čo máme robiť, lebo beriem na jednej strane že po 22:00 je nočný kľud, ale to zase neznamená že ani dvere nemôžem otvoriť aby neskákal jak pojašený. Niečo na oplátku za ten list v schránke.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

multi Pozri príspevok
No otázka/rada čo máme robiť, lebo beriem na jednej strane že po 22:00 je nočný kľud, ale to zase neznamená že ani dvere nemôžem otvoriť aby neskákal jak pojašený. Niečo na oplátku za ten list v schránke.
Multi, chápem ťa-sú na svete všelijaký úchyláci..., neviem ti poradiť,ale nejako to porieš...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Čo konkrétne je v tej "výzve na nočný pokoj" napísané?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Dnes, 11:09 PM
Buchač - to z vlastnej skúsenosti radíš?
Alebo si majiteľ lekárne...
...tipni si ...

alebo

...a viem Ti ja ...????
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja sa čudujem, bývala som na poslednom poschodí .... kedysi.... a dodnes banujem za tým nádherným kľudom, čo som mala na sebou... ... a veruže sa byt ťažko predával.
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

Oliwa Pozri príspevok
Čo konkrétne je v tej "výzve na nočný pokoj" napísané?
Cca: Vážení.... dodržujte nočný kľud 22:00-06-00.

A už to visí na nástenke no super. Musím dnes niečo napísať aj ja nebudem tu zo mňa niekto robiť ....

Nejaké návrhy
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

multi Pozri príspevok
Cca: Vážení.... dodržujte nočný kľud 22:00-06-00.

A už to visí na nástenke no super. Musím dnes niečo napísať aj ja nebudem tu zo mňa niekto robiť ....

Nejaké návrhy
A čo také prevádzate /vyvádzate / v inkriminovanom čase, keď to horného suseda "obťažuje"? Tiež som kedysi bývala v paneláku, ale pokiaľ si pamätám, všetky rušivé zvuky išli z bytu nad nami a nie pod nami...
Toľko aspoň moja skúsenosť. Možno iní tuprítomní majú aj inú...

PS: A z tej nástenky sa to nedá zvesiť? Alebo je uzatvorená a na kľúčik? A kľúčik od nej má práve sused?
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

Oliwa Pozri príspevok
A čo také prevádzate /vyvádzate / v inkriminovanom čase, keď to horného suseda "obťažuje"? Tiež som kedysi bývala v paneláku, ale pokiaľ si pamätám, všetky rušivé zvuky išli z bytu nad nami a nie pod nami...
Toľko aspoň moja skúsenosť. Možno iní tuprítomní majú aj inú...

PS: A z tej nástenky sa to nedá zvesiť? Alebo je uzatvorená a na kľúčik? A kľúčik od nej má práve sused?
Žena príde z práce pred 22hod. takže normálne večera hodinku pokecáme čo deň dal normálka.

Dá sa to dať dole ale chcem tam niečo vycapiť aj ja.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Možno pri prerábke "zabudol" na nejaké izolácie a teraz mu prenášajú konštrukcie zvuk.... Ak je to tak, tak je to jeho chyba. Napríklad, keď niekto mal koberec na starom PVC, tak je to docela dobrá izolácia proti zvuku, ale keď si tam dal miesto toho dlažbu, tak to bez spodnej izolácie môže prenášať zvuk, hlavne ak sú hladšie. Ak chceš zlepšiť zvukovú izoláciu, tak skús dať polystyrénové kazety na strop.
Alebo susedovi povedz, že nech to rok vydrží, a potom to budeš riešiť. (Keď si ty musel rok trpieť prerábanie, aj to bolo obťažovanie hlukom)
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

heja3 Pozri príspevok
Možno pri prerábke "zabudol" na nejaké izolácie a teraz mu prenášajú konštrukcie zvuk.... Ak je to tak, tak je to jeho chyba. Napríklad, keď niekto mal koberec na starom PVC, tak je to docela dobrá izolácia proti zvuku, ale keď si tam dal miesto toho dlažbu, tak to bez spodnej izolácie môže prenášať zvuk, hlavne ak sú hladšie. Ak chceš zlepšiť zvukovú izoláciu, tak skús dať polystyrénové kazety na strop.
Alebo susedovi povedz, že nech to rok vydrží, a potom to budeš riešiť. (Keď si ty musel rok trpieť prerábanie, aj to bolo obťažovanie hlukom)
Pôvodne tam mal parkety a koberec a teraz ako píšeš tam má dlažbu, robil si to sám veď nám aj zo 4x zatieklo a somár keď som ho upozornil v začiatku tak neveril musel si ísť pustiť vodu aby videl ako sa mi zväčšuje škvrna na strope
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

korela Pozri príspevok
Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?
Lebo je len otázkou času, kedy strecha prestane tesniť a začne pretekať.
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

multi Pozri príspevok
Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?
Že súhlasíš, a hlavne by si chcel o to požiadať obyvateľov bytu nad Tebou


Trošku sa obávam, že on vám musí robiť väčší hluk ako vy jemu..... jedine, že by ste boli fakt hluční (ja mám iba parkety doma, a že mám susedov pod sebou ani neviem, v živote som od nich nepočula jediný zvuk... zato o susedovi nado mnou viem aj to, ktorú frajerku má momentálne doma


Ak to chceš však veľmi riešiť (čo mne by sa nechcelo), tak sa s ním dohodni, že ťa pozve na návštevu a Tvoja žena bude variť večeru.... či je to naozaj tak počuť.. možno dôjdete na to kde je problém...


Ľudom vadia všelijaké hovadiny. Mne raz nechal sused za stieračom auta lístok s textom, nech láskavo odparkujem svoj vrak (jazdila som favoritkou) niekam inam, lebo on nemá kde parkovať pred vlastným domom (panelákom). Chodila som domov skôr ako on, a vždy som našla miesto na parkovanie... on so svojim "ťažkým" autom už musel stáť par metrov od brány... a strašne ho to jedovalo.
Naposledy upravil zk24 : 06.09.10 at 09:54
0 0
Majka40 Majka40

Majka40 je offline (nepripojený) Majka40

korela Pozri príspevok
Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?
tiež nechápem, ja som bývala na 13. poschodí, teraz na 8. a niekedy až ľutujem spodných susedov, keď moja dcéra začne behať po byte /občas sa tomu nedá zabrániť/ ... najvyššie poschodie by malo byť za príplatok :-)))
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

Jáj použiť jeho sťažnosť na neho to by ma nenapadlo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
multi Pozri príspevok
Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?
Hm , teda nápadov by sa asi našlo habadej .....

Ale

.......skús si upraviť tento ...



povedzme , že moja úpravy by mohla aj takto ...:

Máte dojem , že počujete

nadmerný hluk ???

Nenechajte sa zmiasť ....

Jedná sa len o halucinácie

ktoré momentálne nechápete ...!!!
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Naozaj je záhada, čím ho môžeš rušiť. Spravidla je totiž hlučnosť počuť zhora. Ja mám nad sebou susedu, čo chodila v obutá po dlažbe a niekedy to bolo veľmi počuť. Pri maľovaní bytu som si to poriešila tak, že som si nalepila na strop polystyrenový obklad. Trochu to tlmí ten hluk.
Ale aj tak by ma zaujímalo, čím ich môžeš z dola rušiť. Si príliš hlučná ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať