Zavrieť

Porady

OSB dosky

Zdravím Vás.

Staviam si takú malú "chatku" v záhradke. Je to konštrukcia z ocelových rúr v kombinácii s drevom. Z vonkajšej strany to chcem obaliť OSB doskami. Potom izolácia, asi nejaká vata a z vnútra tiež asi OSB, ale to ešte neviem. Chcem sa opýtať či z vonkajšej strany, teda na OSB dosky mám dať polystyrén a na to omietku alebo stačí len tie OSB len natrieť lakom? Ako odolávajú OSB dosky vplyvu počasia? Ďakujem za rady.
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

jezo421 Pozri príspevok
Ked uz sa tu vytiahla tato tema, skusim ju vyuzit. Chcel by som z OSB3 dosiek urobit pochodznu povalu. Problem je, ze tramy na ktorych ma lezat maju hlupu roztec - 90cm. Ak sa maju spajat na tramoch, z kazdej dosky 60cm vyhodim, teda stvrtinu. Ma vyznam uvazovat o spajani medzi tramami s nejakou vystuzou odspodu, alebo je to uplna blbost?
Urobte priečne roštovanie na trámy zo 6 cm vysokých hranolkov s roztečou do 65 cm a na to nabite OSB,ale perodrážku - nemusíte spájať na trámoch,odrežete zvyšok len z dvoch strán.Na pochodznu povalu bude stačiť hrúbka 22 mm.
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

OK, dakujem obom za tipy, porozmyslam co s tym.
0 0
demiro demiro

demiro je offline (nepripojený) demiro

Urcite sa oplati pouzit OSB dosky s perodrazkou, v takom pripade je mozne dosky nadpajat aj mimo tramov. Min. hrubka dosky 18mm, samozrejme cim hrubsia doska tym mensi priehyb.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať